معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / کنسول‌ های نسل نهم ایکس‌ باکس به مانند پلی‌ استیشن ۵ قابلیت‌ های WiFi 6 و پورت USB-C ارائه نمی‌دهد

کنسول‌ های نسل نهم ایکس‌ باکس به مانند پلی‌ استیشن ۵ قابلیت‌ های WiFi 6 و پورت USB-C ارائه نمی‌دهد

کنسول‌ های نسل نهم ایکس‌ باکس و پلی‌ استیشن در زمینه‌ی جزئیات سخت‌ افزاری با اهمیت پایین‌ تر تفاوت‌ هایی خواهند داشت.

کنسول‌ های نسل نهم ایکس‌ باکس

عدم ارائه قابلیت‌ های WiFi 6 و پورت USB-C در کنسول‌ های ایکس‌ باکس سری ایکس/اس

در زمان عرضه‌ی نسل جدیدی از کنسول‌ها از نظر سخت‌افزاری قابلیت‌هایی مانند پردازنده‌ی مرکزی، پردازنده‌ی گرافیکی، حافظه و کنترلر در مرکز توجه قرار دارند اما موارد کوچک‌تر نیز بی اهمیت نیستند. به نظر می‌رسد پلی‌استیشن ۵ در زمینه‌‌ی قابلیت‌های پایین رده‌ از ایکس‌ باکس سری ایکس/اس عملکرد بهتری دارد. مایکروسافت ساعاتی پیش مشخصات کامل ایکس‌ باکس سری ایکس/اس را به اشتراک گذاشت و به نظر می‌رسد آن‌ها در زمینه‌ی پورت یو‌ اس‌ بی (USB) و وای‌ فای (WiFi ) عملکرد ضعیف‌تری دارند.

کنسول‌ های ایکس‌ باکس سری ایکس/اس از پنجمین نسل وای‌فای (۸۰۲٫۱۱ac) بهره خواهد برد در حالی که پلی‌ استیشن ۵ از وای‌فای ۶ (۸۰۲٫۱۱ax) استفاده می‌کند. وای‌فای ۶ بالاترین سرعت دانلود یعنی ۹٫۶ گیگابایت بر ثانیه را پشتیبانی خواهد کرد در حالی که بالاترین سرعت دریافت اطلاعات وای‌فای ۵ تنها ۶٫۹ گیگابایت است. البته باید این نکته را خاطر نشان کنیم که سرعت‌های مذکور تنها به صورت تئوری هستند و در شرایط عادی یک دهم این سرعت در اکثر کشورها در دسترس مخاطبین قرار ندارد. با این وجود وای‌فای ۶ از نظر کارایی نیز برتری‌هایی دارد به عنوان مثال می‌تواند ۳۰ درصد سریع‌تر از تکنولوژی وای‌ فای ایکس‌ باکس سری ایکس/اس به دانلود کردن بپردازد. همچنین وای‌ فای ۶ در آپارتمان‌ها و مکان‌هایی که مودم با فاصله‌ی زیادی از کنسول قرار دارند ثبات بیشتری دارد و مشکلات کمتری به وجود می‌آورد.

در این میان مایکروسافت اعلام کرد که ایکس‌ باکس سری ایکس/اس از سه پورت USB 3.1 Gen 1 بهره می‌برد در حالی که پلی‌ استیشن ۵ شامل یک USB-C و یک پورت استاندارد خواهد شد. پورت USB-C می‌تواند اطلاعات بیشتری را نسبت به پورت استاندارد انتقال دهد اما دلیل اصلی هیجان انگیز بودن آن این است که USB-C می‌تواند سریع‌تر کنترلر را شارژ کند. تایید شده است که کنترلر کنسول‌های نسل بعدی ایکس‌‌ باکس سری ایکس‌/اس و پلی‌استیشن ۵ از USB-C برای شارژ کردن پشتیبانی خواهند کرد.

توجه داشته باشید که این تفاوت‌ها در سطح بسیار پایینی قرار دارند و به نظر نمی‌رسد کسی انتخاب کنسول نسل بعدی خود را بر اساس وای‌ فای یا پورت USB انتخاب کند.

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.