معماری
خانه / اخبار بازی / مایکروسافت در پِی کاهش زمان دانلود بازی‌ها در Xbox Game Pass است

مایکروسافت در پِی کاهش زمان دانلود بازی‌ها در Xbox Game Pass است

باوجود اینکه یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای مایکروسافت موفقیت در سرویس Xbox Game Pass بوده و در این زمینه با استقبال بالای بازی‌بازان مواجه شده است اما این شرکت قصد دارد سرویس محبوب خود را با قدرت بیشتری به نسل آینده منتقل کند.

Xbox Game Pass

به‌تازگی آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس، در مصاحبه‌ای اختصاصی با وب‌سایت Gamespot حاضر شده و صحبت‌های جدیدی دررابطه با آینده‌ی سرویس Xbox Game Pass به‌میان آورده است:

    در حال حاضر مشتریانی که در این نسل همراه ما هستند می‌توانند صدها بازی مختلف را در حساب کاربری خود داشته باشند که چنین چیزی قبلاً هرگز وجود نداشته است. در گذشته مجموعه‌ی بازی‌های من محدود به عناوینی بود که یا دیسک آن‌ها را در اختیار داشتم یا به صورت دیجیتالی خریداری کرده بودم اما در حال حاضر اگر از مشترکین Game Pass هستید، به صدها بازی مختلف دسترسی دارید و فهرست دوستانتان نیز به کتابخانه‌ی بازی‌های شما دسترسی خواهند داشت.

ایشان ادامه دادند:

    و ما وقتی به فرصت‌های موجود در جامعه‌ای که فراهم کرده‌ایم؛ همان جامعه‌ای که از بازی‌بازان و توسعه‌دهندگان بااستعداد و عناوین خلاقانه‌ی موجود در Game Pass تشکیل شده است فکر می‌کنیم، می‌خواهیم کارهایی صورت دهیم که انجامِ بازی بعدی برای شما آسان‌ شود.

آقای اسپنسر تائید کردند که درحال حاضر مدت زمان دانلود بازی برروی سرویس Game Pass بسیار طولانی بوده و مایکروسافت در تلاش برای بهبود این شرایط است:

    مدت زمان دانلود، بارگذاری و شروع بازی مشکلاتی هستند که وجود دارند. زمانی که مجموعه‌ی بزرگی از بازی‌های مختلف برروی حساب کاربری خود داشته باشید و کسی به شما بگوید: “بهتر است Minit را امتحان کنی، بازی جالبی است” ما می‌خواهیم با همان سرعتی که سایر رسانه‌ها (فیلم، موسیقی و…) را تجربه می‌کنید به بازی کردن بپردازید.

با این‌که به‌نظر می‌رسد لحظات بارگذاری به عنوان یکی از مواردی که مانع ورود بدون وقفه‌ی مخاطبان به شروعِ یک بازی می‌شود، در نسل آینده از میان خواهد رافت اما برای حذف یا کاهش زمان دانلود بازی‌ها مسیری طولانی در پیش است. نظر شما در این‌باره چیست؟

Xbox Game Pass
Telegram
Xbox Game Pass
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.