معماری
خانه / سیستم عامل ، اپلیکیشن و نرم افزار / اپل برای بار دیگر اسنپ را از اپ استور حذف کرد

اپل برای بار دیگر اسنپ را از اپ استور حذف کرد

شرکت اپل تنها چند روز پس از انتشار اپلیکیشن Radik Radio به ماهیت اصلی آن مبنی بر کمک به کاربران ایرانی برای دسترسی به سرویس تاکسی یاب اینترنتی از طریق آیفون‌ها پی برد و آن را از اپ استور حذف کرد.

اپل

اپلیکیشن تاکسی یاب اسنپ در طول چند روز گذشته یک اپلیکیشن را به صورت نامحسوس و با نام Radik Radio در اپ استور ارائه داده بود. این اپلیکیشن در ظاهر کارکردی برای پخش محتوای رادیو از طریق اینترنت داشت؛ اما کاربران در زمان نصب آن و استفاده از آن با آی پی ایران به سرویس تاکسی یاب اینترنتی اسنپ دسترسی پیدا می‌کردند. اسنپ این موضوع را از طریق پیامک نیز به کاربران نسخه آی او اس خود اطلاع رسانی کرده بود.

اپل پس از متوجه شدن این مسئله به سرعت این اپلیکیشن را از اپ استور حذف کرد و کاربران برای بار دیگر به این نرم افزار تاکسی یاب دسترسی ندارند.

اپل از سال ۲۰۱۷ میلادی و در پی تحریم‌های اعمال شده از طرف دولت آمریکا تصمیم به حذف تمامی اپلیکیشن‌های مربوط به کسب و کارهای ایرانی از اپ استور گرفت و پس از آن به توسعه دهندگان داخل ایران امکان دسترسی به اپ استور و ارائه محتوای اختصاصی خود به کاربران را مسدود کرد.

این مسئله در سال ۲۰۱۸ و با شدت گرفت مسائل امنیتی اپلیکیشن‌های مبتنی بر مجوز انترپرایز شدت بیشتری گرفت و دسترسی کاربران ایرانی آیفون‌ها به سرویس‌های ایرانی دشوارتر شد. بسیاری از توسعه دهندگان ایرانی از سال ۲۰۱۷ و پس از حذف اپلیکیشن‌ها از اپ استور به سمت عرضه نرم افزارها تحت مجوز انترپرایز روی آورده بودند که شرکت اپل به یک‌باره از سال ۲۰۱۸ میلادی تصمیم به حذف گسترده این اپلیکیشن‌ها گرفت و امکان استفاده عمومی از اپلیکیشن‌های تحت این مجوز را از بین برد.

اپل
Telegram
اپل
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *