معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / فروش سری بازی Resident Evil از ۱۰۰ میلیون واحد گذشت

فروش سری بازی Resident Evil از ۱۰۰ میلیون واحد گذشت

اگرچه هنوز کپکام به صورت رسمی میزان فروش سری بازی Resident Evil را اعلام نکرده است، اما با کنار هم قرار دادن چندین گزارش رسمی دیگر از سوی این کمپانی، متوجه می‌شویم که تا به حال، حداقل ۱۰۰ میلیون کپی از فرنچایز RE به فروش رفته است.

سری بازی Resident Evil

اولین گزارش مربوط به پایان ماه مارچ است و شامل آمار فروش عناوین و مجموعه‌های پرطرفدار کپکام می‌شود. در این گزارش، مجموعه Monster Hunter با ۴۹ بازی، ۶۳ میلیون واحد فروش داشته است. این در حالی است که مجموعه Street Fighter فروش ۴۴ میلیون کپی را با ۹۳ بازی نشان می‌دهد.

البته همان‌طور که انتظار می‌رفت، سری بازی Resident Evil پرفروش‌ترین IP کپکام است. تا به حال، ۱۳۵ بازی برای این مجموعه عرضه شده که فروش کلی آن‌ها تا مارچ ۲۰۲۰، ۹۸ میلیون کپی بوده است.

البته گزارشی که رقم دقیق میزان فروش این مجموعه را به ما نشان می‌دهد، مربوط به آمار فروش بازی Resident Evil 3 Remake است. این بازی کمی بیش از یک ماه پیش عرضه شده بود و با گذشت فقط پنج روز از زمان عرضه، بیش از ۲ میلیون واحد از آن فروخته شده بود. با یک حساب ساده و ترکیب دو گزارش، می‌بینیم که مجموعه RE فروشی بیش از ۱۰۰ میلیون کپی داشته است.

در گزارش دوم البته ذکر شده که میزان فروش کلی این مجموعه، ۹۵ میلیون بوده است، اما آمار ذکرشده در آن مربوط به میزان فروش تا پایان دسامبر ۲۰۱۹ است؛ یعنی ۳ ماه زودتر از گزارش اول که میزان فروش ۹۸ میلیون کپی ذکر شده بود.

افزایش فروش از ۳۱ دسامبر تا ۳۱ مارچ، نزدیک به ۳ میلیون واحد بوده و این رقم در ابتدا شاید عجیب و حتی مسخره به نظر برسد، اما میزان فروش بازی‌های ویدیویی در ایالات متحده در ۳ ماه اخیر، بیشتر از هر بازه زمانی مشابهی در گذشته است.

موفقیت تجاری دیگر عناوین و فرنچایزها نیز می‌توانند سندی برای این ادعا باشند. فروش جهانی بازی Final Fantasy 7 Remake بیش از ۳٫۵ میلیون واحد بوده است. «شانتارو فوروکاوا» (Shuntaro Furukawa)، مدیر نینتندو نیز اخیرا تایید کرد که میزان فروش بازی Animal Crossing: New Horizon همین الان نیز به رقمی بیشتر از آن‌چه که آن‌ها برای فروش کل دوران حیات این بازی پیش‌بینی کرده بودند، رسیده است.

سری بازی Resident Evil
Telegram
سری بازی Resident Evil
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *