معماری
خانه / موبایل و تبلت / اپل بیشتر از سامسونگ در تبلیغات دیجیتال هزینه می‌کند

اپل بیشتر از سامسونگ در تبلیغات دیجیتال هزینه می‌کند

اطلاعات ارائه‌شده توسط Pathmatics نشان می‌دهد اپل ۱۷۹ درصد بیشتر از سامسونگ در زمینه‌ی تبلیغات دیجیتال در سال جاری هزینه کرده است.

هر چند اپل دیگر بودجه‌ و هزینه تبلیغات و بازاریابی خود را اعلام نمی‌کند، اما اطلاعات مؤسسات تحلیلی نشان می‌دهد کاپرتینویی‌ها چه اندازه در تبلیغات دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌‌اند.

اطلاعات ارائه‌شده توسط موسسه‌ی Pathmatics نشان از این دارد که اپل تا ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی قریب به ۹۷ میلیون دلار روی تبلیغات ویدیویی و آگهی‌ در فضای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است. در مقابل سامسونگ به‌عنوان رقیب اصلی، تنها ۸۰.۴ میلیون دلار در این زمینه‌ی پول خرج کرده است.

تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال
اپل

در صورتی که سایر محصولات سامسونگ از قبیل تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی، حافظه و… را از هزینه تبلیغات کسر کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که تبلیغات اپل، ۱۷۹ درصد پرهزینه‌تر از سامسونگ است.

Pathmatics دارای روبات‌های اینترنتی است که با شناسایی تبلیغات دیجیتال و بررسی فرمت و  جزئیات آن‌ها، هزینه تبلیغات را استخراج می‌کند. این پلتفرم تنها مربوط به تبلیغات دیجیتال از قبیل بنر آگهی‌ ویدیویی است و شامل هزینه‌های تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و جستجو نیست.

تبلیغات دیجیتال
اپل

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده؛ میزان بودجه‌ی تبلیغاتی اپل در مقایسه با سال گذشته‌ی میلادی بیش از ۱۶.۳ درصد کاهش و بودجه تبلیغاتی سامسونگ بیش از ۴۹.۲ درصد افزایش پیدا کرده است. بیش از سه‌چهارم یا ۷۶ درصد بودجه‌ی اپل برای تبلیغات ویدیویی، ۲۲ درصد برای نمایش تبلیغات روی دسکتاپ و تنها یک درصد برای نمایش تبلیغات روی موبایل هزینه شده است.

سامسونگ تمرکز بیشتری روی تبلیغات دسکتاپ دارد؛ به‌طوری‌که بیش از ۷۳ درصد از کل هزینه‌ی تبلیغاتی سامسونگ در این زمینه است. ۲۰ درصد از هزینه نیز روی تبلیغات ویدیویی و تنها ۷ درصد به تبلیغات روی موبایل اختصاص پیدا کرده است.

همچنین Pathmatics به این نکته اشاره می‌کند که تقریبا تمام بودجه‌ی اپل در مراوده‌ی مستقیم با ناشران هزینه شده است، حال آنکه سامسونگ بخش بزرگی از بودجه‌ی خود را برای تبلیغات از طریق شبکه‌های تبلیغاتی هزینه کرده است. مذاکره‌ی مستقیم با ناشران برای تبلیغات نفوذ بیشتر و اثربخشی بالاتری دارد، از این‌رو  بودجه‌ی تبلیغاتی اپل بیشتر از سامسونگ است.

در جدول زیر می‌توانید میزان دقیق سرمایه‌گذاری تبلیغاتی دو کمپانی سامسونگ و اپل بر اساس داده‌های Pathmatics را مشاهده کنید. برای مثال اپل در ماه اکتبر به‌تنهایی بیش از ۲۲ میلیون دلار هزینه کرده است. این کمپانی در ماه مذکور مک‌بوک‌های جدید خود را رونمایی کرد.

تبلیغات دیجیتال
اپل

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع:businessinsider

تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *