معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / پر فروش ترین بازی آخرین هفته سال در بریتانیا | بازی Call of Duty: Modern Warfare

پر فروش ترین بازی آخرین هفته سال در بریتانیا | بازی Call of Duty: Modern Warfare

بازی Call of Duty: Modern Warfare برای سومین هفته پیاپی پر فروش ترین بازی آخرین هفته سال در بریتانیا شد. پس از بازی Call of Duty: Modern Warfare، بازی‌های FIFA 20 و Star Wars: Jedi Fallen Orden در جدول حضور دارند. در واقع، پنج بازی بالای جدول، نسبت به هفته گذشته دست‌نخورده باقی ماندند. به دنبال بازی‌های مذکور، بازی‌های Mari Kart 8: Deluxe و Luigi’s Mansion 3 به ترتیب رتبه چهارم و پنجم را از آن خود کردند.

پر فروش ترین بازی آخرین هفته سال در بریتانیا

همچنین طبق تحلیل‌ها، می‌توان مشاهده کرد که فروش بازی‌های آخرین هفته سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته، کاهش ۲۰ درصدی را تجربه کرده‌اند.

لازم به ذکر است که ارائه‌دهنده جدول ۴۰ بازی پرفروش بریتانیا، از سال جدید تغییر خواهد کرد. آماری که برای دو دهه اخیر منتشر می‌شد، توسط شرکت GfK (که به نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شد) جمع‌آوری می‌شد. در سال‌های اخیر آمار این شرکت انتقادهای زیاد به خود دید. برای مثال این آمار، فقط برای نسخه فیزیکی بازی‌ها محسوب می‌شد و فروش‌های دیجیتالی در آن به حساب نمی‌آمد. شرکت‌هایی مثل Amazon، GAME و Argos که بازی‌ها را به صورت فیزیکی می‌فروشند، آمار خود را با GfK به اشتراک می‌گذاشتند ولی فروشگاه‌های دیجیتال مثل Xbox Live، Steam و PSN در این آمار سهمی نداشتند.

این انتقادات باعث بالا آمدن پروژه آماری جدیدی به نام GSD شد. GSD آمار فروش نسخه‌های فیزیکی را به نوعی دیگر جمع‌آوری می‌کند. یعنی آمار تعداد جعبه‌های فروخته‌شده را از فروشگاه‌ها جمع‌آوری می‌کند و آمار فروش دیجیتالی را نیز مستقیما از ناشران بازی‌ها دریافت می‌کند. البته برخی ناشران مانند بتسدا و نینتندو در ارائه آمار با این شرکت همکاری نخواهند کرد. بنابراین، فروش دیجیتالی برخی بازی‌ها حساب نخواهد شد.

پیچیدگی فرآیند جمع‌آوری اطلاعات GSD به این معناست که احتمالا در انتشار آمار با تاخیر مواجه خواهیم شد و اطلاعات دیگر به صورت هفتگی به دستمان نخواهد رسید.

علی‌رغم کمبودهای GSD، حضور آمار فروش دیجیتالی قدمی رو به جلو است. انجمن سرگرمی بریتانیا از هفته آینده، آمار و اطلاعات GSD را جایگزین GfK و فروش‌های دیجیتالی و فیزیکی را جداگانه دسته‌بندی خواهد کرد. البته GfK همچنان اطلاعات فروش فیزیکی بازی‌ها را به دنبال‌کنندگان ارائه خواهد داد.

لیست بازی‌های پرفروش این هفته بریتانیا:

۱.  Call of Duty: Modern Warfare

۲.  FIFA 20

۳.  Star Wars Jedi: Fallen Order

۴.  Mario Kart 8: Deluxe

۵.  Luigi’s Mansion 3

۶.  Grand Theft Auto V

۷. Borderlands 3

۸.  Just Dance 2020

۹.  Pokemémon Sword

۱۰.  Crash Team Racing: Nitro Fueled

پر فروش ترین بازی آخرین هفته سال در بریتانیا
Telegram
پر فروش ترین بازی آخرین هفته سال در بریتانیا
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.