معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / امار فروش صنعت بازی‌های ویدیویی | درآمد ۱۲۰ میلیارد دلاری بازی ها در سال ۲۰۱۹ میلادی

امار فروش صنعت بازی‌های ویدیویی | درآمد ۱۲۰ میلیارد دلاری بازی ها در سال ۲۰۱۹ میلادی

امار فروش صنعت بازی‌های ویدیویی توانسته در سال ۲۰۱۹ میلادی به رکورد درآمد ۱۲۰.۱ میلیارد دلاری برسد. رکوردی که برگرفته از فروش بازی‌ها و پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی‌های پلتفرم گوشی‌هوشمند، رایانه شخصی و کنسول‌ها است. این آمار سه درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. همچنین ساخته اپیک گیمز، بازی Fortnite همچنان درصدر لیست پردرآمدترین بازی‌های سال است. این بازی توانسته در سال ۲۰۱۹ میلادی، به درآمد ۱.۸ میلیارد دلاری از طریق پرداخت‌های درون برنامه‌ای برسد. البته سال گذشته بازی Fortnite توانسته بود درآمد ۲.۴ میلیارد دلاری را رقم بزند.
امار فروش صنعت بازی‌های ویدیویی

در کل می‌توان گفت که سال ۲۰۱۹ میلادی برای بازی‌های رایگان و به اصطلاح Free-to-Play سال بسیار خوبی بوده است. به نحوی که بازی‌های رایگانی پلتفرم گوشی‌هوشمند، بیش از نیمی از درآمد صنعت بازی‌های ویدئویی در سال ۲۰۱۹ را برای خود کرده است. تحلیل‌گران SuperData تخمین می‌زنند که درآمد صنعت بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۲۰ میلادی با چهار درصد رشد رو به رو خواهد بود و به ۱۲۴.۸ میلیارد دلار خواهد رسید. با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۰ میلادی، بازی‌های بزرگی مانند: بازی Cyberpunk 2077، بازی The Last of Us Part 2، بازی Marvel’s Avengers و بازی Resident Evil 3 منتشر خواهند شد. شایان ذکر است که کنسول‌های نسل نهم نیز به احتمال بسیار زیاد در اواخر سال میلادی منتشر خواهند شد؛ بنابراین امسال نمی‌توان دل به درآمد آن‌ها بست.

تحلیل‌گران SuperData سهم بازار کنسول‌ها را ۱۵.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ میلادی تخمین زده‌اند؛ که نسبت به رقم کلی بسیار کوچک است. در ادامه تقسیم سود‌دهی سال ۲۰۱۹ میلادی آورده شده است:

Mobile

۶۴٫۴ میلیارد دلار

PC

۲۹٫۶ میلیارد دلار

Console

۱۵٫۶ میلیارد دلار

GVC

۶٫۵ میلیارد دلار

XR

۶٫۳ میلیارد دلار

همانطور که قابل مشاهده است اکثر درآمد این صنعت در سال ۲۰۱۹ میلادی از طریق بازی‌های گوشی هوشمند بوده است. بازی‌های رایگانی مانند بازی Candy Crush Sega و یا بازی Honour of Kings درصدر این لیست حضور دارند. صحبت از بازی‌های رایگان شد، بد نیست به بازی Fortnite که درصدر این لیست حضور دارد اشاره کرد. این بازی با برگزاری رویداد‌های مختلف و متنوعی مانند Star Wars و انتشار نسخه بازی Fortnite: Chapter 2 توانست محبوبیت خودش را به عنوان اثری در سبک بتل رویال همچنان حفظ کند.

بازار بازی‌های پریمویم به دلیل افت انتشار بازی‌های AAA با کاهش ۵ درصدی در سال ۲۰۱۹ میلادی رو به رو شده است. برخلاف سال ۲۰۱۸ که بازی‌های بزرگی مانند بازی God of War، بازی Spider-Man و بازی Red Dead Redemption 2 را در اختیار داشت.

با این حال این صنعت همچنان به رشد مثبت خود ادامه می‌دهد و باید دید طی سال میلادی جدید و با انتشار بازی‌های بزرگی که پایان دهنده نسل هشتم و آغازگر نسل نهم بازی‌های ویدیویی هستند؛ چه اتفاقی رخ خواهد داد.

برای خرید گیفت کارت پلی استیشن و ایکس باکس کلیک کنید

 امار فروش صنعت بازی‌های ویدیویی
Telegram
 امار فروش صنعت بازی‌های ویدیویی
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *