معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / نقدهای اولیه منتقدین | بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

نقدهای اولیه منتقدین | بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin’s Creed Valhalla شب گذشته نمایش نسبتا خوبی داشت اگرچه نمی توان در حال حاضر در ارتباط با بازی قضاورت درستی کرد اما در مجموع نمایش رضایت بخشی را از بازی شاهد بودیم. حال به تازگی بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla  و نقد های اولیه توسط منتقدان  به اشتراک گذاشته‌ شده است.

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla
بازی Assassin’s Creed Valhalla

همان طور که می دانید شب گذشته شاهد اولین نمایش از گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed Valhalla بودیم؛ عنوانی که شاید بتوان به دلیل تم وایکینگی و ستینگ منحصر به فرد آن، آن را یکی از محبوب ترین و مورد انتظاری ترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ به شمار آورد. بسیاری از منتقدان هفته گذشته بازی Assassin’s Creed Valhalla را تجربه کرده‌اند و قرار بود تا این هفته و پس از نمایش گیم‌پلی بازی، نظرات و نقدهای اولیه خود را به اشتراک بگذارند. بر همین اساس در این پست قصد داریم تا نگاهی داشته باشیم به بخشی از نقدهای اولیه‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla.

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

Gamespot

در یک ساعت ابتدایی من سعی کردم بازی را روش مخفی کاری و با کشتن دشمنان از طریق تیر و کمان و هیدن بلید پیش ببرم اما متاسفانه این کار اصلا آسان نبود و خیلی مواقع قابلیت‌های مخفی کاری برای مواجهه با دشمنان و با توجه به شرایط موجود کافی نبود. شاید در پیشرفت طول بازی قابلیت‌های بیشتری برای مخفی کاری در دسترس قرار بگیرد و مخفی کاری در مناطق و لوکیشن‌های دیگر ساده‌تر شود تا Eivor بتواند با روش‌های بیشتری دشمنان را به صورت مخفیانه از پای درآورد و مبارزات بازی جذاب‌تر شود. اما در دو ساعت دیگر بازی، من روش مبارزات نزدیک را در پیش گرفتم و باید بگویم که به جرات بازی برایم نسبت به یک ساعت اول جذاب‌تر شد و به نوعی رویارویی با دشمنان بازی من را به یاد بازی Assassins Creed IV Black Flag می‌اندازد. در مجموع با توجه به دمو، ترکیبی از مبارزات مخفی کاری و مبارزات نزدیک از Eivor یک جنگجوی وایکینگ شگفت انگیز می‌سازند. مبارزات بازی بسیار مشابه Origins و Odyssey است اما تفاوت‌هایی نیز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به حمل دو سلاح هم‌زمان ( که در نسخه‌ی Black Flag هم وجود داشت اما انتخاب اینکه کدام سلاح‌ها به طور هم‌زمان حمل شوند وجود نداشت) و یا رفتار متفاوت هر سلاح ( هر سلاح با توجه به اینکه در کدام دست قرار می‌گیرد، عملکرد و رفتار متفاوتی دارد) اشاره کرد. اگرچه مبارزات بازی کاملا چالش برانگیز نیستند اما دشمنان بازی نیز نسبت به گذشته با استراتژی بیشتری مبارزه می‌کنند و یک تهدید جدی به شمار می‌آیند. در نهایت شخصیت Eivor اینطور ساخته نشده که گاهی وایکینگ باشد گاهی Assassin بلکه Eivor ترکیبی از هر دو شخصیت است و همین موضوع مبارزات بازی را جذاب‌تر و هیجان انگیزتر می‌کند.

Forbes

من تنها زمان کوتاهی از بازی را تجربه کردم و خیلی نمی توانم در ارتباط با داستان بازی نظری دهم در مجموع بازی سعی می کند تا یک داستان جدی را روایت کند اما نتیجه‌ی کار آنچنان جالب نیست اما در هر صورت فعلا زود است که تنها با همین تجربه‌ی کوتاه در مورد داستان بازی قضاورت کرد. مبارزات بازی دقیقا مشابه بازی Odyssey هستند. در حقیقت می‌توان گفت که مبارزات کمی بهبود یافته‌اند و جالب این که یوبی‌سافت در بهبود مبارزات بازی از سری Darksouls نیز الهام گرفته است. شما می‌توانید با سلاح‌های سنگین یا سبک به دشمن خود حمله کنید ( و همچنین می‌توانید ضربات سنگین یا سبکی را به دشمنان وارد کنید)، از حملات آن‌ها جاخالی بدهید یا حتی ابتدا حملات آن‌ها را دفع کنید ( به وسیله سپر یا هر چیز دیگری) و سپس به آن‌ها ضد حمله بزنید. شاید از نسخه‌ی‌ Origins تا به حال مبارزات بازی آنچنان که باید و شاید خوب نبوده‌اند اما Assassin’s Creed Valhalla به جرات بهترین مبارزات را دارد.

The Verge

مسلما بازی Assassin’s Creed Valhalla نوید یک بازی بزرگ را می‌دهد. خیلی سخت است که در حال حاضر در مورد این بازی قضاوت کرد اما یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های جدید این بازی یعنی ستینگ وایکینگپی قابل شخصی سازی در نسخه‌ی دمو در دسترس نبود. اما بازی Assassin’s Creed Valhalla بسیار مشابه عناوین قبلی خود به نظر می‌رسد که البته نکته‌ی بدی نیست زیرا هم Odyssey و هم Origins تجربه‌ای تازه و عمیق از سری Assassin’s Creed را ارائه می‌دادند و اگر به دنبال تجربه‌ی عمیق تر و کامل‌تر هستید، قطعا Assassin’s Creed Valhalla چنین تجربه‌ای را امکان پذیر می‌کند.

PC Gamer

تجربه‌ی سه ساعت اولیه‌‌ی بازی اصلا برای اینکه بتوانید ویژگی‌های جدید Assassin’s Creed Valhalla را حس کنید کافی نیست اما این طور که مشخص است جهان بازی بسیار بزرگ است و محتویات و فعالیت های زیادی انتظار شما را می‌کشد. بر اساس تجربه‌ای که من از بازی داشتم این طور به نظر می‌رسد که بازی Assassin’s Creed Valhalla و یوبی‌سافت الهامات زیادی از بازی Witcher 3 گرفته‌اند، تصمیماتی که در طول بازی می‌گیرید در شکل گیری شخصیت Eivor تاثیرگذار هستند و این خود گواهی بر این موضوع است. داستان بازی آن طور که فکر می‌کنید ساده نیست و این طور نیست که شما در نقش یک واکینیگ تنها به ساکسون‌ها حمله کنید و آن‌ها را نابود کنید بلکه داستان پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. به طور مثال من یک پادشاه ساکسون را نجات دادم که قصد داشت با یک زن وایکینگ ازدواج کند. بنابراین این طور به نظر می‌رسد که Assassin’s Creed Valhalla قرار نیست بار دیگر همان داستان تکراری اساسینزها در برابر تمپلارها را روایت کند. مکانیسم‌های مخفی کاری و بالارفتن از ساختمان‌ها که در سری کلاسیک شاهد آن‌ها بوده‌ایم بار دیگر بازگشته‌اند. اگرچه مبارزات بازی المان‌ها و مکانیزم‌های بیشتری نسبت به دو نسخه‌ی قبل دارد اما این موارد باعث نمی‌شوند تا بازی در طولانی مدت سرگرم کننده‌تر شود. بازی هنوز دارای باگ‌ها و مشکلات فنی زیادی است و به پولیش زیادی احتیاج دارد.

Gamesradar

با توجه به آنچه من از بازی Assassin’s Creed Valhalla تجربه کردم، یوبی‌سافت کار متفاوتی با ستینگ بازی خود انجام می‌دهد. در کنار اینکه بدون هیچ ترسی خشونت و تاریکی آن زمان را به تصویر می‌کشد برخی جنبه‌های سرگرم کننده را نیز به ستینگ خود اضافه کرده است. ماجراجویی Eivor، تجربه‌ای بهتر از آن چیزی است که پیش از این دو بازی Odyssey و Origins ارائه داده‌اند.

Game Informer

شما می‌توانید ماموریت‌های بازی Assassin’s Creed Valhalla را به صورت مخفی کاری یا از طریق مبارزات نزدیک انجام دهید یا می‌توانید ترکیبی از هر دو روش را به کار بگیرید. در مبارزات با مخفی کاری اکثر دشمنان با یک ضربه از پای در می‌آیند اما اتمام ماموریت‌ها نسبت به زمانی که مبارزات نزدیک را در پیش می‌گیرید زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. توانایی‌های ویژه‌ی Eivor از طریق یافتن کتاب‌های مخصوصی در بازی به دست می‌آیند که در مناط مختلفی از بازی پنهان هستند و به شدت از آن‌ها محافظت می‌شوند. بازی دارای درخت مهارت‌ها نیز هست که با افزایش هر سطح یک امتیاز مهارت به دست می‌آورید. احتمالا هواداران دو نسخه‌ی Odyssey و Origins می‌دانند که باید از بازی چه انتظار داشته باشند اما باید بگویم که یوبی‌سافت بار دیگر تغییرات زیادی در فرمول این سری ایجاد کرده و یک بازی عظیم را با محوریت وایکینگ‌ها خلق کرده است.

Gamerant

ویژگی‌های جدید بازی جالب و هیجان انگیز هستند و مبارازت بازی نیز بسیار روان و از سرعت بالایی برخوردارند؛ همچنین شخصیت Eivor نیز بسیار چابک به نظر می‌رسد. خیلی‌ها معتقد بودند که سرعت شخصیت کاساندرا نسبت به Alexios بالاتر بود که البته شاید برای این بازی نیز صدق کند اما چون ما بازی را با شخصیت مرد تجربه نکردیم نمی‌توانیم در این مورد نظر دهیم. روابط نیز در بازی کاملا اختیاری بوده و البته نسبت به گذشته دارای عمق بیشتری هستند. در مجموع به نظر می‌رسد طرفداران بازی Assassin’s Creed Odyssey قطعا از Assassin’s Creed Valhalla لذت خواهند برد

بازی Assassin’s Creed Valhalla در تاریخ ۲۷ آبان (۱۷ نوامبر) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استیدیا و کنسول‌های ایکس‌ باکس وان و پلی‌استیشن ۴ عرضه می‌شود. هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی بازی برای کنسول‌های نسل بعد مشخص نشده است.

بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla
Telegram
بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.