معماری
خانه / آموزش ها / اموزش دریافت رمز پویا برای تمامی بانک‌ها | اموزش ساده

اموزش دریافت رمز پویا برای تمامی بانک‌ها | اموزش ساده

داستان‌های تکان‌دهنده فیشینگ و کلاه‌برداری‌های اینترنتی چند وقتی است که ورد زبان همه شده است. برای کوتاه شدن دست هکرها از مال و دارایی مردم، بانک مرکزی اعلام کرده که کلیه افراد تا آخر دی‌ماه رمز دوم پویای خودشان را فعال کنند، چون قرار است رمز دوم ایستا به طور کلی غیر فعال شود. از آنجایی که فرآیند فعال کردن رمز پویا در هر بانکی تا حدودی متفاوت است؛ ما در این مطلب از ملی‌ پیامک روش فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف را بانک به بانک توضیح می‌دهیم. اگر می‌خواهید از اموزش دریافت رمز پویا برای تمامی بانک‌ها و جزییات کار باخبر شوید با ما همراه باشید.

اموزش دریافت رمز پویا
فعال کردن رمز پویا در یک کلام

به‌طور کلی برای فعال‌کردن رمز دوم باید به سایت بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کنید و اپلیکیشنی را که برای تولید رمز دوم یکبار مصرف ارائه کرده، دانلود کنید. البته برای استفاده از اپلیکیشن، لازم است تا با مراجعه به بانک مورد نظر و یا دستگاه‌های خودپرداز، کد فعال‌سازی را دریافت و در اپلیکیشن وارد کنید. اگر می‌خواهید تا ریز‌به‌ریز مراحل انجام کار را بدانید، می‌توانید به لیست زیر نگاهی بیاندازید و بانک مورد نظرتان را پیدا کنید.

اموزش دریافت رمز پویا برای تمامی بانک‌ها

 

بانک ملی
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک ملی اگر گوشی همراه هوشمند دارید می‌توانید سامانه ۶۰ و یا رمزبان را از سایت بانک ملی دانلود کنید. بعد از دانلود و وارد‌کردن اطلاعات خودتان در اپلیکیشن، از سامانه بام و یا یکی از دستگاه‌های خودپرداز کد فعال‌سازی را دریافت کنید. با وارد کردن کد فعال‌سازی، هر بار که نرم‌افزار ۶۰ و یا رمزبان را باز ‌کنید یک رمز دوم یک بار مصرف اورجینال تحویل می‌گیرید.
اگر گوشی هوشمند ندارید هم می‌توانید با شماره گیری #۶۰*۷۳۷* رمز دوم یکبار مصرف بگیرید.

بانک ملت
اموزش دریافت رمز پویا
فعال کردن رمز پویای بانک ملت اگر گوشی همراه هوشمند دارید سامانه رمزنگار ملت را نصب کنید و بعد با مراجعه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک، برای دریافت رمز پویا درخواست بدهید. بعد از وارد کردن درخواست‌تان یک کد فعال‌سازی برای شما پیامک می‌شود. با وارد کردن این کد اپلیکیشن فعال و آماده تولید رمز یکبار مصرف می‌شود.
اگر گوشی هوشمند ندارید می‌توانید ۴ رقم آخر شماره کارت‌تان را به شماره ۳۰۰۰۳۳۰۳ بفرستید و هر بار که لازم بود رمز دوم پویا بگیرید.

بانک تجارت
اموزش دریافت رمز پویا
فعال کردن رمز پویای بانک تجارت اگر گوشی همراه هوشمند دارید، برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک تجارت، اول باید نرم‌افزار همراز را نصب کنید. بعد از نصب این برنامه به یکی از دستگاه‌های عابربانک مراجعه کنید و از گزینه سایر خدمات درخواست خودتان را برای فعال‌سازی رمز پویا ثبت کنید. اینجاست که یک کد برای شما اس‌ام‌اس می‌شود که می‌توانید با وارد کردن آن اپ را فعال کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید با شماره‌گیری #۸۸*۷۸۸* می‌توانید رمز پویا را فعال کنید.

بانک صادرات
اموزش دریافت رمز پویا
فعال کردن رمز پویای بانک صادرات اگر گوشی هوشمند همراه دارید به سایت بانک صادرات بروید و برنامه رمزساز ریما را روی گوشی خودتان نصب کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات و شماره موبایل خودتان در برنامه به یکی از دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کنید و از طریق گزینه فعال‌سازی رمز دوم پویا، کد فعال‌سازی را بگیرید و در اپلیکیشن وارد کنید. از این به بعد می‌توانید با بازکردن اپلیکیشن ریما رمز دوم یکبار مصرف بگیرید.

اگر گوشی هوشمند ندارید، فعلا بانک صادرات فقط از طریق اپلیکیشن ریما خدمات رمز دوم پویا را ارائه می‌کند و امکان دریافت اس‌ام‌اسی ندارد. بهتر است حضوری به یکی از شعب مراجعه کنید.

بانک اقتصاد نوین
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک اقتصاد نوین اگر گوشی هوشمند همراه دارید می‌توانید از طریق بازار یا مراجعه به سایت بانک اقتصاد نوین، اپلیکیشن ارس را دانلود کنید. اگر اینترنت بانک دارید به منوی کارت بروید و گزینه ‌فعال‌سازی رمز یکبار مصرف را بزنید یا با مراجعه حضوری به بانک کد فعال‌سازی اپلیکیشن را بگیرید. بعد از وارد کردن کد QR و کد دیگری که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود می‌توانید از این به بعد برای هر خرید اینترنتی از نرم‌‌افزار ارس استفاده کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید از ۱۵ دی به بعد می‌توانید در هنگام انجام تراکنش مالی در درگاه‌های پرداخت، از گزینه درخواست رمز دوم پویا استفاده کنید تا رمز دوم یکبار مصرف برایتان اس‌‍ام‌اس شود. فقط نیاز است تا شماره موبایلتان را به‌درستی در بانک ثبت کرده باشید.

بانک سپه
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک سپه اگر گوشی هوشمند همراه دارید نرم‌افزار رمز‌ساز بانک سپه را نصب کنید. بعد با مراجعه به یکی از شعب این بانک کد فعال‌سازی را که یک کد QR است همراه با عددی که به موبایل‌تان اس‌ام‌اس می‌شود در اپلیکیشن وارد کنید تا فعال شود. از این پس می‌توانید هر ۶۰ ثانیه یک رمز دوم جدید داشته باشید.
اگر گوشی هوشمند ندارید می‌توانید عدد صفر را به شماره ۶۷۱۵۰۱۴ ارسال کنید و برای دریافت رمز پویا شماره ملی خودتان و چهار رقم آخر کارت را طبق نمونه روبرو وارد کنید: چهار رقم آخر کارت* کد ملی* ۲

بانک پارسیان
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای پارسیان اگر گوشی هوشمند همراه دارید اپلیکیشن همراه‌بانک یا همان پارسیان من را دانلود کنید. برای دریافت کد فعال‌سازی اپلیکیشن به یکی از دستگاه‌های عابربانک مراجعه کنید و از گزینه عملیات رمز، ثبت نام رمز یکبار مصرف را بزنید تا یک کد برایتان اس‌ام‌اس شود. با وارد‌کردن این کد در اپلیکیشن، از این به بعد می‌توانید برای هر خرید اینترنتی یک رمز دوم یکبار مصرف داشته باشید.
اگر گوشی هوشمند ندارید فعلاً باید منتظر اقدامات بعدی بانک پارسیان باشید و یا حضوری به بانک مراجعه کنید. البته از ۱۵ دی با فعال‌شدن سامانه هریم می‌توانید از کلیه درگاه‌های پرداخت بانکی تنها با زدن یک دکمه، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید.

بانک قرض‌الحسنه رسالت
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک رسالت اگر گوشی همراه هوشمند دارید می‌توانید از طریق اینترنت بانک یا موبایل بانک رسالت این کار را انجام دهید. البته اگر هنوز موبایل‌بانک خودتان را فعال نکردید با مراجعه به یکی از شعبه‌های بانک رسالت رمز عبور و کاربری بگیرید و بعد از نصب برنامه از طریق منوی سایر به قسمت عملیات کارت بروید. بعد از آن گزینه فعال‌سازی رمز دوم را بزنید. از این به بعد می‌توانید از طریق همین اپلیکیشن رمز دوم موقت را دریافت کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید باید حضوری به بانک مراجعه کنید چون بانک رسالت امکان دریافت رمز دوم را از طریق سامانه پیامکی ندارد.

بانک صنعت و معدن
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک صنعت و معدن اگر گوشی هوشمند همراه دارید قبل از هر چیز برنامک رمزساز را از سایت بانک نصب کنید. فعال‌سازی این نرم‌افزار فقط از طریق اینترنت‌ بانک انجام می‌شود. اگر اینترنت‌بانک ندارید باید به یکی از شعب بانک صنعت و معدن مراجعه کنید.
برای فعال‌سازی از طریق اینترنت بانک، گزینه فعال‌سازی برنامک رمز‌ساز را بزنید. بعد از آن گزینه رمز یکبار مصرف کارت را بزنید. بعد از وارد کردن اطلاعات دوباره گزینه فعال سازی برنامک را بزنید تا یک کد فعال‌سازی برایتان اس‌ام‌اس شود. با وارد کردن این کد در برنامه رمزساز کار تمام می‌شود و از این به بعد می‌توانید هر ۶۰ ثانیه یک رمز دوم داشته باشید.
اگر گوشی هوشمند ندارید حضوری به بانک مراجعه کنید تا راهنماییتان کنند.

بانک کارآفرین
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک کارآفرین اگر گوشی هوشمند همراه دارید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کنید و با استفاده از گزینه فعال‌سازی اپلیکیشن کد اس‌ام‌اس شده را در نرم‌افزاری که از طریق سایت بانک دانلود کردید وارد کنید.
اپلیکیشن از این به بعد برای هر خرید اینترنتی یک رمز دوم یکبار مصرف به شما می‌دهد.
اگر گوشی هوشمند ندارید با مراجعه به یک دستگاه خودپرداز، گزینه نسخه پیامکی رمز دوم را فعال کنید. بعد چهار رقم آخر کارتتان را به سرشماره‌ای که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، پیامک کنید تا رمز دوم پویا را برایتان ارسال کنند.

بانک کشاورزی
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک کشاورزی اگر گوشی هوشمند همراه دارید قبل از هر چیز برنامه رمز پویای ریما را نصب کنید. بعد از وارد‌کردن شماره موبایلتان و تعریف یک رمز برای برنامه، به یک دستگاه خودپرداز بانک کشاورزی مراجعه کنید و گزینه فعال‌سازی رمز دوم را بزنید. در مرحله بعدی کد پرینت شده و کد اس‌ام‌اس شده را در اپلیکیشن وارد کنید تا رمز دوم پویا را دریافت کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید فعلاً باید منتظر اقدامات بعدی بانک کشاورزی باشید یا حضوری به بانک مراجعه کنید.

بانک سامان
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک سامان اگر گوشی هوشمند همراه دارید نرم‌افزار رمزینه را از سایت سامان دانلود کنید. برای فعال کردن اپلیکیشن دو راه دارید:
به نت‌بانک سامان بروید و از طریق منوی مدیریت کارت یا تنظیمات، فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف را بزنید. بعد از انتخاب کارت، گزینه فعال سازی رمزینه را انتخاب کنید.
و کد QR داده شده را در رمزینه اسکن کنید.
راه دوم این است که به یکی از دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کنید و گزینه فعال‌سازی رمز دوم را بزنید. بعد از تایید شماره تلفن‌تان یک کد فعال‌سازی پیامک می‌شود که باید آن را در اپلیکیشن وارد کنید تا کار تمام شود.
اگر گوشی هوشمند ندارید به دستگاه خودپرداز بانک سامان مراجعه کنید و گزینه فعال‌سازی رمز از طریق پیامک را بزنید. از این به بعد می‌توانید پس از راه‌اندازی سامانه هریم توسط بانک مرکزی، برای هر خرید اینترنتی از طریق پیامک، رمز دوم پویا بگیرید.

بانک مسکن
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک مسکن اگر گوشی هوشمند همراه دارید اپلیکیشن رمزنما را از سایت بانک مسکن دانلود کنید. به یکی از خودپردازها مراجعه کنید و گزینه تغییر رمز را بزنید و بعد از طریق خدمات رمز پویا گزینه تخصیص رمز پویا را بزنید. بعد از تایید شماره تلفن همراه‌تان یک کد فعال‌سازی به موبایل‌تان اس‌ام‌اس می‌شود. با وارد‌کردن این کد در اپلیکیشن رمزنما عملیات فعال‌سازی انجام می‌شود و بعد از این هر ۶۰ ثانیه یک رمز جدید برای خرید اینترنتی دارید.
اگر گوشی هوشمند ندارید با مراجعه به خودپردازهای بانک مسکن گزینه فعال‌سازی رمز پویا از طریق پیامک را بزنید. با راه‌اندازی سامانه هریم می‌توانید از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی هر بار از طریق پیامک رمز دوم پویای موقت بگیرید.

بانک سینا

فعال سازی رمز پویای بانک سینا اگر گوشی هوشمند همراه دارید برنامک رمزساز ارس را از سایت بانک سینا دانلود و نصب کنید. بعد به یکی از شعب بانک سینا مراجعه کنید تا یک کد QR در اختیار شما بگذارند. سپس با استفاده از این کد و شماره‌ای که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، اپلیکیشن رمزساز را فعال کنید. از این به بعد می‌توانید برای کلیه تراکنش‌های اینترنتی خودتان از این اپلیکیشن استفاده کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید فعلاً بانک سینا راهکاری برای این موضوع ارائه نکرده است اما از ۱۵ دی‌ماه و بعد از راه‌اندازی سامانه هریم، می‌توانید از همه درگاه‌های پرداخت اینترنتی به صورت پیامکی رمز دوم پویا بگیرید.

بانک خاورمیانه
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک خاورمیانه اگر گوشی هوشمند همراه دارید به سایت بانک خاورمیانه بروید و اپلیکیشن رمز پویا را روی گوشی خودتان نصب کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل‌تان در نرم‌افزار به یکی از شعب بانک مراجعه کنید تا یک کد اختصاصی به شما بدهند. این کد راهمراه با شماره‌ای که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، در اپلیکیشن وارد کنید و در انتها دکمه ثبت را بزنید. از این به بعد برای دریافت رمز یکبار مصرف می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید باید منتظر فعال شدن سامانه هریم بانک مرکزی باشید. سامانه هریم این اجازه را به شما می‌دهد تا از طریق درگاه‌های مختلف پرداخت با زدن یک دکمه، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید. سامانه هریم از ۱۵ دی قرار است که فعال شود.

بانک توسعه تعاون
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک توسعه تعاون اگر گوشی هوشمند همراه دارید باید از قسمت همراه‌بانک و یا اینترنت‌بانک این کار را انجام دهید. اگر از همراه‌بانک استفاده می‌کنید از منوی سایر وارد قسمت عملیات کارت شوید. بعد گزینه فعال‌سازی رمز یکبار مصرف پویا را بزنید.
اگر هم که از اینترنت‌بانک استفاده می‌کنید، از منوی خدمات کارت گزینه کارت‌های من را کلیک کنید. بعد از قسمت عملیات که در ستون آخر جدول وجود دارد گزینه مدیریت نوع رمز دوم را بزنید.
در آخر درخواست خودتان را برای تغییر رمز تایید کنید.
بانک توسعه تعاون نرم‌افزار مستقلی برای دریافت رمز دوم ندارد و باید از همان موبایل‌بانک یا اینترنت‌بانک استفاده کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید از ۱۵ دی‌ماه و بعد از راه‌اندازی سامانه هریم، می‌توانید از همه درگاه‌های پرداخت اینترنتی به صورت پیامکی رمز دوم پویا بگیرید.

بانک شهر
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک شهر اگر گوشی هوشمند همراه دارید به سایت بانک شهر بروید و اپلیکیشن رمزنت را روی گوشی خودتان نصب کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل‌تان در نرم‌افزار به یکی از شعب بانک مراجعه کنید تا یک کد اختصاصی QR به شما بدهند. این کد راهمراه با شماره‌ای که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، در اپلیکیشن وارد کنید و در انتها دکمه ثبت را بزنید. از این به بعد برای دریافت رمز یکبار مصرف می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید باید منتظر فعال شدن سامانه هریم بانک مرکزی باشید. سامانه هریم این اجازه را به شما می‌دهد تا از طریق درگاه‌های مختلف پرداخت، با زدن یک دکمه، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید. سامانه هریم از ۱۵ دی قرار است که فعال شود.

پست بانک ایران
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای پست بانک اگر گوشی هوشمند همراه دارید برنامک رمزساز را از سایت پست‌بانک دانلود و نصب کنید. بعد به یکی از شعب بانک مراجعه کنید و درخواست رمز دوم پویا را ثبت کنید تا یک کد QR در اختیارتان بگذارند. این کد را همراه با کد چهاررقمی دیگری که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، در اپلیکیشن وارد کنید و در نهایت دکمه ثبت را بزنید. از این به بعد برای هر خرید اینترنتی می‌توانید از نرم‌افزار، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید.
اگر گوشی هوشمند ندارید به یکی از شعب بانک مراجعه کنید و شماره موبایل خودتان را که در بانک ثبت شده، تایید کنید تا از ۱۵ دی که سامانه هریم فعال می‌شود برای هر بار خرید اینترنتی رمز دوم برایتان
پیامک شود.

بانک دی
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک دی اگر گوشی هوشمند همراه دارید اول اپلیکیشن رمزساز ارس را ازسایت دانلود کنید. اگر اینترنت بانک دارید به منوی کارت بروید و فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف را بزنید. کد QR داده شده را اسکن کنید و شماره‌ای را هم که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، درنرم‌افزار وارد کنید تا فعال شود تا بتوانید از این به بعد برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف از آن استفاده کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید باید منتظر فعال شدن سامانه هریم بانک مرکزی باشید. سامانه هریم این اجازه را به شما می‌دهد تا از طریق درگاه‌های مختلف پرداخت با زدن یک دکمه، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید. سامانه هریم از ۱۵ دی قرار است که فعال شود.

بانک رفاه
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک رفاه اگر گوشی هوشمند همراه دارید نرم‌افزار رمزساز رفاه را نصب کنید. بعد به یکی از خودپردازها مراجعه کنید و گزینه فعال‌سازی رمز پویا را انتخاب کنید. بعد از تایید شماره تلفن همراه‌تان یک کد فعال سازی به موبایل‌تان اس‌ام‌اس می‌شود. با وارد کردن این کد در اپلیکیشن، عملیات فعال‌سازی انجام می‌شود و بعد از این شما، هر ۶۰ ثانیه یک رمز جدید برای خرید اینترنتی دارید.
اگر گوشی هوشمند ندارید کد دستوری #۷۱۳* را شماره‌گیری کنید و از این طریق عملیات فعال‌سازی رمز پویا را انجام دهید.

بانک گردشگری
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک گردشگری اگر گوشی هوشمند همراه دارید باید موبایل‌بانک گردشگری را نصب کنید. امکان فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف در این بانک فقط از طریق مراجعه حضوری و یا استفاده از موبایل بانک وجود دارد. اگر می‌خواهید از موبایل بانک استفاده کنید از طریق منوی سایر گزینه عملیات کارت را بزنید. بعد قسمت دریافت رمز یکبار مصرف کارت را کلیک کنید تا کد فعال‌سازی برای شما پیامک بشود. با وارد‌کردن کد همه چیز برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف آماده است.
اگر گوشی هوشمند ندارید به زودی از طریق پیامک می‌توانید رمز دوم پویا دریافت کنید. به محض راه‌اندازی این سیستم بانک گردشگری اطلاع‌رسانی می‌کند.

بانک حکمت ایرانیان
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک حکمت ایرانیان اگر گوشی هوشمند همراه دارید اپلیکیشن ارس را از سایت بانک حکمت دانلود و نصب کنید. بعد به یکی از شعب بانک مراجعه کنید و درخواست رمز دوم پویا را ثبت کنید تا یک کد QR در اختیارتان قرار بگیرد. این کد را همراه با کد دیگری که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، در اپلیکیشن وارد کنید و در نهایت دکمه ثبت را بزنید. از این به بعد برای هر خرید اینترنتی می‌توانید از نرم‌افزار، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید.
اگر گوشی هوشمند ندارید باید منتظر فعال‌شدن سامانه هریم بانک مرکزی باشید. سامانه هریم این اجازه را به شما می‌دهد تا از طریق درگاه‌های مختلف پرداخت، با زدن تنها یک دکمه، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید. سامانه هریم از ۱۵ دی قرار است فعال شود.

بانک ایران زمین
اموزش دریافت رمز پویا
فعال کردن رمز پویای بانک ایران زمین اگر گوشی هوشمند همراه دارید نرم‌افزار رمزساز ایران‌زمین را نصب کنید. بعد از وارد‌کردن شماره موبایل‌تان در نرم‌افزار به یکی از شعب بانک مراجعه کنید تا یک کد اختصاصی QR به شما بدهند. این کد راهمراه با شماره‌ای که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، در اپلیکیشن وارد کنید و در انتها دکمه ثبت را بزنید. از این به بعد برای دریافت رمز یکبار مصرف می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید از ۱۵ دی‌ماه و بعد از راه‌اندازی سامانه هریم، می‌توانید از همه درگاه‌های پرداخت اینترنتی به صورت پیامکی رمز دوم پویا بگیرید.

بانک قوامین
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک قوامین اگر گوشی هوشمند همراه دارید نرم‌افزار جی‌بی‌رمز را دانلود و نصب کنید. بعد از وارد‌کردن اطلاعات خواسته شده در اپلیکیشن، به یکی از دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کنید. از منوی خدمات رمز گزینه فعال‌سازی رمز پویا را بزنید. دستگاه یک کد ۸ رقمی چاپ شده را به شما می‌دهد. این کد را همراه با کدی که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، در نرم‌افزار وارد کنید تا فعال شود. از این به بعد این نرم‌افزار برای هر خرید اینترنتی به شما رمز دوم یکبار مصرف تحویل می‌دهد.
اگر گوشی هوشمند ندارید باید منتظر فعال‌شدن سامانه هریم بانک مرکزی باشید. سامانه هریم این اجازه را به شما می‌دهد تا از طریق درگاه‌های مختلف پرداخت با زدن یک دکمه، رمز دوم یکبار مصرف بگیرید. سامانه هریم از ۱۵ دی قرار است که فعال شود.

بانک انصار
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک انصار اگر گوشی هوشمند همراه دارید از سایت بانک انصار برنامه رمزساز آپان را نصب کنید. ادامه کار از طریق اینترنت بانک انجام می‌شود. بعد از ورود به اینترنت بانک ازمنوی خانه، گزینه فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف را بزنید. از قسمت شماره کارت، کارت مربوطه را انتخاب کنید و دکمه فعال‌سازی برنامه رمزساز را بزنید. بعد کد QR داده شده را در نرم‌افزار آپان اسکن کنید. در مرحله بعد کد فعال‌سازی پیامک شده را در نرم‌افزار وارد کنید. اینجاست که نرم‌افزار فعال می‌شود و هر ۶۰ ثانیه برای شما رمز دوم تولید می‌کند.
اگر گوشی هوشمند ندارید نگران نباشید چراکه بانک مرکزی از ۱۵ دی‌ماه سامانه هریم را فعال می‌کند. به کمک این سامانه شما می‌توانید از طریق کلیه درگاه‌های پرداخت اینترنتی، تنها با زدن یک دکمه، رمز دوم موقت بگیرید.

بانک سرمایه
اموزش دریافت رمز پویا
فعال سازی رمز پویای بانک سرمایه اگر گوشی هوشمند همراه دارید برنامک رمزساز بانک سرمایه را نصب کنید. بعد می‌توانید از طریق مراجعه به بانک و یا استفاده از اینترنت‌بانک آن را فعال کنید.
در اینترنت بانک سرمایه از بخش تنظیمات گزینه فعال‌سازی نرم‌افزار را کلیک کنید. بعد شماره کارتتان را تایپ کنید. در انتها کد چهاررقمی اس‌ام‌اس شده را در نرم‌افزار وارد کنید تا فعال و قابل استفاده شود.
اگر می‌خواهید به بانک مراجعه کنید، کد QR داده شده را همراه با شماره‌ای که برایتان اس‌ام‌اس می‌شود، در اپلیکیشن وارد کنید و در انتها دکمه ثبت را بزنید. از این به بعد می‌توانید برای خرید اینترنتی از این اپ، هر ۶۰ ثانیه یک رمز دوم جدید بگیرید.
اگر گوشی هوشمند ندارید از ۱۵ دی‌ماه و بعد از راه‌اندازی سامانه هریم، می‌توانید از همه درگاه‌های پرداخت اینترنتی به صورت پیامکی رمز دوم پویا بگیرید.

بانک پاسارگاد
اموزش دریافت رمز پویا
اگر گوشی هوشمند همراه دارید می‌توانید هم از طریق بانکداری مجازی و هم از طریق همراه‌بانک پاسارگارد رمز دوم پویای خودتان را فعال کنید. اگر هنوز همراه‌بانک را فعال نکرده‌اید باید حضوری برای فعال‌سازی آن به بانک بروید.
در همراه‌بانک پاسارگاد از قسمت کارت، رمز پویا را انتخاب کنید و گزینه فعال‌سازی را بزنید. از این به بعد از طریق همراه‌بانک برای هر خرید اینترنتی می‌توانید رمز دوم ۶۰ ثانیه‌ای بگیرید.
در بانکداری مجازی از قسمت کارت وارد بخش کارت‌های من شوید و در ستون عملیات گزینه مدیریت نوع رمز دوم را کلیک کنید. بعد رمز دوم یکبار مصرف را تایید کنید.
اگر گوشی هوشمند ندارید نگران نباشید چراکه بانک مرکزی از ۱۵ دی‌ماه سامانه هریم را فعال می‌کند. به کمک این سامانه شما می‌توانید از طریق کلیه درگاه‌های پرداخت اینترنتی، تنها با زدن یک دکمه، رمز دوم موقت بگیرید.

اموزش دریافت رمز پویا
Telegram
اموزش دریافت رمز پویا
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *