معماری
خانه / نکته ها و ترفند ها / آشنایی با ۱۰ نکته مهم بازی The Last of Us 2

آشنایی با ۱۰ نکته مهم بازی The Last of Us 2

بازی The Last of Us 2 دارای جزییات بی نظیری است و در این بین نکات مختلفی وجود دارند که توسط بسیاری از بازیکن‌ها گرفته شدند. این بازی یکی از مورد انتظارترین عناوین نسل کنونی محسوب می‌شود که پس از انتشار با نقدها و نظرات مختلفی به‌خصوص از جانب بازیکن‌ها مواجه شد. افرادی که این عنوان را تجربه کرده‌اند، به‌خوبی می‌دانند که جزییات و طراحی محیطی دنیای بازی به‌ بهترین شکل ممکن صورت گرفته و وجود جزییات گسترده و متنوع مخاطب را ناخودآگاه به‌وجد می‌آورد. از طرفی اما بخشی از جزییات به‌کار رفته در این بازی، مواردی است که نیاز به اکتشاف توسط بازیکن‌ها دارند که اکثرا توسط بازیکن‌ها نادیده گرفته می‌شوند و بازیکن هیچ‌گاه از وجود آن‌ها در دنیای بازی مطلع نمی‌شود. در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما را با ۱۰ نکته مهم بازی The Last of Us 2 که توسط بسیاری از بازیکن‌ها نادیده گرفته شدند، آشنا کنیم.

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
بازی The Last of Us 2

۱۰ نکته مهم بازی The Last of Us 2

حلقه معروف نیتن دریک

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
حلقه معروف نیتن دریک

خرابه‌های شهر سیاتل به‌طرز اعجاب انگیزی محیط بزرگی برای کاوش و جست و جو در آن است که در مقایسه با سایر محیط‌های بازی امکان یافتن چیزهای بیشتری را به بازیکن‌ها ارائه می‌دهد. استودیو ناتی داگ نیز در خرابه‌های این شهر جوایز و ایستر اگ‌های متعددی را برای آن دسته از بازیکنانی که به کاوش در دنیای بازی می‌پردازند، قرار داده است؛ از این‌رو بازیکن‌ها با کاوش در بانک وست‌لیک می‌توانند با اسلحه شات‌گان و تعدادی جعبه مواجه شوند که در یکی از آن‌ها حلقه معروف شخصیت نیتن دریک از فرنچایز Uncharted قرار دارد.

کد ۰۴۵۱

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
کد ۰۴۵۱

کد ۰۴۵۱ یک مورد مشابه در بسیاری از بازی‌های ویدیویی است که ریشه در اولین بازی System Shock به‌عنوان کد ۴۵۱ و در بازی دوم آن به‌عنوان ۴۵۱۰۰ دارد. این کد در ادامه در عناوینی مانند بازی Deus Ex، بازی Biosock، بازی Prey، بازی Dishonored و بازی Alien: Isolaton به‌کار رفته است. در بازی The Last of Us 2 نیز کدهای مربوط به دروازه‌های امنیتی را می‌توان در گاوصندوقی در منطقه West 2 یافت که رمز این گاوصندوق ۰۴۵۱ است.

کمیک بوک‌های Savage Starlight

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
کمیک بوک‌های Savage Starlight

کمیک بوک‌های Savage Starlight، کمیک‌های علمی-تخیلی دنیای The Last of Us هستند که در بازی اول این فرنچایز با کنترل شخصیت جوئل ۱۴ نسخه از آن‌ها را در دنیای بازی می‌توان پیدا کرد و داستان تمامی آن‌ها در سال ۲۱۸۶ جریان دارند. در نسخه دوم اما هنگامی‌که بازیکن‌ها با کنترل شخصیت الی وارد اتاق خواب وی می‌شوند، می‌توانند چندین پوستر و اسباب بازی از بازی اول این مجموعه را مشاهده کنند که با وجود گلایه‌های او نسبت به پایان بندی داستان این کمیک‌ها، یکی از پوسترها متعلق به کمیک بوک‌های Savage Starlight است.

ربات اسباب بازی متعلق به سم

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
ربات اسباب بازی متعلق به سم

در ادامه بررسی و کاوش در اتاق الی در شهر جکسون، بازیکن‌ها با یک ربات آبی رنگ از سری ربات‌های The Transformers مواجه می‌شوند که متعلق به دهه ۱۹۸۰ است. این ربات، همان رباتی است که الی از یک فروشگاه‌ در بازی اول برای هدیه دادن آن به کودکی به نام سم برمی‌دارد. متاسفانه مدتی بعد سم به ویروس موجود در دنیا بازی مبتلا می‌شود و الی مجبور می‌شود که شخصا از آن استفاده کند و در اتاق شخصی خود قرار دهد. مشخصا الی این ربات را با وجود صحبت‌های جوئل مبنی‌بر فراموش کردن اتفاق رخ داده و ادامه دادن به زندگی، به‌عنوان یادبودی از سم نگهداری کرده است.

پلی استیشن ۳ و بازی‌های استودیو ناتی داگ

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
پلی استیشن ۳ و بازی‌های استودیو ناتی داگ

مورد جالب دیگری که می‌توان در اتاق الی پیدا کرد، یکی از مدل‌های پلی استیشن ۳ است که بازیکن‌ها آن را به‌عنوان Fat Playstation 3 نام‌گذاری کرده‌اند. در کنار این کنسول اما بازیکن‌ها می‌توانند دو بازی ویدیویی را مشاهده کنند که هردو عنوان توسط استودیو بازی‌سازی ناتی داگ، سازنده فرنچایز The Last of Us ساخته شده‌اند. کالکشن Jack & Daxter و بازی Uncharted بازی‌های مذکور هستند.

گوی عتیقه

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
گوی عتیقه

در بازی The Last of Us 2 اشاره به مجموعه Jack & Daxter تنها به وجود یک نسخه از این کالکشن در کنار کنسول پلی استیشن ۳ محدود نمی‌شود بلکه در منطقه Chinatown الی می‌تواند یک شی به‌نام The Strange Relic را بیابد. این شی به گوی‌های قابل جمع آوری در دیگر فرنچایز استودیو ناتی داگ اشاره دارد. این اشیا همچنین در نسخه‌های مختلف فرنچایز Uncharted نیز قابل یافتن و جمع آوری هستند.

تمامی تقویم‌ها در سال ۲۰۱۳ متوقف شده‌اند

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
تمامی تقویم‌ها در سال ۲۰۱۳ متوقف شده‌اند

طراحی دنیای بازی‌های فرنچایز The Last of Us و توجه آن‌ها به جزییات، یکی از بی‌نظیرترین موارد در میان بازی‌های دو ژانر اکشن-ماجراجویی و وحشت است. بازی اول این فرنچایز که در ابتدا برای به‌صورت انحصاری برای پلی استیشن ۳ منتشر شد و سپس نسخه ریمستر آن برای پلی استیشن ۴ روانه بازار شد، در سال ۲۰۱۳ جریان دارد و اگر در نسخه دوم این فرنچایز به تقویم‌های نصب شده روی دیوارها توجه کنید، متوجه می‌شوید که تمامی آن‌ها در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ متوقف شده‌اند. شروع ویروس موجود در دنیای بازی به سپتامبر ۲۰۱۳ بازمی‌گردد و احتمالا در پایان ماه اکتبر آن سال این ویروس در سرتاسر دنیا شیوع یافته است.

کتاب جوک از بسته الحاقی Left Behind

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
کتاب جوک از بسته الحاقی Left Behind

پس از بازگشت به اتاق الی در شهر جکسون، بازیکن‌ها با یک کتاب مملو از جوک روبه‌رو می‌شوند که به بسته الحاقی Left Behind از بازی The Last of Us اشاره دارد. این کتاب No Pun Intended نام دارد که ملو از جوک‌هایی است که به‌لیل بی‌مزه جوک‌ها، بسیار سرگرم کننده است. در جریان این بسته الحاقی، هنگامی‌که الی به‌همراه بهترین دوست خود رایلی در حال کاوش در یک مرکز خرید است، این کتاب را پیدا می‌کنند. همانند ربات آبی رنگ سم، مشخصا الی این کتاب را نیز به‌عنوان یک یادبود از دوست صمیمی خود حفظ کرده است.

زرافه‌ها

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
زرافه‌ها

یکی از تاثیر گذار‌ترین لحظات بازی The Last of Us صحنه‌ای است که الی و جوئل با تعدادی از زرافه‌های باغ وحش شهر Salt Lake برخورد و شروع به لمس کردن آن‌ها می‌کنند. با این حال به‌نظر می‌رسد که زرافه‌ها در دنیای بازی به‌نوعی نماد بی‌گناهی و پاکی در این فرنچایز هستند و در هرمکانی که کودک‌ها می‌توانند در آن نقش داشته باشند، یافت می‌شوند. در بازی دوم این فرنچایز نیز می‌توان اشاره به زرافه‌ها را در کتابخانه و نقاشی‌ای که الی از آن‌ها در دفترچه خود به‌جای می‌گذارد، پیدا کرد.

دستگاه آرکید

10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
دستگاه آرکید

در جریان بسته الحاقی Left Behind از بازی The Last of Us، الی می‌تواند در منطقه سیل‌ زده شهر یک دستگاه Arcade را بیابد که با وجود لوگو بازی Jak X: Combat Racing روی آن، اشاره‌ای به کارهای پیشین استودیو ناتی داگ دارد و سپس با استفاده از آن به انجام بازی The Turning می‌پردازد. در بازی The Last of Us 2 نیز الی با یک دستگاه Arcade برخورد می‌کند که لوگو بازی The Turning روی آن قرار دارد.

آشنایی با 10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
Telegram
10 نکته مهم بازی The Last of Us 2
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *