معماری
خانه / اخبار / مصاحبه / هیدئو کوجیما از کار روی یک بازی جدید می‌ گوید

هیدئو کوجیما از کار روی یک بازی جدید می‌ گوید

باتوجه به اینکه هنوز چندین روز تا انتشار رسمی بازی مورد انتظار Death Stranding زمان باقی مانده است، هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) سازنده این عنوان به‌تازگی در مصاحبه با Rocket Beans Gaming اعلام کرد که ایده‌های متفاوتی برای آینده کاری خود در سر دارد که یکی از آن‌ها علاقه وی به ساخت عنوانی در ژانر وحشت است. سازنده فرنچایز محبوب Metal Gear Solid همچنین افزود که هیچ‌گاه از ساخت بازی‌های ویدیویی دست نخواهد کشید با این حال علاقه شدید نیز به ساخت فیلم‌های سینمایی دارد که ممکن است درآینده در این مسیر قدم بردارد.

هیدئو کوجیما

    من هیچ‌گاه از ساخت بازی‌های ویدیویی دست نخواهم کشید اما دوست دارم که در این بین چیزی همانند یک فیلم کوتاه یا یک اثر سینمایی نیز بسازم. با این وجود هم‌اکنون به‌نوعی در حال کار روی پروژه جدیدی هستم بنابراین تمرکز کردن بر روی مدیوم‌های دیگر برای من سخت است.

در ادامه این مصاحبه هنگامی که صحبت در مورد بازی‌های ژانر وحشت آغاز می‌شود، کوجیما از علاقه شخصی‌اش به ساخت عنوانی در این ژانر و وجود ایده‌های مختلفی خبر می‌دهد.

    بله من قطعا می‌خواهم که در آینده یک بازی در ژانر وحشت بسازم؛ من ایده‌های مختلفی ]برای همچین عنوانی[ در سر دارم اما نمی‌دانم که این پروژه چه زمانی تحقق خواهد یافت. وقتی زمان ساخت این عنوان فرا رسید، من بیشتر در مورد آن فکر خواهم کرد. وحشت، هنگامی‌که این ژانر وارد یک پروژه سینمایی می‌شود، شما می‌توانید چشم‌های خود را ببندید و با چیزهای واقعا ترسناکی رو به رو شوید. بازی‌ها اما با فیلم‌های سینمایی متفاوت هستند. اگر در جریان یک فیلم شما چشم‌های خود را ببنید و بیخیال ]یک سکانس[ شوید، فیلم همچنان ادامه خواهد داشت اما در بازی‌های ویدیویی چنین نخواهد بود چراکه باید شخصا داستان را ادامه دهید.

همانطور که ممکن است بدانید، سال‌ها قبل هیدئو کوجیما به‌همراه گیلرمو دل تورو (Guillermo Del Toro) و نورمن ریداس (Norman Reedus) مشغول ساخت عنوانی جدید از فرنچایز محبوب Silent Hills برای استودیوی Konami بود که در نهایت تاسف پس از انتشار دموی این بازی، ساخت آن به صورت کامل کنسل شد و بسیاری همچنان امیدوار هستند که کوجیما مجددا به این پروژه بازگردد.

بازی Death Stranding در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۷ آبان ۱۳۹۸) برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد.

هیدئو کوجیما
Telegram
هیدئو کوجیما
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *