معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / اولین پرواز جدیدترین هواپیمای ایرباس را ببینید

اولین پرواز جدیدترین هواپیمای ایرباس را ببینید

جدیدترین هواپیمای «ایرباس» (Airbus) که A350-1000 نام دارد، روز گذشته اولین پروازش را انجام داد. این هواپیما در بین سه مدل از هواپیماهای خانواده‌ی A350 XWB بزرگ‌ترین مدل است.  اولین پرواز این هواپیما از فرودگاه تولوز-بلانیاک کشور فرانسه به سمت جنوب این کشور انجام شد و نزدیک به ۴ ساعت هم طول کشید.

هواپیمای A350-1000 نزدیک به ۷۴ متر طول و تعداد مسافران آن هم به ۴۴۰ نفر می‌رسد که در مقایسه با A350-900 چهل نفر بیشتر است. رییس شرکت ایرباس به مناسبت اولین پرواز هواپیمای جدید گفته که این هواپیما با جدیدترین تکنولوژی‌های هوایی ساخته شده و یکی از قوی‌ترین موتورهای موجود روی آن نصب شده است. این موتور باعث می‌شود که بشود با هواپیمای A350-1000 یک مسیر ۱۴۷۲۳ کیلومتری را طی کرد.

در حال حاضر تنها سه مدل از این هواپیما ساخته شده که دو مدل دیگر هم تا آخر سال ۲۰۱۶ آزمایش خواهند شد. خانواده‌ی A350 XWB بسیار بزرگ‌ هستند و باعث شده‌اند که مسافران فضای بیشتری داشته باشند و احساس راحتی بیشتری در پرواز‌های بلند مدت به دست بیاورند.

براساس اطلاعات منتشر شده هواپیمای A350-1000 از سال آینده وارد سیستم هواپیمایی می‌شود و اولین پرواز آن توسط «قطر ایرویز» (Qatar Airways) صورت می‌گیرد.

در ادامه می‌توانید تصاویر این هواپیما را مشاهده کنید:

ایرباس

ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس
ایرباس

 

ایرباس، از غول‌های حوزه ساخت هواپیما، اخیرا از پروژه‌ای به نام Vahana که به ساخت یک ماشین‌پرنده مربوط است رونمایی کرده است.

این خودرو قرار است تک‌سرنشین باشد، دارای سیستم خلبان خودکار باشد و قادر باشد به صورت عمودی فرود بیاید.

این خودرو هشت روتور در سیستم دوبال خود دارد که خودشان را با شیوه پرواز عمودی یا افقی خودرو تنظیم می‌کنند. در این خودرو فقط برای یک نفر جا هست و می‌تواند به نوعی تاکسی آینده باشد، نوعی تاکسی هوایی که با یک تلفن فرابخوانیدش تا به جای استفاده از سرویس‌هایی مثل اوبر در آینده از چنین تاکسی‌هایی استفاده کنید.

این موضوع بیش‌تر از ساخت یک خودرو عمق دارد. در واقع ایرباس معتقد است در حال کار بر روی یک موضوع مربوط به آینده است که از طریق آن می‌تواند مرزهای تکنولوژی را جابه‌جا کند و آینده انسان را دگرگون سازد.

ایرباس
ایرباس

این پروژه در سال ۲۰۱۶ کلید خورد و قرار است با تلاش تیم مهندسی، طراحی و متخصصان رباتیک یک نمونه‌اولیه آماده پرواز تا پایان سال ۲۰۱۷ ساخته شود. احتمالا نمونه‌ای از این دستگاه که آماده تولید واقعی باشد تا سال ۲۰۲۰ ساخته خواهد شد.بحث ساخت یک ماشین پرنده از گذشته‌ها مورد توجه انسان بوده است و در سال‌های اخیر هم از دل‌مشغولی‌های فعالان این حوزه تکنولوژی. اما با مشخص شدن سرمایه‌گذاری لری پیج یکی از بنیانگذاران شرکت گوگل بر روی دو استارتاپ که در حوزه ساخت ماشین پرنده کار می‌کنند این موضوع برای خیلی‌ها جدی‌تر شده است.

اما اگر فکر می‌کنید این ایده دست کم خیلی زود برای عموم مردم عملی نخواهد بود چندان اشتباه نمی‌کنید. در واقع همه موانع تکنولوژی هم که رفع شوند بحث‌های امنیتی حرکت خودروها در آسمان و  همچنین ایمنی سرنشینان از جمله مسائلی خواهند بود که این خودروها باید با آن‌ها دست به گریبان شوند.

منبع:Newatlas

 

تلگرام
تلگرام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *