معماری
خانه / سرگرمی / قابلیت پخش زنده به اینستاگرام اضافه شد

قابلیت پخش زنده به اینستاگرام اضافه شد

همان‌ طور که از قبل مشخص شده بود، اینستاگرام قصد داشت قابلیت پخش زنده را در اختیار کاربران قرار دهد. حالا این ویژگی جدید عرضه شده و می‌توان از آن استفاده کرد. ویژگی‌ پخش زنده‌ی اینستاگرام در قسمت Stories قرار می‌گیرد. البته هنوز این به‌روزرسان به شکل عمومی عرضه نشده و در چند هفته‌های آینده در اختیار همه‌ی کاربران قرار میگیرد.

    مدت زمان پخش زنده در اینستاگرام یک ساعت خواهد بود.

براساس اطلاعات منتشر شده استفاده از قابلیت پخش زنده بسیار راحت خواهد بود. کاربران می‌توانند در برنامه Instagram قسمت دوربین را فعال کنند و دکمه‌ی Start Live Video را لمس کنند. با این کار به راحتی می‌توانند ویدیوهای خودشان را زنده پخش کنند. حتی مشخص شده که به مدت یک ساعت می‌توان ویدیوهای زنده پخش کرد.

پخش زنده اینستاگرام

اینستاگرام
اینیستاگرام
اینستاگرام
اینیستاگرام

پخش‌زنده  به افرادی نشان داده خواهد شد که کاربران اجازه‌ی دیدن استوری‌ها را به آن‌ها داده‌اند. در زمان دیدن این ویدیوها هم تگ پخش زنده را مشاهده خواهید کرد.  همچنین می‌توان در زمان پخش‌زنده کامنت هم برای کاربران گذاشت. در ادامه می‌توانید ویدیوی این قابلیت جدید را مشاهده کنید:

چندی پیش اینستاگرام اپلیکیشن خود را برای ویندوز ۱۰ منتشر کرد. یعنی از این پس می‌توانید نه تنها روی گوشی‌های موبایل بلکه روی هر تبلت، لپتاپ یا حتی کامپیوتر دسکتاپی که به ویندوز ۱۰ مجهز باشد از این اپلیکیشن استفاده کنید. ولی یک نکته‌ی به ظاهر عجیب در مورد این اپلیکیشن وجود دارد؛ تنها در صورتی می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن روی اینستاگرام عکس آپلود کنید که گجت ویندوزی شما به صفحه‌نمایش لمسی مجهز باشد. به اعتقاد ما این یعنی اینستاگرام دلش می‌خواهد تا جایی که می‌تواند یک پلتفرم عکاسی موبایل باقی بماند. اپلیکیشن ویندوز ۱۰ می‌توانست کار عکاسانی را که با دوربین‌های حرفه‌ای مانند DSLR عکس می‌گیرند و آن‌ها را روی کامپیوتر قدرتمند دسکتاپ خود ویرایش می‌کنند برای آپلود کردن آن‌ها روی این شبکه‌ی اجتماعی بسیار ساده‌تر کند، ولی گویا اینستاگرام ترجیح می‌دهد کار این دسته از عکاسان ساده نشود!

البته شواهد دیگری هم وجود دارد این موضوع را تایید می‌کند. برای مثال اینستاگرام امکان آپلود عکس را در نسخه‌ی وب مهیا نکرده و همچنین دسترسی برنامه‌نویسان به آپلود عکس را در API های خود هم بسته است. این یعنی حتی اپلیکیشن‌ها، افزونه‌ها یا ابزارهای آنلاین متفرقه هم قادر نخواهند بود امکان آپلود عکس روی این شبکه اجتماعی را ارائه کنند. با توجه به تمام این موارد می‌توان نتیجه گرفت اینستاگرام تلاش دارد همچنان روی عکاسی سریع و در لحظه با دوربین گوشی موبایل پافشاری کند. افزوده شدن قابلیت‌هایی نظیر استوری یا پخش زنده هم خود نشان از اهمیت زیادی مخابره‌ی سریع، آنی و بی‌واسطه‌ی تصویر برای اینستاگرام دارد. ولی دلیل این تاکید و پافشاری روی عکاسی سریع با موبایل چیست؟ پاسخ دادن به این سوال همان چیزی است که ایده‌ی اصلی ما برای ضبط این پادکست بود. در این پادکست همچنین نگاهی انداخته‌ایم به محاسن و معیابی که این رویکرد اینستاگرام می‌تواند برای عکاسی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم حتما این پادکست را گوش کنید و در بخش نظرات به ما بگویید شما در این باره چه می‌اندیشید.

منبع: Instagram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *