معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / آیپد پرو جدید بدون حاشیه خواهد بود

آیپد پرو جدید بدون حاشیه خواهد بود

شرکت اپل هنوز چیزی درباره‌ی آیپد جدید نگفته است. البته از زمانی که این شرکت آیپد معرفی کرده هم نزدیک به ۹ ماه می‌گذرد و به همین دلیل باید خودمان را برای معرفی نسل جدید تبلت‌های اپل آماده کنیم. شایعات جدید به عرضه‌ی یک آیپد پرو در اندازه‌ی ۱۰٫۹ اینچ اشاره می‌کنند. آیپدی که به احتمال زیاد حاشیه ندارد و صفحه نمایش تمام فضای روی تبلت را دربر گرفته است. حتی احتمال دارد که ضخامت آن هم در اندازه‌ی آیپد ایر باشد.

یکی از رسانه‌های کشور ژاپن به این موضوع اشاره کرده که آیپد پرو ۱۰٫۹ اینچی شرکت اپل بدون حاشیه ساخته می‌شود و تنها ۷٫۵ میلی‌متر ضخامت خواهد داشت. حتی گفته شده که در قسمت بالای تبلت دوربین جلو مشاهده می‌شود و دکمه‌ی خانه هم برای آن در نظر گرفته نشده است.

در بخش دیگری از شایعات گفته شده که اپل امسال چند مدل آیپد پرو جدید معرفی خواهد کرد که یکی از آن‌ها ۱۲٫۹ اینچی با صفحه نمایش AMOLED خواهد بود. در چند وقت اخیر شایعات به عرضه‌ی محصولات اپل با صفحه نمایش AMOLED اشاره می‌کنند. این احتمال وجود دارد که آیفون بعدی این شرکت هم با صفحه نمایش OLED راهی بازار شود.

آیپد پرو

آیپد پرو
آیپد پرو

 

براساس تحلیل کارشناسان شرکت Barclays (یک شرکت بریتانیایی فعال در حوزه خدمات مالی و بانکداری) سری‌های مختلف آیپدهای شرکت اپل سال آینده تغییرات قابل توجهی را تجربه می‌کنند. ظاهرا در ماه مارس سال آینده در یک رویداد سه مدل جدید آیپد به بازار می‌آیند.

گفته شده که احتمالا در این میان شاهد معرفی یک آیپد ۱۰٫۹ اینچی بدون حاشیه و لبه باشیم. منابع خبری اشاره کرده‌اند که آیپد پروهای ۹٫۷ و ۱۲٫۹ اینچی هم بروزرسانی خواهند شد. با وجود پسوند «پرو» اما احتمالا آیپد پروی ۹٫۷ اینچی آیپد چندان پیشرفته و رده‌بالایی نباشد و از نظر مشخصات ویژگی‌های ابتدایی‌ای داشته باشد تا قیمت آن به صرفه‌تر شود و بخش خاصی از بازار را هدف قرار دهد. آیپد پروی ۱۲٫۹ اینچی بروزرسانی می‌شود و نمایشگر True Tone خواهد داشت.

اما اگر دوباره سراغ آیپد پروی ۱۰٫۹ اینچی برویم باید گفت که این مدل بدون لبه و احتمال معرفی آیفون ۸ بدون لبه نشان می‌دهد اپل در سال آینده قصد دارد به شکل کلی به سمت تولید نمایشگرهای بدون لبه حرکت کند.

این را هم اضافه کنیم که براساس آخرین فرضیات و حدسیات منتشر شده پیرامون آیپدهای اپل، احتمالا سری‌های آیپد مینی به روزرسانی نخواهند شد گرچه پیشتر شایعاتی درباره بروزرسانی این سری به گوش‌مان رسیده بودند.

منبع:Business Insider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *