معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / انتقاد جوزف فارس خالق بازی A Way Out از نامگذاری پیچیده ایکس‌ باکس

انتقاد جوزف فارس خالق بازی A Way Out از نامگذاری پیچیده ایکس‌ باکس

جوزف فارس (Josef Fares) خالق بازی A Way Out و عنوان در حال توسعه It Takes Two در مصاحبه‌ای با IGN از سیاست عجیب مایکروسافت در نامگذاری کنسول‌ های‌ ایکس‌ باکس انتقاد کرد.

ایکس‌ باکس

انتقاد کارگردان A Way Out از نامگذاری پیچیده ایکس‌ باکس

درحالی‌که سونی برای نامگذاری کنسول‌های خود تنها شماره بعد از پلی‌ استیشن را یک واحد ارتقاء می‌دهد، مایکروسافت علاقه فراوانی به خلاقیت در نامگذاری کنسول خود دارد اما با این‌حال این نام‌گذاری‌ها به مذاق بسیاری خوش نیامده است، آقای فارس یکی از این افراد است و طی مصاحبه‌ای با IGN به شدت از نام‌ گیج‌کننده ایکس‌ باکس سری ایکس انتقاد کرد.

آقای فارس زمانی که داشتند در خصوص اینکه چرا عنوان It Take Two بر روی کنسول‌های نسل بعد هیچ ویژگی خاص‌تری نخواهد داشت توضیحاتی ارائه می‌کردند، کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس را «ایکس‌ باکسِ نمی‌دونم چی» خطاب کردند و در ادامه به شدت از این نام‌گذاری‌های پیچیده و گیج‌کننده انتقاد کردند.

این اسم خیلی گیج‌کننده است، واقعا چرا مایکروسافت همچین کاری میکنه؟ زده به سرشون. واقعا نمی‌فهمم؟ سری اس، ایکس، مِکس، نِکست. واقعا عجیبه. اسمش رو بذارید مایکروسافت باکس و خودتون رو راحت کنید. واقعا این اسم‌ها گیج‌کننده‌اند؛ باور کنید حتی خود کارمندهای مایکروسافت هم این اسم‌ها رو با همدیگه اشتباه می‌کنند. این ایکس و اس دیگه از کجا اومدن…

نکته جالب اینجا است که این اسم‌گذاری‌ها واقعا مشکلاتی زیادی را هم بوجود آورده‌اند، برای مثال بسیاری از طرفداران Xbox هنگامی که قصد داشتند کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس را خریداری کنند به اشتباه کنسول نسل قبل این شرکت یعنی Xbox One X را خریداری کردند و این تشابه اسمی کار را به جایی می‌رساند که مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود کنسول نسل نهمی خود را با نام «ایکس باکس وان سری ایکس» معرفی می‌کند. آقای دیو مک‌کارتی (Dave McCarthy) در گذشته علت نام‌گذاری کنسول ایکس‌ باکس وان ایکس را ادای احترامی به روند‌ توسعه اولین ایکس‌ باکس عنوان کرد.

بازی It Takes Two در تاریخ ۶ فروردین ۱۴۰۰ (۲۶ مارچ ۲۰۲۱) برروی رایانه‌های شخصی، کنسول‌ های پلی‌ استیشن و Xbox عرضه خواهد شد.

Telegram/giftcardbaz
Telegram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz
Instagram/giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *