معماری
خانه / نکته ها و ترفند ها / پشت پرده فروش اکانت های هکی PS4

پشت پرده فروش اکانت های هکی PS4

از زمان معرفی کنسول پلی استیشن ۴، بازار فروش اکانت های هکی PS4 که دارای بازی‌های مختلف هستند، بسیار داغ شده است. تا مدت‌ها، خرید اکانت‌های هکی، راه حل جایگزین، هرچند پرخطر، برای خرید بازی اریجینال بود. اگرچه خرید اکانت هکی خطرات زیادی دارد و هر لحظه ممکن است اکانت خریده شده قفل شود، اما قیمت‌های پایین این اکانت‌ها باعث شده بود تا بسیاری این روش خرید بازی را به خرید دیسک یا گیفت کارت ترجیح دهند.

اکانت های هکی PS4
پشت پرده فروش اکانت های هکی PS4

اما به تازگی شاهد بوده‌ایم که قیمت این نوع اکانت‌ها افزایش قابل توجهی داشته است، تا جایی که حتی خرید اکانت‌های ظرفیت یک، که فقط به صورت آفلاین قابل بازی هستند، به صرفه نیست و با این حال، فروشندگان این اکانت‌ها، اصرار زیادی بر صلاحیت قیمت‌گذاری خود دارند. شاید تصور کنید که در کنار افزایش نرخ ارز و به تبع آن، افزایش قیمت کالاهای مختلف، منطقی باشد که این نوع خدمات نیز شاهد افزایش قیمت باشند. اما واقعا چه عواملی بر این بازار تأثیر دارند و آیا این افزایش قیمت منطقی است؟

فروش اکانت های هکی PS4
پشت پرده فروش اکانت های هکی PS4

برای پاسخ به این سوال،‌ اول باید ببینیم که فرایند «هک اکانت PSN» دقیقا چه معنایی دارد و چگونه انجام می‌شود:

بر خلاف آنچه که از عبارت «هک اکانت PSN» به نظر می‌آید، عمل فروش اکانت هک شده PSN کار پیچیده‌ای نیست. فردی که اقدام به فروش این اکانت‌ها می‌کند، از برنامه‌هایی برای استخراج رمز عبور اکانت‌های PSN استفاده می‌کند. این فرد یک فایل txt حاوی ایمیل‌های هک شده PSN را درون یک اپلیکیشن‌ بارگذاری می‌کند و یک فایل txt حاوی پسوورد و محتویات این اکانت‌ها از این برنامه دریافت می‌کند. یکی از این برنامه‌ها یک نرم افزار روسی رایگان است که یاد گرفتن آن هم کار سختی نیست و هیچ هزینه‌ای ندارد. تنها کاری که فرد فروشنده اکانت انجام می‌دهد، به دست آوردن لیستی از اکانت‌های PSN است که به نام Combo List شناخته می‌شود و با قیمتی نه چندان بالا (در حد قیمت یک بازی پلی استیشن ۴) به فروش می‌رسند. در واقع، فردی که ما تصور می‌کردیم یک اکانت PSN را هک کرده و به فروش می‌رساند، در مجموع، یک لیست را در یک برنامه بارگذاری می‌کند و با زدن فقط یک دکمه، لیستی از اکانت‌های PSN به دست می‌آورد.

بیشتربحوانید:گیفت کارت پلی استیشن | PlayStation Gift Card و کاربرد های آن

پس نوسانات قیمت ارز، مخصوصا دلار چه تأثیری در این پروسه دارد؟ تقریبا می‌توان گفت هیچ! فرض کنید یک فرد، لیستی را به قیمت ۷۰۰ هزار تومان می‌خرد. این لیست دارای بیش از هزار اکانت است که شاید نیمی از این اکانت‌ها غیر قابل استفاده باشند. با فرض اینکه هر اکانت باقی مانده، با قیمت ۴۰ هزارتومان به فروش برسد، پول به دست آمده ۱۸ میلیون تومان است که بیش از ۱۷ میلیون تومان آن سود است. در واقع، با یک حساب ساده می‌توان متوجه شد که فروش این اکانت‌ها در هر صورت با هر قیمتی، سود قابل توجهی به فروشنده می‌رساند و حتی دو برابر شدن قیمت این لیست نیز مقدار قابل توجهی از این سود این کار کم نمی‌کند. پس افزایش قیمت دلار، دلیل قابل توجهی برای افزایش قیمت این اکانت‌ها نیست. همچنین نباید این نکته را فراموش کرد که این اکانت‌ها هیچ کدام امن و تضمین شده نیستند و هر لحظه امکان قفل شدن بازی‌ها و حتی بن شدن کنسول شما وجود دارد.

بیشتربخوانید:عدم استفاده از اکانت های هک شده در کنسول ها

از دیگر دلایل این افزایش قیمت از سوی این فروشنده‌ها، افزایش اقدامات امنیتی پلی استیشن و مبارزه سونی با این هکرها است، اما چنین ادعایی چندان صحیح نیست. اگرچه سونی همواره در تلاش است تا با هک اکانت‌های PSN مبارزه کند، اما با این حال Combo Listها همچنان در بازار سیاه اینترنت به فروش می‌رسند و دسترسی به آن‌ها برای این فروشندگان سخت‌تر نشده است. در نتیجه این کار که از ابتدا عملی ساده بوده، سخت‌تر نشده است.

در مجموع، بازار فروش اکانت‌های هکی، بازاری است که بر پایه فعالیت‌های نظارت نشده و غیرقانونی عده‌ای مبتنی است که با خرج هزینه‌ای کم و فعالیتی ناچیز، سود قابل توجهی به دست می‌آورند و اکنون با سواستفاده از وضع اقتصادی و مخصوصا بازار ارز، در حال افزایش غیرقابل توجیه قیمت‌ها و در نهایت سود خود هستند. در پایان توصیه نهایی ما این است که هنگام خرید از این افراد، به عواقب غیر قابل برگشت آن که در بدترین حالت، بن شدن کنسول شماست، توجه کنید.

 فروش اکانت های هکی PS4
telegram
 فروش اکانت های هکی PS4
Instgram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.