معماری
خانه / موبایل و تبلت / اپل بیش از ۹۰ درصد سود عملیاتی موبایل را در اختیار دارد

اپل بیش از ۹۰ درصد سود عملیاتی موبایل را در اختیار دارد

براساس اطلاعات منتشر شده از طرف سازمان Strategy Analytics شرکت اپل ۸٫۵ میلیارد دلار سود عملیاتی صنعت موبایل در سه ماهه‌ی مالی گذشته را به دست آورده است. کل سود عملیاتی در سه ماه‌ی مالی گذشته در صنعت موبایل ۹٫۴ میلیارد دلار بوده. این آمار از بین ماه‌های خرداد تا شهریور به دست آمده است.

بعد از شرکت اپل، هواوی بیشترین سود عملیاتی در حوزه‌ی موبایل را داشته است. شرکت چینی هواوی ۲۰۰ میلیون دلار سود عملیاتی به دست آورده که نزدیک به ۲٫۴ درصد سود کل صنعت موبایل را شامل می‌شود. در ادامه هم مشخص شده که شرکت‌های Oppo و Vivo توانسته‌اند بخشی از این سود را به دست بیاورند که سهم هر کدام آن‌ها به ۲٫۲ درصد می‌رسد.

براساس اطلاعات منتشر شده، شرکت Apple در بین ماه‌های خرداد تا شهریور بیش از ۴۵٫۵ میلیون دستگاه آیفون فروخته بود. همچنین اضافه شدن مدل‌هایی با ۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی به آیفون ۷ باعث شد که میانگین فروش هر دستگاه آیفون به ۶۰۰ دلار برسد.

اپل

اپل
اپل

در سه ماهه‌ی گذشته اپل فروش آیفون را از ۳۳ بازار مختلف به ۴۰ بازار افزایش داد. همچنین تعداد زیادی از این گوشی‌ها در کشور چین به فروش رفته است که باعث افزایش فروش ۳۰ درصدی اپل در مقایسه با سال گذشته شده است.

چند ماه پیش در شایعات گفته شده بود که اپل قصد دارد شرکت «مک‌لارن» (McLaren) را خریداری کند تا بتواند پروژه‌ی اتومبیل خودران یا برقی خودش را ادامه دهد. البته این شایعه پس از مدتی رد شد و شرکت مک‌لارن گفت که مذاکره‌ای بین این دو شرکت انجام نشده است؛ اما حالا شایعات جدیدی منتشر شده‌اند که به نظر می‌رسد مک‌لارن و اپل قصد دارند پروژه‌ای را با همکاری یکدیگر شروع کنند.

در مصاحبه‌ای که «مایک فلویت» (Mike Flewitt) مدیرعامل مک‌لارن با خبرگزاری رویترز انجام داده، مشخص شده که این دو شرکت جلساتی را با هم برگزار کرده‌اند که موضوع آن‌ها همکاری در یک پروژه‌ی جدید بوده است. فلویت در این مصاحبه گفته:” اپل قرار نیست در مک‌لارن سرمایه‌گذاری کند؛ آن‌ها از شرکت ما بازدید کردند و درباره‌ی مسائل مختلف صحبت کردیم.»

مدیرعامل مک‌لارن در حالی به گفتگوهای انجام شده میان این دو شرکت اشاره کرد که هنوز چیزی از جزییات آن‌ها مشخص نشده است؛ اما این گفته‌ها بار دیگر شایعات گذشته‌ای که در زمینه‌ی ساخت خودروی اپل منتشر شده بود را تقویت می‌کند.

همین چند وقت پیش گفته شده بود که اپل پروژه‌ی ساخت خودروی خودش را رها کرده و دیگر قصد ندارد چنین محصولی تولید کند؛ اما شایعات جدیدتر به این موضوع اشاره می‌کنند که این شرکت هنوز به ساخت خودرو امیدوار است.

البته بعید نیست که اپل قصد داشته باشد به جای ساخت خودرو در زمینه‌ی تولید نرم افزار برای اتومبیل‌های هوشمند فعالیت کند.

منبع: Apple Insider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *