معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / امکان استفاده از سیستم ترجمه زنده اسکایپ در تماس‌های خطوط تلفن ثابت و تلفن همراه میسر شد

امکان استفاده از سیستم ترجمه زنده اسکایپ در تماس‌های خطوط تلفن ثابت و تلفن همراه میسر شد

اسکایپ
اسکایپ

اسکایپ (Skype) نام نرم افزار مشهور شرکت مایکروسافت برای برقراری تماس و گفتگو است که طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا دارد. پیشتر و در سال ۲۰۱۴ بود که توسعه‌دهندگان، سیستم ترجمه زنده را برای این نرم افزار معرفی کرده و با استقبال بسیار خوبی نیز رو به رو شدند. پس از گذشت دو سال، حالا سازندگان از پشتیبانی تماس‌های خطوط تلفن ثابت و گوشی های موبایل از سیستم ترجمه زنده اسکایپ (Skype Translator) خبر داده‌اند.

هرچند استفاده از سیستم ترجمه زنده Skype رایگان نخواهد بود و کاربران پس از ثبت نام در برنامه ویندوز اینسایدر (Windows Insider Program) و دریافت آخرین نسخه بتا از اپلیکیشن اسکایپ، نیاز به پرداخت اشتراک آن خواهند داشت.
سیستم ترجمه زنده اسکایپ از ۹ زبان مختلف و پرکاربرد پشتیبانی می‌کند

عملکرد این سیستم نیز دقیقا همانند حالتی‌ست که برای ارتباط با دوستان خود، از اپلیکیشن Skype استفاده می‌کنید. پس از ورود، شماره‌گیر را انتخاب کرده و با سوئیچ به حالت “Translate”، زبان مورد نظر را انتخاب کنید. زمانی که مخاطب شما تلفن را جواب می‌دهد، پیامی با این مضمون که تماس شما در حال ضبط و ترجمه است، پخش خواهد شد. مابقی صحبت شما نیز با فاصله زمانی کوتاهی برای ترجمه انجام می‌شود.

در حال حاضر سیستم ترجمه زنده اسکایپ از ۹ زبان مختلف انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، پرتغالی (برزیلی)، چینی (ماندارین)، آلمانی، ایتالیایی، روسی و عربی پشتیبانی می‌کند. از آنجایی که مبنای عملکرد این سیستم روی آموزش و یادگیری‌ست، شاید با مشکلاتی در ترجمه رو به رو شوید اما احتمالا چنین چیزی بهتر از عدم وجود مکالمه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *