معماری
خانه / پلی استیشن 5 / امکان اپدیت بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵ وجود خواهد داشت

امکان اپدیت بازی های پلی استیشن ۴ به پلی استیشن ۵ وجود خواهد داشت

اوایل هفته گذشته، کمپانی EA درجریان رویداد دیجیتالی خود اعلام کرد که دارندگان بازی Madden NFL 21 یک اپدیت رایگان را برای تجربه این عنوان روی کنسول پلی استیشن ۵ دریافت خواهند کرد و این مسئله تقریبا مشابه با سیستمی است که کمپانی مایکروسافت از طریق قابلیت Smart Delivery درحال انجام آن روی ایکس باکس سری ایکس است. حال سوال مهم این است که آیا سونی نیز قصد استفاده از قابلیتی مشابه برای عناوین مختلف پلی استیشن ۴ و ایجاد تجربه بهتری از آن‌ها را روی پلی استیشن ۵ دارد؟

اپدیت

براساس گزارشات موجود نمی‌توان با قطعیت به‌ این سوال پاسخ داد اما آن‌طور که مشخص است این کمپانی به ناشرها این اجازه را می‌دهد که همانند EA به اختیار خود در این‌باره تصمیم بگیرند. به‌تازگی نیز گزارشی توسط وبسایت ژاپنی Gamespark منتشر شده است که اطلاعات بیشتری را در این مورد به اشتراک می‌گذارد؛ متن اصلی این گزارش توسط یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی توییتر به‌نام BlackKite ترجمه شده است.

«ظاهرا ارتقا نسخه‌ پلی استیشن ۴ بازی‌ها به پلی استیشن ۵ به‌تصمیم ناشرها صورت خواهد گفت اما براساس گفته‌های عوامل داخلی سونی، آن‌ها از این آپگریدها حتی در کشور ژاپن نیز حمایت خواهند کرد.»

ناگفته نماند که مایکروسافت از جزییات قابلیت Smart Delivery رونمایی و اعلام کرد که تمامی عناوین انحصاری ایکس باکس برای ایکس باکس سری ایکس بهینه خواهند شد؛ همچنین این سوال وجود دارد که اگر قرار است ناشرها عناوینی غیر از عناوین انحصاری کنسول ایکس باکس وان را به‌صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس باکس سری ایکس قرار دهند، آیا تصمیمی مشابه نیز برای کنسول‌ نسل کنونی و کنسول نسل بعدی سونی نیز اتخاذ خواهد شد یا خیر.

هنوز زمان دقیقی برای عرضه پلی استیشن ۵ مشخص نشده است و باید برای اطلاعات بیشتر از جانب سونی و برنامه‌های این کمپانی برای پشتیبانی و اپدیت عناوین منتشر شده روی پلی استیشن ۴ منتظر بمانیم.

اپدیت
Telegram
اپدیت
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *