معماری
خانه / آموزش ها / چگونه از گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟

چگونه از گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟

برقرار کردن ارتباط با هم‌تیمی‌هایتان در حین بازی، یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین کار‌ها در زمان انجام یک بازی گروهی است. نینتندو برای این کار، در آخرین کنسول خود، ساختار جالبی را به وجود آورده ‌است. حال سوال برایتان ایجاد می‌شود که چگونه از گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟ در ادامه دو راه برای فعال سازی سیستم گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ آورده شده است. شایان ذکر است که به غیر از چند عنوان محدود، برای دیگر آثار باید از آموزش شماره اول استفاده کنید.

چگونه از گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟

نکته آموزشی: می‌توانید لیست بازی‌هایی که از گفتگوی صوتی  برنامه‌ای پشتیبانی می‌کنند را ازاین راه: Main Menu > Voice Chat > Supported Software پیدا کنید.

چگونگی فعال سازی گفتگوی صوتی

۱. اول از همه برنامه Nintendo Switch Online را روی اندروید و یا iOS (گوشی خودتان) دریافت و نصب کنید.

۲. برنامه را اجرا کنید و مشخصات حساب نینتندو را وارد کنید. (اگر حساب ندارید؛ بسازید.)

۳. بازی موردنظرتان را اجرا کنید و وارد حالت پشتیبانی گفتگوی صوتی بشوید.

۴. روی گوشی هوشمندتان، زمانی که می‌خواهید وارد گفتگوی صوتی شوید گزینه Start را فشار دهید. برنامه یک جلسه تشکیل داده که در آن می‌توانید از سایر بازیکنان آنلاین دعوت کنید تا با شما بازی کرده و باهم گفتگو کنید.
چگونه از گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟
 

بازی‌هایی که خودشان گفتگوی صوتی دارند

برخی آثار هم هستند که خودشان دارای گفتگوی صوتی هستند. برای مثال، بازی‌های بتل رویالی که روی این کنسول فعال هستند؛ از این قابلیت بهره می‌برند. از میان این آثار می‌توان به بازی Fortnite و بازی Warframe اشاره کرد. در این بازی‌ها، سازندگان خودشان لابی‌های گفتگو داخل سرور تشکیل داده‌اند که دیگر نیازی به وصل شدن گوشی هوشمند نیست.

تنها کار شما برای اتصال به لابی گفتگو،‌ وارد کردن هدستان به جایگاه آن در نینتندو سوییچ است. همچنین می‌توانید سطح صدایتان را تنظیم و یا حتی آن را قطع کنید.

محدودیت‌های گفتگوی صوتی نینتندو

البته که محدودیت‌هایی دراین کار وجود دارد. درست مانند سونی و مایکروسافت. اما نینتندو درحال رفع مشکلات این سیستم است. به عنوان مثال در اوایل، باید همیشه صفحه گوشیتان برای گفتگوی صوتی روشن بود؛‌ اما حالا این برنامه در پس زمینه قرار می‌گیرد و دیگر نیازی به روشن گذاشتن همیشگی صفحه نمایش نیست. نینتندو قول خبرهای خوش برای این قسمت از رابط کاربری کنسول‌اش داده است که امیدواریم به زودی بهتر از قبل شود.

چگونه از گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟
Telegram
چگونه از گفتگوی صوتی نینتندو سوییچ استفاده کنیم؟
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *