معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / اسپنسر: ایکس‌ باکس سری ایکس قیمت‌گذاری مناسبی خواهد داشت

اسپنسر: ایکس‌ باکس سری ایکس قیمت‌گذاری مناسبی خواهد داشت

باوجود مشکلات اقتصادی ناشی از شرایط بهداشت جهانی و سخت‌افزار قدرتمند ایکس‌ باکس سری ایکس اما به‌گفته‌ی مایکروسافت قیمت این کنسول به‌اندازه‌ی کافی مناسب خواهد بود.

ایکس‌ باکس سری ایکس

هر روز که می‌گذرد قدمی جدید در مسیر آغاز تجربه‌ی بازی کردن با کنسول‌های نسل نهم برمی‌داریم و باتوجه به اصرار سونی و مایکروسافت برای عرضه‌ی پلی‌ استیشن ۵ و ایکس‌ باکس سری ایکس در تعطیلات ۲۰۲۰ میلادی و نداشتن تاخیر در تاریخ عرضه‌ی این کنسول‌ها، می‌توانیم تا چند ماه دیگر به این میهمانان تازه وارد خوش‌آمد بگوییم. اما قبل از رویاپردازی درباره‌ی به‌آغوش کشیدن آن‌ها، شاید تمام ما در اضطراب یکی از مهم‌ترین فاکتورهای هنوز مشخص نشده‌ی هردو کنسول یعنی “قیمت نهایی” به‌سر می‌بریم.

به‌تازگی فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس، در پادکست وب‌سایت IGN شرکت کرده و صحبت‌های بسیار جالبی به‌میان آورده است. وی که به‌شدت به عرضه‌ی ایکس‌ باکس سری ایکس در سال ۲۰۲۰ تاکید دارد، در قسمتی از گفتگو با سوالی درباره‌ی میزان قیمت نهایی این هیولای ۱۲ ترافلاپسی مواجه شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت پاسخ مبهمی به آن داد:

احساس خوبی درباره‌ی قیمتی که در نهایت می‌توانیم به آن برسیم دارم. درباره‌ی قیمت و عملکرد قابلیت‌های ایکس‌ باکس سری ایکس احساس خوبی می‌کنم. ما از پشتیبانی شگفت‌انگیزی از سوی رئیسم ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیرعامل مایکروسافت، و امی هود (Amy Hood)، مدیر ارشد مالی شرکت، برخورداریم. آن‌ها به‌شدت در جریان برنامه‌های ما هستند. می‌خواهیم مطمئن شویم که قیمت‌گذاری مناسب و روان محصولاتمان را حفظ می‌کنیم و برنامه‌ی خوبی برای روزهای اول عرضه داریم.

اگرچه سخنان اسپنسر مانند صحبت‌های همیشگی وی در زمینه‌ی قیمت‌گذاری محصولات ایکس‌ باکس به‌نظر می‌رسند اما از آن‌جا که شیوع ویروس کرونا چشم‌انداز اقتصاد آینده را به‌شدت تار و مبهم کرده است و سونی نیز به عنوان رقیب اصلی مایکروسافت قصد ندارد چیزی از قیمت پلی‌ استیشن ۵ به‌زبان آورد، نمی‌توان رئیس واحد ایکس‌ باکس را به‌دلیل ندادن پاسخی سرراست مقصر دانست.

اما نظر شما در این‌باره چیست؟ فکر می‌کنید ایکس‌ باکس بعدی با چه قیمتی روانه‌ی بازار خواهد شد و آیا می‌تواند رقیبِ احتمالاً ارزان‌قیمت‌تر خود را شکست دهد؟ دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید.

ایکس‌ باکس سری ایکس
Telegram
ایکس‌ باکس سری ایکس
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *