معماری
خانه / کنسول بازی / پیشتاری پلی استیشن ۵ | آمار نظرسنجی پیش فروش کنسول های نسل نهم منتشر شد

پیشتاری پلی استیشن ۵ | آمار نظرسنجی پیش فروش کنسول های نسل نهم منتشر شد

همانطور که احتمالا می‌دانید، زمان زیادی تا شروع کنسول های نسل نهم باقی نمانده است. نسلی که دو غول صنعت بازی‌های ویدئویی، یعنی مایکروسافت و سونی، رقابت تنگاتنگ و نفس‌گیری را با یکدیگر شروع کرده‌اند. حال یکی از شرکت‌های بازاریابی که VGM نام دارد، گزارش جالبی از ایالات متحده آمریکا و جامعه بازیباز آن گردآوری و منتشر کرده است. طبق این گزارش، که از تاریخ ۲۳ سپتامبر (دو مهر) تا ۲۵ سپتامبر (چهار مهر) مورد بررسی قرار گرفته شده است، تنها ۱۵ درصد از پاسخ دهندگان موفق به پیش خرید یکی از دو کنسول نسل نهمی شده‌اند.

کنسول های نسل نهم

حدود ۷۲ درصد از افرادی که موفق به پیش خرید شده‌اند، نسخه استاندارد و با دیسک پلی استیشن ۵ را پیش خرید کرده‌اند. در ادامه گفته شده است که حدود ۳۰ درصد نیز ایکس باکس سری ایکس و حدود ۱۰ درصد نیز نسخه دیجیتالی پلی استیشن ۵ را انتخاب کرده‌اند. در این بین تنها هشت درصد به سراغ پیش خرید کنسول ایکس باکس سری اس، که انتظار می‌رفت به یکی از محصول‌های پرفروش نسل نهم به دلیل برچسب قیمتی که دارد تبدیل شود، رفته‌اند. شایان ذکر است که در این آمار، افرادی نیز هر دو کنسول را خریداری کرده‌اند و به همین دلیل، جمع درصد‌ها از ۱۰۰ بیشتر شده است.

۲۹ درصد از جامعه آماری ایجاد شده موفق نشده‌اند کنسول‌ نسل بعدی موردنظرشان را پیش خرید کنند. ۵۸ درصد از افرادی که نتوانسته‌اند کنسولی را پیش خرید کنند، ادعا داشته‌اند که به فکر خرید نسخه استاندارد پلی استیشن ۵ هستند. همچنین ۴۰ درصد نیز به دنبال خرید کنسول ایکس باکس سری ایکس، ۲۱ درصد دیگر هم به فکر خرید نسخه دیجیتالی پلی استیشن ۵ بوده‌اند. در این بین، تنها ۱۱ درصد مایل هستند ایکس باکس سری اس را پیش خرید کنند

کنسول های نسل نهم

در میان افرادی که پلی استیشن ۵ را برای خرید انتخاب کرده‌اند، ۵۲ درصد گفته‌اند که بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales آن‌ها را به فکر خرید این کنسول انداخته است. همچنین ۴۲ درصد منتظر تجربه بازی God of War: Ragnarok و ۳۲ درصد نیز منتظر تجربه بازی Final Fantasy XVI روی این کنسول هستند.

۴۵ درصد از افرادی که کنسول ایکس باکس سری ایکس و یا کنسول ایکس باکس سری اس را انتخاب کرده‌اند، دلیل انتخاب خود را تجربه بازی Halo Infinite بیان کرده‌اند. اثری که متاسفانه تا سال ۲۰۲۱ میلادی تاخیر خورده است و دیگر قرار نیست در زمان عرضه کنسول، دردسترس بازیبازان قرار بگیرد. در ادامه ۲۶ درصد به بازی Fable و ۲۴ درصد نیز به بازی Forza Motorsport 8 علاقه‌مند بوده‌اند.

در قسمتی دیگری از آمار، به جمع بندی دلیل خرید دو کنسول نسل نهمی پرداخته شده است. در این قسمت گفته شده است که به طور کلی ۴۵ درصد از افرادی که کنسول‌های نسل بعد را پیش خرید کرده‌اند، علاقه‌مند به تجربه بازی Call of Duty: Black Ops Cold War و ۳۱ درصد نیز منتظر تجربه بازی Assassin’s Creed Valhalla روی این دو کنسول بوده‌اند.

همچنین طبق آماری که گرفته شده است، بازیبازان پلی استیشن ۵ را بیشتر برای تجربه بازی‌های انحصاری آن و ایکس باکس سری ایکس و یا ایکس باکس سری اس را برای خدماتی که مبتنی بر سرویس‌های اشتراکی ارائه می‌دهد، پیش خرید کرده‌اند.

کنسول های نسل نهم

به طور کلی، از این آمار می‌توان حس کرد که احتمالا سونی باری دیگر توانسته است فروش بهتری را نسبت به کنسول شرکت مایکروسافت رقم بزند. البته این صحبت تنها یک حدس است و باید تا روز عرضه کنسول‌ها و آماری که به طور رسمی از گزارش‌های مالی دو شرکت سونی و مایکروسافت منتشر می‌شوند؛ صبر کرد. همچنین باری دیگر اشاره به این موضوع که این آمار به ایالات متحده آمریکا تعلق دارد، خالی از لطف نیست.

در انتها شایان ذکر است که ایکس باکس سری ایکس و کنسول ایکس باکس سری اس، هر دو، در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) به صورت جهانی عرضه خواهند شد. اما پلی استیشن ۵ قرار است در دو تاریخ نسبتا نزدیک به یکدیگر، به دست بازیبازان برسد. در ابتدا پلی استیشن ۵ در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) برای ایالات متحده آمریکا، ژاپن،استرالیا، کانادا، مکزیک، نیوزلند و کره جنوبی منتشر می‌شود و سپس در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان)، به صورت جهانی دردسترس بازیبازان قرار خواهد گرفت.

Telegram>giftcardbaz
Telegram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *