معماری
خانه / موبایل و تبلت / اپل به دنبال بزرگ‌تر کردن اندازه ایفون ها است

اپل به دنبال بزرگ‌تر کردن اندازه ایفون ها است

سال ۲۰۱۸ بود که اپل با معرفی آیفون XS Max در سایز ۶٫۵ اینچی یک سنت شکنی بزرگ را در خط تولید تلفن‌های هوشمند خود اعمال کرد و حالا مشخص شده که این شرکت قصد دارد تا گامی فراتر درزمینهٔ بزرگ‌تر کردن اندازه ایفون ها بردارد.

اندازه ایفون ها

گزارش‌هایی که در طول روزهای گذشته منتشر شده حاکی از آن است که شرکت اپل تصمیم دارد تا آیفون ۱۲ پرو مکس را با سایز ۶٫۷ اینچ یعنی ۰٫۲ اینچ بزرگ‌تر از بزرگ‌ترین آیفون عرضه شده در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آماده عرضه کند. در حقیقت پرچم‌دار آیفون‌های سال ۲۰۲۰ بزرگ‌ترین تلفن هوشمندی است که اپل تا به امروز تولید و آماده عرضه به بازار کرده است و در نوع خود یک سنت شکنی مهم به‌حساب میاید.

حال سؤال اصلی این است که اپل برای بزرگ‌تر کردن اندازه نمایشگرها تا کجا پیش خواهد رفت و آیا این شرکت هر سال تصمیم به افزایش چند دهم اینچی نمایشگر این تلفن‌های هوشمند دارد؟

برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که این روند به‌زودی متوقف می‌شود و اپل تا حدی مشخص می‌تواند نمایشگر آیفون‌ها را بزرگ بسازد. وب سایت Digital Trends اعلام کرده که افزایش دستگاه‌های هوشمند با نمایشگر مالتی تاچ به بیش از ۷ اینچ، معمولاً در دنیای فناوری به عنوان تبلت های کوچک محسوب می‌شوند و دیگر این محصولات را نمی‌توان یک تلفن هوشمند در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید:ایفون ۱۲ با سایز ۵٫۴ و ۶٫۷ اینچ تولید و آماده عرضه می‌شوند

هر چند که اپل در سال‌های گذشته با ساخت آیپد مینی در سایز ۷٫۹ اینچ کوچک‌ترین تبلت خود را آماده عرضه به بازار کرده است. این وب سایت در بررسی‌های تحلیلی خود اعلام کرده که اپل نهایتاً می‌تواند تا سایز ۶٫۹ اینچ نمایشگر آیفون‌ها را افزایش دهد.

افزایش سایز نمایشگرهای آیفون آن هم در رده ۵ و ۶ اینچ یکی از سنت شکنی‌های اپل در طول دهه گذشته به‌حساب میاید که حتی استیو جابز با ایده آن مخالف بود. جابز بر این باور بود که تلفن هوشمند باید در سایز ۴ اینچ تولید شود تا تمامی افراد با اندازه دست مختلف بتوانند با استفاده از یک دست به صورت سریع از آن استفاده کنند.

اندازه ایفون ها
Telegram

اندازه ایفون ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *