معماری
خانه / پلی استیشن 5 / پلی استیشن ۵ در مراحل سخت به بازیکن کمک می کند؟

پلی استیشن ۵ در مراحل سخت به بازیکن کمک می کند؟

اخیرا حق اختراعی ثبت شده که نشان می‌دهد پلی استیشن ۵ ایده ساخت یک هوش مصنوعی که در مراحل سخت بازی، به کمک بازیکنان می‌آید را دارد. در توضیحات این ثبت اختراع مثالی از چگونگی کارکرد آن وجود دارد.
پلی استیشن 5
برای مثال، « هی پلی استیشن، چطور می‌توانم این باس رو شکست بدهم؟» یکی از دستورات صوتی کاربران برای کمک گرفتن از این هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی پس از دریافت این دستور، داده‌های اطلاعاتی بازیکن را با بازیکنان دیگر که مشکل مشابه را داشتند مقایسه می‌کند و راه حل‌های احتمالی را به کاربر پیشنهاد می‌دهد. ظاهرا این راه حل‌ها محدود به پیشنهاد یک تاکتیک خاص برای شکست دادن حریف نمی‌شوند و از خرید یک محتوای قابل دانلود تا خرید یک آیتم قدرتمند را شامل خواهند شد.

بله درست شنیدید. این هوش مصنوعی به شما پیشنهاد خریدهای درون برنامه‌ای را ارائه می‌کند.

البته پیش از این اکتیویژن از هوش مصنوعی مشابه‌ای به صورت آزمایشی استفاده کرد که آیتم‌های داخل بازی را در استریم بازیکنان به بینندگان آن‌ها پیشنهاد می‌داد.

« بسیاری از بازی‌ها شامل تعداد قابل توجهی آیتم منحصر به فرد هستند که قابل خرید، پیدا کردن و یا به دست آوردن هستند. همچنین تعداد بازی‌های منتشر شده روی پلتفرم‌های مختلف بسیار بیشتر از چیزی است که قابل تصور باشد و این اعداد به سرعت در حال افزایش هستند. اما روش شناسایی آیتم مورد نیاز یک کاربر و استفاده از آن، با همین سرعت به روزرسانی نشده و نیاز کاربران به وجود سیستمی که پیشنهادات معقول و کاربردی ارائه کند غیر قابل انکار است.»

بنظر شما از این هوش مصنوعی در پلی استیشن ۵ استفاده خواهد شد؟

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *