معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / اپل در حال کار برروی یک هدست ترکیبی از واقعیت افزوده و مجازی است

اپل در حال کار برروی یک هدست ترکیبی از واقعیت افزوده و مجازی است

در حالی که فناوری واقعیت مجازی نتوانست در ابتدا به آنگونه که پیش‌بینی می‌شد، جای خود را در میان جامعه‌ی فناوری و بازی‌بازان باز کند، با این‌حال همراه با یک پیشرفت کند، به لطق فیسبوک و سونی، در حال گسترش در میان جوامع بازی‌باز‌ان و صنعت بازی‌های ویدئویی است. همچنین فناوری واقعیت افزوده نیز، با اینکه عمر نسبتا زیادی از آن می‌گذرد، تنها در آثاری واقعیت افزوده‌ای مانند Pokemon Go و Minecraft Earth به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت. حال به نظر می‌رسد که اپل هدست ترکیبی از واقعیت افزوده و مجازی در حال ساخت است تا برای بهبود عملکرد، دو فناوری مورد نظر را در یک دستگاه ادغام کند.

اپل هدست ترکیبی از واقعیت افزوده و مجازی

بر اساس گزارشات منتشر شده، این عینک تنها بازار بازی‌های ویدئویی را هدف قرار نخواهد داد و می‌توان برای تماشای ویدئو و همچنین برگزاری کنفرانس‌های واقعیت مجازی و یا واقعیت افزوده نیز از آن بهره برد. شرکت اپل امیدوار بود تا این فناوری را طی سال جاری میلادی به بازار عرضه کند اما به دلایلی، عرضه و ارائه‌ی آن به خریداران و کاربران با تاخیر مواجه شده است.

در حالی که این فناوری، بسیار هیجان‌انگیز است و می‌تواند مرز بین جهان واقعی و تکنولوژی و البته بازی‌های ویدئویی را در هم بشکند، اما باید برای دسترسی به آن، احتمالا تا سال ۲۰۲۱ و یا ۲۰۲۲ صبر کنیم. البته احتمالا تا سال آینده، شاهد عرضه‌ی نسخه‌های محدود و مخصوص تست این هدست واقعیت افزوده باشیم اما برای دسترسی به نسخه‌ی نهایی آن، باید دو سالی را صبر کنیم.

اپل هدست ترکیبی از واقعیت افزوده و مجازی
Telegram
اپل هدست ترکیبی از واقعیت افزوده و مجازی
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *