معماری
خانه / کنسول بازی / پلی استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت باید همیشه آنلاین باشند

پلی استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت باید همیشه آنلاین باشند

نسل جدید کنسول‌های بازی در دست توسعه قرار دارند و دو شرکت مایکروسافت و سونی می‌خواهند به زودی این دستگاه‌های نسل جدید را معرفی کنند. به گفته استودیو EA Canada، به نظر می‌رسد دو کنسول پلی استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت قرار است با حالت همیشه آنلاین دردسترس قرار گیرند.

پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت
پلی استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت

ویلیام هو (William Ho) یکی از اعضای EA Canada در جریان این رویداد نکته‌هایی پیرامون کنسول‌های نسل نهمی بیان کرده است. البته او افزود که کنسول‌های جدید از مدت بارگذاری کمتر و کیفیت گرافیکی بیشتر هم برخوردار هستند.

هنگامی که از  ویلیام هو درباره کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت سوال شد او پاسخ داد:

    نسل بعدی به بازیکنان اجازه خواهد داد تا همیشه به بهترین تجربه گیم پلی بازی‌ها بپردازند. ما در حال حاضر در ابتدا راه قرار داریم و با راهی پیچیده رو به رو هستیم. نسل بعدی را می‎توان در چند مورد خلاصه کرد: قدرت بیشتر، ذخیره‌سازی گسترده‌تر، همیشه آنلاین، مدت زمان و مدت بارگذاری کمتر.

اگرچه دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان قابلیت آنلاین همراه هستند، اما بازیکنان نباید همیشه آنلاین باشند و به نوعی باید آن‌ها را کنسول‌های آفلاین هم محسوب کرد. اما اگر گفته‌های ویلیام هو صحت داشته باشد، ممکن است در نسل بعد کنسول‌ها نیاز بیشتری به اتصال آنلاین پیدا کنند.

 

این نکته اهمیت داشته که تاکنون موارد مورد اشاره توسط سونی یا مایکروسافت تایید یا تکذیب نشده است. بنابراین نمی‌توان به هر گزارش یا شایعه‌ای اعتماد کرد و آن را حقیقی پنداشت. طبق اخبار گذشته، کنسول جدید پلی استیشن ۵ در تعطیلات ۲۰۲۰ راهی بازار می‌شود و ایکس باکس اسکارلت هم چنین است. اما مشخص نشده چه عناوین لانچی خواهند داشت. البته اخیرا در E3 2019 مایکروسافت اعلام کرده که بازی Halo Infinite همزمان با ایکس باکس اسکارلت در تعطیلات ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد.

پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت
Telegram
پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت
Instagram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *