معماری
خانه / کنسول بازی / پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت از حافظه SSD سامسونگ استفاده می کنند

پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت از حافظه SSD سامسونگ استفاده می کنند

یکی از ویژگی‌های برجسته پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت بهره‌بردن آن‌ها از حافظه SSD است که باعث لود شدن سریع‌تر بازی‌ها می‌شود. به نظر می‌رسد سامسونگ با سونی و مایکروسافت برای ساخت این حافظه همکاری می‌کند.
پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس اسکارلت

به گزارش PC Watch، در مراسم Samsung SSD Forum 2019 که در توکیو برگزار شد، مدیر عامل ارشد تیم برنامه‌ریزی محصولات و بخش الکترونیک حافظه، هان جینمن (Han Jinman)، درباره راهکار کمپانی سامسونگ در پیشبرد مسائل مربوط به حافظه‌ها صحبت‌هایی داشته است. او در میان صحبت‌هایش به اهمیت SSD مخصوص بازی اشاره نمود و تایید کرد که حافظه‌های NVMe SSD برای بازی کردن بهینه‌تر هستند. به طوری که تاثیر بیشتری بر سرعت بوت شدن سیستم و بارگزاری بازی‌ها دارند. او همچنین تایید کرد که این نوع حافظه در هر دو کنسول‌های نسل بعد، یعنی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

او در صحبت‌هایش اضافه کرد که حافظه‌های SSD مختص زمینه بازی در حال ساخت است و توضیح داد که در سال ۲۰۲۰ میلادی، حافظه‌های NVMe SSD نه‌تنها روی رایانه‌های شخصی، بلکه در کنسول‌های خانگی نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. زیرا که این نوع حافظه‌ها برای آسودگی و افزایش محتوای بازی‌ها، واجب است.

سونی و مایکروسافت هنوز صحبت‌هایی درباره این موضوع به عمل نیاورده‌اند، اما با توجه به اطلاعاتی که سامسونگ از کنسول‌های خانگی نسل نهم ارائه داده است، احتمالاً زمان زیادی تا معرفی رسمی این موضوع باقی نمانده است.

پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس اسکارلت هر دو در تعطیلات زمستانی سال آینده عرضه خواهند شد.

پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس اسکارلت
Telegram
پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس اسکارلت
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *