معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / NPD فهرست پرفروش‌ترین عناوین Final Fantasy و Resident Evil در آمریکا را منتشر کرد

NPD فهرست پرفروش‌ترین عناوین Final Fantasy و Resident Evil در آمریکا را منتشر کرد

گروه تحلیلی NPD به تازگی تصمیم گرفته است تا فهرست پرفروش‌ترین عناوین Final Fantasy و Resident Evil را منتشر کند. البته مثل همیشه در نظر داشته باشید که آمار NPD تنها کشور آمریکا را پوشش می‌دهد و معیار آن درآمد کسب شده از بازی‌ها است نه تعداد نسخه‌های فروخته شده.

پرفروش‌ترین عناوین Final Fantasy و Resident Evil

Resident Evil و Final Fantasy جزو قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین آی‌پی‌های صنعت بازی‌های ویدئویی هستند که امسال شاهد یک نسخه‌ی بازسازی شده‌ از عناوین آن‌ها بودیم. حال به مناسبت انتشار بازی‌های Final Fantasy VII Remake و Resident Evil 3، بیایید با یکدیگر عملکرد تجاری این دو مجموعه‌ی بزرگ را در کشور آمریکا بررسی کنیم.

اول از هر چیز بیایید به سری پرطرفدار نقش آفرینی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) نگاهی بیاندازیم. با توجه به آمار NPD، بازی Final Fantasy XV پرفروش‌ترین نسخه‌ی این مجموعه محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن محبوبیت Final Fantasy در آمریکا، هایپ بالای طرفدارن و احتمالاً از همه مهم‌تر کمپین بزرگ تبلیغاتی اسکوئر انیکس، عملکرد عالی Final Fantasy XV واقعاً غافلگیر کننده نیست. نکته‌ی جالب این است که نسخه‌ی هفتم که به عقیده‌ی برخی از افراد بهترین و محبوب‌ترین بازی سری محسوب می‌شود، جایگاه دوم را در اختیار دارد. البته باید در نظر داشته باشید که این عنوان تاکنون برروی پلتفرم‌های متعددی منتشر شده است که این موضوع قطعاً برروی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر، این فهرست بر مبنای درآمد بازی‌ها است. به عبارت دیگر، عناوین قدیمی مجموعه که با قیمت ۴۰ دلار برروی پلی‌استیشن ۱ عرضه شدند، قطعاً نسبت به بازی‌های ۶۰ دلاری عملکرد ضعیف‌تری خواهند داشت.

لازم به ذکر است که NPD داده‌های خود را در بازه‌ی بین ژانویه‌ی ۱۹۹۵ و فوریه‌ ۲۰۲۰ جمع آوری کرده است. همچنین باید اشاره کنیم که فروش دیجیتالی بازی‌ها نیز در نظر گرفته شده است.

در ادامه می‌توانید فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های Final Fantasy را مشاهده کنید:

۱.  Final Fantasy XV
۲.  Final Fantasy VII
۳.  Final Fantasy XIII
۴.  Final Fantasy X
۵.  Final Fantasy VIII
۶.  Final Fantasy XII
۷.  Final Fantasy X-2
۸.  Final Fantasy IX
۹.  Final Fantasy X/X-2 HD Remaster
۱۰.  Final Fantasy XI

از طرف دیگر، پرفروش‌ترین نماینده‌ی مجموعه‌ی Resident Evil، نسخه‌ی پنجم آن محسوب می‌شود که علی رغم انتشار بازی‌های جدید، همچنان محبوب‌ترین بازی سری در آمریکا است. این در حالی است که Resident Evil 4 رتبه‌ی دوم فهرست را به خود اختصاص داده است. این بازی تحسین شده که ابتدا به صورت انحصاری برروی کنسول گیم‌کیوب منتشر شد، پس از مدتی به لیست عناوین کنسول پلی‌استیشن ۲ نیز اضافه شد و هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های متفاوتی در دسترس قرار دارد.

در جایگاه سوم نیز شاهد نسخه‌ی اصلی Resident Evil 2 هستیم که جزو بهترین و محبوب‌ترین عناوین این مجموعه به شمار می‌آید. جالب است بدانید که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی این عنوان که سال گذشته عرضه شد و مورد استقبال بازی‌بازان و منتقدین قرار گرفت، در رتبه‌ی ششم دیده می‌شود. در نهایت بد نیست اشاره کنیم که طبق آمار NPD، بازی Resident Evil 7 بیشتر از عنوان Resident Evil 6 فروش داشته است.

در ادامه می‌توانید فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های Resident Evil را مشاهده کنید:

۱.  Resident Evil 5
۲.  Resident Evil 4
۳.  Resident Evil 2
۴.  Resident Evil 7
۵.  Resident Evil 6
۶.  Resident Evil 2 2019
۷.  Resident Evil
۸.  Resident Evil 3: Nemesis
۹.  Resident Evil: Operation Raccoon City
۱۰.  Resident Evil: Director’s Cut

نظر شما چیست؟ شما کدام یک از بازی‌های این دو مجموعه را بیشتر دوست دارید؟

پرفروش‌ترین عناوین Final Fantasy و Resident Evil
Telegram
پرفروش‌ترین عناوین Final Fantasy و Resident Evil
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.