معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / فیل اسپنسر | مایکروسافت در سال جاری برروی میزان فروش ایکس‌ باکس سری ایکس متمرکز نیست

فیل اسپنسر | مایکروسافت در سال جاری برروی میزان فروش ایکس‌ باکس سری ایکس متمرکز نیست

همان‌طور که اطلاع دارید، کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌ باکس سری ایکس و پلی‌ استیشن ۵ در تعطیلات پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهند شد. بحران شیوع ویروس کرونا موجب شد تا شایعات و گمانه‌زنی‌هایی در مورد تاخیر در عرضه‌ی کنسول‌ها ایجاد شود؛ خوشبختانه این موضوع تاثیری در تاخیر انتشار آن‌ها داشت. به‌تازگی آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش ایکس‌ باکس، گفتگویی با BBC انجام داده و در مورد مسائل مختلفی صحبت کرده است.

ایکس باکس سری ایکس

اسپنسر در بخشی صحبت‌های خود اشاره کرد که با توجه به شرایط موجود، برخی از افراد در شرایط سختی قرار می‌گیرند و ممکن است برای آن‌ها زمان مناسبی برای خرید کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس نباشد. وی می‌گوید با توجه به این که مایکروسافت به دنبال عرضه‌ی کنسول جدید خود است، اگر برخی از مردم تصمیم بگیرند خرید کنسول را به عقب بیاندازد و به جای آن از خدماتی سرویس Xbox Game Pass استفاده نمایند، مشکلی با این قضیه نخواهد داشت.

وی در این باره گفت:

به نظر می‌رسد که ما در حال انتقال به دوره‌ای از عدم قطعیت اقتصادی گسترده هستیم. چیزی که من بیشتر به آن توجه می‌کنم، محیط کلان اقتصادی است. ما تاثیر این وضع موجود را بر مردم می‌بینیم. این یک شرایط سخت است. ما یک مرکز فعالیت تفریحی هستیم و یک الزام محسوب نمی‌شویم. ما نقش غذا و پناهگاه را نداریم. بنابراین ما می‌خواهیم شرایط را در هنگام عرضه‌ی کنسول جدید بررسی کنیم. این که چگونه می‌توان کنسول را تا حد امکان مقرون به صرفه کنیم و چگونه می‌توانیم به خریداران حق انتخاب دهیم؟

ما یک اشتراک Xbox All Access در اختیار داریم که به افراد این امکان را می‌دهد تا کنسول نسل بعدی خود را با پرداخت هزینه‌ی ماهانه خریداری کنند. اگر اکنون زمان مناسبی برای برخی از افراد زمان مناسبی برای خرید کنسول جدید نیست و می‌خواهید همچنان با کنسول فعلی خود ادامه دهید، ما به پشتیبانی از آن‌ها ادامه خواهیم داد.

ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم تا قیمت مناسبی را برای خرید کنسول به مشتریان ارائه‌ دهیم. قیمت کنسول مهم است، اما استراتژی ما نه برروی سخت‌افزار بلکه برروی بازی‌بازان تمرکز دارد. اگر امسال یک خانواده نمی‌خواهد تصمیم به خرید کنسول جدید بگیرد، مشکلی وجود ندارد، زیرا استراتژی ما در این سال برروی تعداد فروش کنسول‌های اکس‌باکس نیست.

ما همچنان برروی ارائه‌ی خدماتی مانند Xbox Game Pass تمرکز کرده‌ایم که به افراد این امکان را می‌دهد تا با پرداخت یک هزینه‌ی ماهانه، عناوین خود را داشته باشند. قابلیت Backward نیز وجود دارند و افراد می‌توانند بازی‌های بسیاری را تجربه کنند. قابلیت Smart delivery به این معنی است که هنگامی که افراد به نسل بعد کوچ می‌کنند، بازی‌ها نیز با آن‌ها حرکت خواهند کرد.

کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار عرضه خواهد شد. تاکنون هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد قیمت و تاریخ دقیق عرضه منتشر نشده است و انتظار می‌رود در ماه‌های آینده این موارد نیز مشخص شوند.

ایکس‌ باکس سری ایکس
Telegram
ایکس‌ باکس سری ایکس
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *