معماری
خانه / پلی استیشن 5 / کنسول PS5 برخلاف Xbox Series X در زمان انتشار عناوین انحصاری خواهد داشت

کنسول PS5 برخلاف Xbox Series X در زمان انتشار عناوین انحصاری خواهد داشت

طبق گزارشات رسیده، به‌نظر می‌آید که سونی تصمیم گرفته است یک سیاست کاملا متفاوت را نسبت به مایکروسافت در زمینه عرضه عناوین انحصاری برای کنسول PS5 خود پیش بگیرد. مایکروسافت در روزهای گذشته اعلام کرده بود که مخاطبان کنسول ایکس باکس سری ایکس باید یک سال دیگر را بعد از عرضه این کنسول برای تجربه عناوین انحصاری صبر کنند.

کنسول PS5

اگرچه تصمیم مایکروسافت را می‌توان از جهاتی قابل توجیه دانست و از آن برای احترامی که این شرکت برای مخاطبان نسل گذشته خود قائل شده است دفاع کرد، اما در سوی دیگر سونی قصد دارد تا نسل جدید را با یک تاکتیک بازاریابی متفاوت شروع کند.

همان‌طور که آقای جیسون شرایر (Jason Schreier) خبرنگار سایت کوتاکو در آخرین قسمت از پادکست این سایت اعلام کرده است، سونی قصد خواهد داشت تا تمامی عناوین انحصاری معرفی شده برای کنسول PS5 را در زمان عرضه این کنسول منتشر کند.

و در سمتی دیگر شرایر تاکید کرد که همچنان سیاست مایکروسافت بر انتشار عناوین خود روی هردو نسل خواهد بود، و این اقدام تا حداقل سال اولیه انتشار ایکس باکس سری ایکس ادامه خواهد داشت.

بازی‌های غیر انحصاری نیز همان‌طور که از قبل اعلام شده است به‌صورت میان نسلی منتشر خواهند شد، هم‌چنین این موضوع نیز مطرح شد که نسخه جدید فرانچایز Assassin’s Creed قرار است تا اولین بازی عظیم و شاخصی باشد که با هدف انتشار برای هر دو نسل کنسول‌های بازی توسعه می‌یابد.

کنسول‌های Xbox Series X و پلی‌استیشن ۵ در پایان سال میلادی جاری به بازار عرضه خواهند شد.

کنسول PS5
Telegram
کنسول PS5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *