معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / پلی‌استیشن ۴ پرفروش ترین کنسول یک دهه اخیر در امریکا است

پلی‌استیشن ۴ پرفروش ترین کنسول یک دهه اخیر در امریکا است

موفیقیت‌های پیاپی و کم‌نظیر سونی با پلی‌استیشن ۴ بر کسی پوشیده نیست و به همین دلیل شاید اگر هم‌اکنون لقب پرفروش ترین کنسول یک دهه اخیر در امریکا را به آن اختصاص دهیم، خیلی از این بابت متعجب نشوید.

پرفروش ترین کنسول یک دهه اخیر

به‌تازگی گروه تحلیلی NPD، که در زمینه‌ی ارائه‌ی آمار از فروش عناوین و سخت‌افزارهای صنعت بازی‌ها در ایالات متحده فعالیت می‌کند، گزارشی جدید از بهترین‌های یک دهه‌ی اخیر منتشر کرده است. طبق این گزارش نینتندو سوییچ اگرچه توانسته پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۱۹ باشد اما در تصاحب مقام اول برای ده سال گذشته، قافیه را به پلی‌استیشن ۴ باخته است. مت پیسکاتلا (Matt Piscatella)، تحلیلگر مطرح NPD، در این‌باره گزارش می‌دهد:

    نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین سخت‌افزار در ماه‌های دسامبر و نوامبر بوده در حالیکه پلی‌استیشن ۴ لقب پرفروش‌ترین سخت‌افزار دهه را به خود اختصاص داده است.

لازم به‌ذکر است سال گذشته فروش سخت‌افزار بازی‌های ویدئویی در ایالات متحده با کاهش روبه‌رو شد. صاحب‌نظران دلیل این اتفاق را انتظار مردم برای تهیه‌ی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ می‌دانند. همچنین عدم انتشار بازی‌های بزرگی مانند Red Dead Redemption 2 که مردم را به خرید سخت‌افزار جدید وادار کند نیز در این کاهش فروش بی‌تاثیر نبوده است.

    فروش سخت‌افزار در ماه دسامبر در مقایسه با سال گذشته با کاهش ۱۷ درصدی به رقم ۹۷۳ میلیون دلار رسیده است. فروش سالانه نیز با افت ۲۲ درصدی رقم ۳٫۹ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. سود ناشی از فروش بالای نینتندو سوییچ نتوانست کاهش فروش سایر سخت‌افزارها را جبران کند.

نکته‌ی قابل‌توجه در این گزارش، سلطه‌ی شرکت‌های ژاپنی در بازاری است که نماینده‌ی ایالات متحده یعنی اکس‌باکس در آن حضور دارد. اگرچه موفقیت سونی در دهه‌ی گذشته ستودنی است اما باید منتظر ماند و مشاهده کرد این شرکت می‌تواند دستاوردهای پلی‌استیشن ۴ را با کنسول نسلی بعدی پلی‌استیشن ۵ در ده سالِ آینده نیز تکرار کند یا خیر. توجه داشته باشید این بار مایکروسافت با آمادگی بیشتری وارد رقابت شده است و نسل نهم نیز احتمالاً آخرین نسل کنسول‌های خانگی باشد؛ بنابراین هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست!

پرفروش ترین کنسول یک دهه اخیر
Telegram
پرفروش ترین کنسول یک دهه اخیر
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *