معماری
خانه / نکته ها و ترفند ها / ۱۰ ترفند بازی Nioh از زبان گیمرهای کارکشته!

۱۰ ترفند بازی Nioh از زبان گیمرهای کارکشته!

10 ترفند بازی Nioh
Nioh

اگر شما تصمیم دارید Nioh را بازی کنید و قبل از آن، به دنبال ترفندهای مختلف این بازی هستید، کار درستی می‌کنید. بازی جدید استودیو Team Ninja، بازی بسیار سختی است که شما را در هم خواهد شکست و به هر گونه اطلاعاتی که می‌توانید درباره آن به دست بیاورید، نیاز دارید! ما نیز بار دیگر، ترفندهایی را درباره این بازی جمع‌آوری کرده‌ایم، که این بار ۱۰ ترفند بازی Nioh از زبان گیمرهای کارکشته بیان می‌شوند.

۱۰ ترفند بازی Nioh از زبان گیمرهای کارکشته!

 

۱- بر هنر Ki استاد شوید

Ki همان کاربرد Stamina را در بازی دارد، و هر چند که در مبارزات، بسیار کاربردی است، مدیریت آن، بزرگ‌ترین دشمن شماست! تمام حرکات دفاعی و تهاجمی این بازی، با استفاده از Ki انجام می‌شوند و بر خلاف دیگر بازی‌های مشابه، من جمله، سری Dark Souls، به کندی بازیابی می‌شود. به همین دلیل، قابلیت Ki Pulse در بازی بسیار ضروری است و باید پس از هر حمله خود، در زمان مناسب R1 را فشار دهید تا آن را فعال کنید. در ادامه بازی، در درخت مهارت‌ها می‌توانید قابلیتی را فعال کنید که با جاخالی دادن، Ki دریافت کنید پس حتما به دنبال آن باشید. Ki Pulse می‌تواند مقدار بسیار مناسبی از Ki شما را بازیابی کند تا بتوانید شانس زنده ماندن خود را بالا نگه دارید.

۲- قبل از هر باس، آیتم‌های اضافی خود را به فروش برسانید

در معباد، شما می‌توانید اسلحه و تجهیزات اضافی خود را با Amrita که همان XB است، مبادله کنید. گاهی در ازای این مبادلات، ممکن است الکسیر نیز دریافت کنید که برای بازیابی جان بسیار مفید است، اما از آن‌ها هوشمندانه استفاده کنید و آن‌ها را بی‌محابا مصرف نکنید.

10 ترفند بازی Nioh
Nioh

۳- بین زره سبک و زره سنگین، یکی را انتخاب کنید

در بازی، دو راه کلی برای مبارزه وجود دارد؛ پوشیدن زره سنگین که استقامت شما را در برابر ضربات افزایش می‌دهد یا زره سبک که سرعت و چابکی شما را افزایش می‌دهد. از این دو، زره سنگین برای افراد تازه‌کار مناسب‌تر است و اکثر گیمرها از آن استفاده می‌کند. اما افرادی که در استفاده از Ki Pulse و مبارزه مهارت زیادی کسب کرده‌اند، به سراغ زره سبک می‌کند که در لول‌های بالاتر، بسیار کاربردی‌تر است. اما سعی نکنید میان این دو، تعادل برقرار کنید، زیرا فایده‌ای ندارد. پیشنهاد کلی ما این است که اگر در بازی‌های Dark Souls و Bloodborne، مهارت زیادی دارید، به سراغ زره سبک بروید.

۴- گارد پایین، باید گارد پیش فرض شما باشد

دشمنان در بازی Nioh، قدرتمند و خطرناک و سریع هستند و سرعت عمل شما، اهمیت زیادی در بازی دارد. بهترین روش برای حملات سریع، گارد پایین است که هر چند قدرت شما را کاهش می‌دهد، اما حملات شما تضمین شده و سریع هستند. این روش، در مبارزه با دشمنانی که برای بار اول با آن‌ها روبرو می‌شوید، بسیار کاربردی است.

10 ترفند بازی Nioh
Nioh

۵- یک نوع سلاح خوب پیدا کنید

هر چند که استودیو Team Ninja سعی دارد به شما بقبولاند که تمام اسلحه بازی Nioh، یک اندازه قدرت دارند، اما این صحیح نیست. شمشیرها، با اختلاف بسیار زیاد، محبوب‌ترین اسلحه بازی Nioh هستند که اگرچه سرعت بالایی ندارند، اما در حملات تضمین شده هستند و روی همه دشمن‌ها، مؤثرند. این اسلحه، در مقابله با دشمنان جدید بسیار مفید هستند. در آینده، در مورد اسلحه بازی Nioh بیشتر صحبت خواهیم کرد.

۶- از قابلیت Co-Op بازی استفاده کنید

بازی Nioh بسیار چالش برانگیز است و هر چقدر هم که گیمر خوبی باشید، باز هم خواهید مرد. هنگامی که دیگر به ستوه آمده‌اید، به جای پرتاب کنسول خود به سمت تلویزیون، یکی از دوستان خود را دعوت کنید و با کمک او، بازی را به صورت Co-op پیش ببرید. ما تضمین نمی‌کنیم که اینگونه در بازی موفق خواهید شد، اما شانس شما بیشترخواهد شد.

10 ترفند بازی Nioh
Nioh

۷- گریند کنید

کاراکتر شما در طول بازی با اعمال و اقدامات مختلف، همیشه در حال قدرتمند شدن است. هر چند که کشتن دشمنان معمولی به نظر کار خسته‌کننده‌ای می‌رسد، اما Amrita که از این دشمنان به دست می‌آید، بسیار ضروری و باارزش است. پس نترسید، گریند کنید و سپس به معابد رفته و از امتیازات جدید خود استفاده کنید.

۸- به یک سلاح عادت کنید

منظور ما استفاده از یک نوع اسلحه نیست، بلکه یک سلاح مشخص را برای مدتی طولانی، مورد استفاده قرار دهید. در ازای استفاده از هر سلاح، آن سلاح نیز مانند شما امتیاز کسب می‌کند و قدرتمندتر می‌شود. اسلحه‌ای که امتیاز بالایی کسب کرده‌اند، به شما این اجازه را می‌دهند تا چندان به فکر خریدن اسلحه جدید و آپگرید کردن سلاح خود ندهید.همچنین، این اسلحه، هنگام اهدا به معابد، امتیاز بسیار زیادی به شما می‌دهند و گاهی بهتر است آن‌ها را فدا کنید.

10 ترفند بازی Nioh
Nioh

۹- از اسلحه دوربرد برای مقابله با گروه دشمنان استفاده کنید

بعد از باس‌ها، خطرناک‌ترین وضعیت در بازی، مواجهه با بیش از یک دشمن است. هنگامی که تعداد دشمنان از یک نفر بیشتر باشد، همه چیز به شدت سخت و حتی غیر قابل تحمل می‌شود و باید بسیار گیمر خوبی باشد تا از پس این موقعیت‌ها بر بیاید. بهترین راه برای مقابله با این شرایط، استفاده از اسلحه دوربرد، برای از بین بردن هر تعداد از دشمنان از فواصل دور است. شما در بازی، تیر و کمان، تفنگ، توپ و شوریکن در اختیار دارید، پس سر را نشانه بگیرید.

۱۰- به دنبال امتیاز Prestige باشید

این سیستم شباهت بسیار زیادی به جوایزی دارد که در ازای دستاوردهای مختلف، دریافت می‌کنید. برای مثال، کشتن تعداد مشخص از یک نوع دشمن، می‌تواند به شما امتیاز Prestige دهد. امتیاز Prestige در لول آپ شدن شما کمک فوق‌العاده بزرگی است و هر چند که به دست آوردن‌ها ملزم به گریند کردن است، اما به دنبال آن‌ها باشید. برای دیدن لیست امتیازات Prestige، می‌توانید به منوی اصلی بازی رجوع کنید.

10 ترفند بازی Nioh
Nioh

منبع:Gamespot

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *