معماری
خانه / کنسول بازی / نظر عضو سابق ناتی داگ در مورد رقابت بین سونی و مایکروسافت

نظر عضو سابق ناتی داگ در مورد رقابت بین سونی و مایکروسافت

نظر عضو سابق ناتی داگ جاناتان کوپر (Jonathan Cooper) عضو سابق بخش انیمیشن استودیو ناتی‌داگ در بحثی که در شبکه اجتماعی توییتر درحال رد و بدل بود، اعلام کرد که سونی نباید در حال حاضر خطری را از سمت مایکروسافت و استودیوهایی که به‌تازگی به خدمت این شرکت درآمده‌اند احساس کند، زیرا اگر مایکروسافت می‌خواهد تا رقابتی تنگاتنگ را با سونی پیش ببرد باید سرمایه‌گذاری بلند مدتی را روی استودیوهای جدید خود انجام دهد.

نظر عضو سابق ناتی داگ

جاناتان کوپر این‌گونه صحبت‌‌های خود را برای مخاطبان توییتر خود شرح داد: « هیچ‌کدام از استودیوهای خریداری شده از سمت مایکروسافت توان رقابت با استودیوهای انحصاری سونی را ندارند زیرا توان کاری این استودیوهای خریداری شده به‌هیچ عنوان به‌اندازه استودیوهای در اختیار سونی نیست. برای تغییر این شرایط، مایکروسافت تنها باید با پشتیوانه مالی که برای این استودیوها فراهم می‌آورد زمینه را برای پیشرفت کارکنان این استودیوها فراهم سازد و به‌نوعی این استودیوها را از نو بنا کند.»

مایکروسافت تا به این لحظه توانسته است دو استودیو بزرگ و ریشه‌دار را به خانواده استودیوهای انحصاری خود اضافه کند. این دو استودیو Obsidian Entertainment و Ninja Theory هستند که در سال جاری نیز شاهد عرضه عناوینی از این دو استودیو بودیم. اما در سمت دیگر رقابت، سونی توانسته است همانند گذشته با قدرت به پشتیبانی از استودیوهای انحصاری خود مانند ناتی‌داگ، سانتامونیکا، ساکرپانچ و… ادامه دهد.

باتوجه به این موضوع که کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت قرار است در سال آینده نسل جدیدی را در کنسول‌های بازی آغاز کنند، پیش‌بینی می‌شود که بازی‌های انحصاری این دو کنسول می‌تواند نقشی حیاتی را در میزان فروش این کنسول‌ها ایفا کنند، همان‌طور که نسل‌های گذشته این چنین بود.

پروژه بعدی استودیو ناتی‌داگ بازی Last Of Us: Part 2 به‌شمار می‌آید که برای عرضه در ماه می سال آینده برنامه ریزی شده است.

نظر عضو سابق ناتی داگ
Telegram
نظر عضو سابق ناتی داگ
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.