معماری
خانه / اخبار بازی / نکاتی که باید در زمان شروع بازی The Outer Worlds بدانید

نکاتی که باید در زمان شروع بازی The Outer Worlds بدانید

استاندارد‌های بازی نقش آفرینی اقتضاء می‌کند که بازی دارای پیچیدگی‌های داستانی، تصمیم‌گیری‌های سرسختانه و گفتگو‌هایی باشد که می‌تواند در آینده داستانی تاثیر به‌سزایی بگذارد و کاملا  حس شود. به همین دلیل هرتصمیم گیری می‌تواند استرس‌زا و تامل برانگیز باشد. بازی The Outer Worlds نیز از این قافله مستثنا نیست و به دلیل سبکی که روایت‌ می‌کند؛ نیازمند گوشزد کردن نکات آموزشی است.
بازی The Outer Worlds
 

تصمیم‌گیری‌ها نگرانتان نکند

در اولین مرحله از بازی، باید یک تصمیم بزرگ بگیرید. شخصیتی بر اساس انتخاب‌های شما متولد خواهد شد. شخصیتی که بعد از خلق آن، در قالب او به تجربه بازی می‌پردازید؛ پس مهم است که چه ویژگی‌هایی را برای او انتخاب می‌کنید. خوشبختانه بازی المان‌های نقش آفرینی را به خوبی پیاده سازی کرده است و گزینه‌های متعددی برای نوع شخصیت پردازی موجودی که قرار است از کلونی خارج کنید؛ پیش رویتان قرار می‌دهد. در این مرحله، تیپ شخصیتی‌های متعددی وجود دارد؛ همچنین می‌توانید مهارت‌هایی را درمیان مهارت‌های اصلی او قرار دهید. برای مثال شخصیت شما می‌تواند یک گفتگوکننده خوب باشد؛ و یا قدرت بدن زیادی داشته باشد. تمام این موضوع‌ها در ابتدا از شما پرسیده خواهد شد.
بازی The Outer Worlds
 

مطمئنا این تصمیم‌ها در روند داستانی تاثیر خواهد گذاشت، اما همیشه این طور نیست. بابت تصمیم‌گیری‌هایتان سختی نبینید؛ گزینه‌ای را انتخاب کنید که از نظر شما مناسبت باشد و به دنبال آن بروید؛ بازی خودش را با شما وفق خواهد داد. البته نباید فراموش کنید که بعضی از تصمیم‌گیری‌ها، باعث از بین رفتن فرصت‌هایی خواهد شد.

 

برای هر هدف، گزینه‌های مختلفی پیش رویتان قرار می‌گیرد

بازی The Outer Worlds درباره تصمیم‌گیری‌هایی که شخصیت‌تان در طول بازی می‌گیرد ساخته شده است. یکی از ویژگی‌های خوب بازی این است که تقریبا همیشه روش‌های مختلفی برای رسیدن به هدف در جلوی پای شما گذاشته می‌شود. برای مثال می‌توانید به صورت مخفی‌کاری به هدف موردنظرتان برسید و یا با کشتن تمام دشمنان، هدف موردنظر را تسخیر کنید. همیشه به دنبال گزینه‌ای برای رسیدن به هدف باشید که نقطه قوت شما در آن است. البته نباید فراموش کرد که باید تمام گزینه‌های موردنظر را امتحان کنید تا سطح شما افزایش پیدا کند؛ اما این نکته لزوما نباید همیشه اتفاق بیافتد.

همه جا را کندوکاو کنید

دانستن اینکه کدام راه از میان چندین راهی که بازی در پیش پایتان می‌گذارد مناسب است؛ همیشه ساده نیست. اما دنیای بازی The Outer Worlds همیشه در میان راه نکاتی را قرار داده است. یادداشت، ترمینال‌های کامپیوتری، نکته‌ها و یا افرادی که می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید. تمام این‌ها موارد مختلفی را برایتان روشن می‌کند. با انتخاب هرکدام، در منوی Journal تغییراتی ایجاد می‌شود و می‌توانید به دنبال حل کردن مسئله و یا مطالعه بیشتر بر روی آن بپردازید.

صحبت کردن با مردم، خواندن همه چیز، این موارد می‌تواند راه شما برای رسیدن به هدف را هموارتر کند.
بازی The Outer Worlds

همه‌جا را برای لوت بگردید

تقریبا می‌توان گفت که در هر اتاق، سطل، قفسه کتاب و جسد چیزی برای لوت کردن است. هرچیزی که می‌بینید را لوت کنید. کاوش کنید و هرآنچه که به زمین میخ نشده است را بردارید. شاید نتوانید بعضی از آن‌ها را استفاده کنید؛ اما در روند بازی با خریدارهایی رو به رو می‌شوید که می‌توانید لوت‌هایتان را به آن‌ها بفروشید. پس هرچیزی که می‌بینید را بردارید و مطمئن باشید این کار سودمند خواهد بود.

 

مواظب وزن‌تان باشید

Encumbrance مکانیکی است که به شما کمک می‌کند تا قدرت، سلامتی فعلی،‌ حالت‌های زره و هرچیزی که به همراتان است را بررسی کنید. وسایلی که عنوان لوت یدک می‌کشید، دارای وزنی است. همین عامل باعث می‌شود که اگر در لوت کردن زیادِروی کنید، وزن شما سنگین شود و این سنگینی وزن بر سرعت دویدن شما و سفر کردنتان تاثیر خواهد گذاشت. تصویری که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید به وضوح این اشتباه را نشان می‌دهد:
بازی The Outer Worlds
 

زمانی که این اتفاق می‌افتد، می‌توانید سلاح و یا زره را به بخش‌هایی تجزیه کنید. این می‌تواند به قدری شما را به حالت متعادل برگرداند. روش دیگری که می‌توانید استفاده کنید، فروش وسایل است.

 

وسایل خود را عوض کنید

هرچیزی که از اجساد و یا نقشه بازی به دست می‌آورید، می‌توانید به میز کارتان برده و با استفاده از بیت‌ها (ارز درون بازی)، سطح آن را افزایش دهید. هر آیتمی دارای قسمت‌هایی است که می‌توانید آن را جایگزین و یا تعویض کنید. اگر با اسلحه‌ای نمی‌توانید خوب مبارزه کنید؛ آن را بفروشید. اگر پول دارید، سطح آن را افزایش دهید. اگر این طور نیست صبر کنید تا یک اسلحه خوب بدست بیاورید.

همیشه سریع تصمیم بگیرید، زیرا وسایل بیشتری برای پیدا کردن وجود دارد. برای اسلحه همیشه به سطح خسارت رساندن آن دقت کنید و برای زره، به وضعیت دفاعی آن توجه کنید. همچنین وزن آن نیز بسیار مهم است.

بازی The Outer Worlds
Telegram
بازی The Outer Worlds
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *