معماری
خانه / کنسول بازی / از بین رفتن صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم منجر به یک مشکل بزرگ خواهد شد

از بین رفتن صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم منجر به یک مشکل بزرگ خواهد شد

کم شدن صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم و یا از بین رفتن کلی آن‌ها به لطف حافظه SSD پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نسل جدید کنسول‌ها است. هم بازی‌سازها و هم بازیکن‌ها از وجود این فناوری ابراز خرسندی و رضایت کرده‌اند و می‌گویند که صفحه‌های بارگذاری بسیار کوتاه‌تر و حتی در مواردی، بدون هیچ صفحه بارگذاری خاصی، باعث می‌شود که بازیکن فاصله بسیار کم‌تری با دنیای بازی و گیم‌پلی آن داشته باشد.

صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم

صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم

این موضوع قطعا درست است، اما «رایان شاه» (Ryan Shah) از استودیوی مستقل بازی‌سازی Kitatus and Friends به حداقل یک مشکل ناشی از نبود صفحه‌های بارگذاری اشاره کرده است. برخی از بازی‌ها، اطلاعات مهمی از جهان بازی و سیستم‌های آن در صفحه‌های بارگذاری خود به نمایش می‌گذاشتند و اکنون به نظر می‌رسد که این رویکرد، در حال حذف شدن باشد.او در این زمینه گفته است: «این تغییر قطعا خوب است و نه تنها بازی‌های جهان‌باز، بلکه هر بازی دیگری می‌تواند از این فناوری بهره ببرد چون ما از زمان کنار گذاشتن کارتریج‌ها، همیشه مجبور بودیم که به فکر نوعی پوشاندن و مخفی کردن صفحه‌های بارگذاری باشیم و کاری انجام دهیم تا بازیکن را در این بازه زمانی، از دست ندهیم. حتی در طول دوران کاتریج‌‌ها نیز ما همیشه مجبور بودیم کارهایی مثل راهروهای باریک انجام دهیم تا بخش‌های بارگذاری را پنهان کنیم و یا در صفحه‌های بارگذاری، مینی‌گیم‌هایی قرار دهیم.»

صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم
Nth^0: Infinity Reborn

رایان در ادامه به مشکلات نبود صفحه‌های بارگذاری اشاره می‌کند: «درها در فرنچایز Resident Evil، یک مثال بسیار خوب هستند. اگر با دقت به آن‌ها نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که این درها صرفا یک انتخاب هنری هستند تا پوششی برای مخفی کردن صفحه‌های بارگذاری. البته که در صورت نبود این صفحه‌ها، با یک عیب دیگر هم مواجه می‌شویم. در عناوینی مثل بازی Fallout 4 و یا مجموعه بازی‌های Soulsborne، بسیاری از راهنمایی‌ها و متون داستانی و غیرداستانی مربوط به گیم‌پلی، در صفحه‌های بارگذاری به نمایش گذاشته می‌شوند چون طراحی آن‌ها به این شکل است که انگار می‌گویند: «این از بازی، حالا برو و آن را یاد بگیر.» اما اگر با باز شدن صفحه بارگذاری، اطلاعات بیشتری درباره این که چطور می‌توانید بازیکن بهتری در آن بازی باشید دریافت کنید، قطعا متوجه اهمیت این صفحه‌ها خواهید شد. آن‌ها در نسل بعد، از اتخاذ چنین رویکردی محروم هستند و مجبورند که به فکر راه دیگری برای ارائه این اطلاعات باشند. این موضوع بسیار جالب است و البته چیزی نیست که مردم در حال حاضر به آن فکر کنند.»

موضوعی که رایان به آن اشاره می‌کند، شاید در ابتدا بی‌اهمیت به نظر برسد، اما برای برخی از عناوین، مخصوصا بازی‌های نقش‌آفرینی بزرگ که ویژگی‌ها و سیستم‌های مختلفی برای ارائه به بازیکن وجود دارد، اهمیت صفحه‌های بارگذاری بیش از پیش می‌شود. در گذشته رسم بر این بود که همراه با نسخه‌های فیزیکی بازی‌ها، دفترچه راهنما و حتی داستان آن بازی هم عرضه می‌شد، اما در عصر دیجیتالی امروز، این موضوع هم دیگر مطرح نیست. با از بین رفتن صفحه‌های بارگذاری، توسعه‌دهنده‌ها راه دیگری ندارند جز این که مراحل تمرینی و بخش‌های گیم‌پلی که قرار است حالت آموزشی برای گیمرها داشته باشند را با دقت و اهمیت بسیار بیشتری بسازند و گسترش دهند.

پروژه بعدی استودیو Kitatus and Friends، بازی Nth^0: Infinity Reborn است که در فوریه ۲۰۲۱، برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس عرضه خواهد شد.

صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم
Telegram
صفحه های بارگذاری کنسول های نسل نهم
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *