معماری
خانه / کنسول بازی / احتمالا با‌زی های نسل های پیش پلی استیشن روی پلی استیشن ۵ قابل بازی هستند

احتمالا با‌زی های نسل های پیش پلی استیشن روی پلی استیشن ۵ قابل بازی هستند

در اوایل سال جاری میلادی، شرکت سونی ادعا کرد که کنسول نسل نهمی خود یعنی پلی استیشن ۵ قادر خواهد بود بازی‌های نسل گذشته این کنسول یعنی پلی‌ استیشن ۴ را بدون مشکل اجرا کند. اما چگونگی و کیفیت این قابلیت مهم، هنوز مورد آزمون قرار نگرفته است. اما در حال حاضر شرکت سونی هیچ خبر یا صحبتی را در مورد این قابلیت منتشر نکرده است. در همین مورد، به نقل از خبرنگاران و رسانه‌های مختلف و کارکنان درونی شرکت سونی که در حال حاضر روی این کنسول مشغول کار هستند، گزارش شده که قرار است سونی این قابلیت را فراتر از یک نسل قبل ببرد و طبق شایعات رسیده قرار است، کنسول پلی استیشن ۵ بازی‌های چهار نسل قبل از خود را به صورت کامل پشتیبانی کند و به نظر این کار از طریق همراه داشتن دیسک بازی‌های مورد نظر و به صورت Native صورت خواهد گرفت.

پلی استیشن 5

این موضوع که آیا تمامی دیسک‌های بازی‌های نسل‌های پیشین فارغ از تفاوت ورژن‌ها و عرضه شده در مناطق خاصی از جهان می‌توانند روی کنسول پلی استیشن ۵ اجرا شود همچنان جای سوال دارد، اما به نظر می‌رسد این موضوعی است که همچنان سونی در حال تحقیق و توسعه در مورد آن است.

با استناد به منبع داخلی PSErebus که در گذشته نیز توانسته بود اطلاعات صحیح و موثقی از پروژه‌های مختلف مانند تاریخ انتشار بازی The Last Of Us 2 را قبل از منابع رسمی به بیرون درز دهد، «نباید به هیچ عنوان بازی‌های PS1,PS2,PS3 و PS4 خود را بفروشید یا از دست دهید زیرا به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید.» این توییت اگرچه به صورت صریح به اجرای بازی‌های نسل گذشته به صورت Native روی کنسول نسل بعدی سونی اشاره نمی‌کند، اما این ویژگی چیزی است که کارکنان داخلی سونی به آن اشاره داشتند.

جدای این توییت، خبرنگار سایت VICE یعنی آقای پاتریک کلپک (Patrick Klepek) اخیرا به نکته‌ای اشاره کرده که به نظر مهر تاییدی است به شایعات بوجود آمده، به این صورت که آقای پاتریک در حین مصاحبه خود در پادکست Waypoint Radio به این موضوع اشاره کردند که تمرکز کنسول PS5 به همان اندازه که روی بازی‌های جدید و دست‌آوردهای با شکوه بعدی این شرکت است، به همان اندازه روی گذشته و نسل‌های پیشین نیز خواهد بود.

اگرچه تمامی این اخبار و مصاحبه‌ها می‌بایست همیشه به چشم شایعه دیده شوند و تا موقعی که به صورت رسمی تایید نشوند اعتباری نخواهند داشت، اما بنظر می‌رسد با درک تمامی این اخبار و شایعات ما در آخر شاهد این ویژگی روی کنسول نسل بعدی سونی به صورت گسترده باشیم، و حداقل آن چیزی که بیان شده، به نظر می‌آید ما شاهد سیستمی باشیم همانند آن چیزی که مایکروسافت در این نسل انجام داده است، یعنی اجرای بازی‌های دو نسل قبلی کنسول ایکس باکس، اما این‌بار به صورت محلی و بدون نیاز به دانلود بازی در هنگام در اختیار داشتن دیسک آن.

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *