معماری
خانه / موبایل و تبلت / فروش فوق‌العاده موبایل و تبلت در حراج جمعه

فروش فوق‌العاده موبایل و تبلت در حراج جمعه

فروشگاه‌های ایالات متحده آمریکا در حراج جمعه (روز بعد از روز شکرگزاری است که در آن فروشگاه‌ها برای خرید قبل از کریسمس اجناس‌شان را با تخفیف‌های قابل‌توجهی به فروش می‌رسانند) ۱٫۲ میلیارد دلار گوشی و تبلت فروختند.

این اولین‌باری است که در تاریخ خرده‌فروشی‌های آمریکا درآمد فروش موبایل از یک میلیارد در یک روز تجاوز می‌کند. البته مجموع فروش حراج جمعه هم با ثبت رقم ۳٫۳۴ میلیارد دلاری و ۲۱ درصد افزایش یک رکورد جدید را به ثبت رساند و برای اولین‌بار از رقم ۳ میلیارد بیشتر شد. اگر رقم فروش آنلاین را هم به رقم فروش خرده‌فروشی‌ها اضافه کنیم به میزان فروش ۵٫۲۷ میلیاردی می‌رسیم.

رشد خرید موبایل نه‌تنها در فروشگاه‌های فیزیکی بلکه در کسب و کارهای آنلاین هم دیده شد به شکلی که شرکت آمازون هم رشد فروش موبایل را در حوزه کار خود گزارش کرده است. آمازون اعلام کرده حراج جمعه به یکی از شلوغ‌ترین روزهای خرید موبایل در سایت آمریکای این شرکت بدل شده است.

به نظر می‌رسد با گذر زمان استقبال از خرید آنلاین موبایل بیشتر می‌شود. برای مثال پس از پایان یافتن حراج جمعه امسال تنها ۲۳ درصد از مصرف‌کننده‌ها گفته‌اند سال آینده هم از مغازه‌ها خرید می‌کنند؛ این در حالی است که سال گذشته این آمار ۲۸ درصد اعلام شده بود. یکی از علت‌های اصلی تغییر رویکرد هم صف‌های طولانی و برخوردهای خشنی است که عموما با هجوم جمعیت به فروشگاه‌ها رخ می‌دهد.

اما محصولات محبوب الکترونیکی در میان خریداران به ترتیب آیپدهای شرکت اپل، تلویزیون‌های ۴k سامسونگ، مک‌بوک‌ ایر، تلویزیون‌های ال‌جی و ایکس‌باکس‌های شرکت مایکروسافت بوده‌اند.

حراج جمعه

حراج جمعه
حراج جمعه

منبع:Cnet

 

تلگرام
تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *