معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / استیون هاوکینگ: تکنولوژی اقشار متوسط جهان را نابود می کند

استیون هاوکینگ: تکنولوژی اقشار متوسط جهان را نابود می کند

اکثر مدیران حوزه تکنولوژی بر این باور هستند که با فعالیت های خود و پیشرفت روزمره این صنعت، جهان را به محلی بهتر و زیباتر تبدیل می کنند؛ اما در این بین افرادی نیز وجود دارند که عقیده ای کاملاً مخالف دارند.(استیون هاوکینگ)

استیون هاوکینگ

«استیون هاوکینگ» یکی از نخبگان دانش دنیا که معمولاً به اظهار نظر در مورد نگرانی های اجتماعی و فناوری اطلاعات می پردازد، در گفت و گوی اخیر خود با وب سایت Guardian اذعان داشته دیدگاه چندان مساعدی در مورد تکنولوژی ندارد.

او تصور می کند وقایعی مانند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، رویکرد ضد نخبگان فعلی اقشار مختلف جامعه را نشان می دهد. وی تاکید می کند: «یقیناً چنین مسائلی من و سایر افراد را هدف قرار داده است.»

هاوکینگ معتقد است خطر اصلی جایی است که با کنار گذاشتن نخبگان و پیشرفت های تکنولوژی، شکاف عظیمی در جوامع ایجاد خواهد شد و حتی به موجب افزایش آگاهی افراد مستضعف تر نسبت به وقایع روز و سبک زندگی ثروتمندان، اسباب افسردگی اجتماعی را نیز فراهم می نماید.

استیون هاوکینگ
استیون هاوکینگ

«اتوماسیون کارخانجات در حال حاضر بخش زیادی از مشاغل تولید و توسعه را از بین برده است، و رشد هوش مصنوعی به این مسئله کمک شایانی خواهد نمود؛ چنین اتفاقی فقط فرصت های شغلی جامعه متوسط را از بین می برد و نیروهای سوپروایزر و مدیران در مسند خود باقی می مانند.»

استیون هاوکینگ تاکید می کند رویکردی که مردم امروزی به جهان دارند و غرق شدن در دنیای تکنولوژیک، یکی از مسائلی است که خودخواهی و خودشیفتگی بشر را می رساند.

در حال حاضر اغلب مردم از انزوا استقبال می کنند؛ مردم انگلستان خود را به تافته جدا بافته ی اروپا تبدیل کردند، آمریکایی ها نیز با انتخاب ترامپ تفکر ممنوعیت مهاجرت و ملی گرایی آمریکایی را هدف قرار دادند.

در چنین شرایطی، انسان ها به یاری یکدیگر نخواهند پرداخت و به مرور زمان مشکلات متعددی دنباله روی آن خواهند بود.

منبع:The Guardian
تلگرام
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *