معماری
خانه / ایکس باکس سری ایکس / شایعه: پلی استیشن ۵ در مجموع از ایکس باکس سری ایکس قدرتمندتر است

شایعه: پلی استیشن ۵ در مجموع از ایکس باکس سری ایکس قدرتمندتر است

در آخرین اطلاعات لو رفته از کنسول پلی استیشن ۵ که توسط منبعی متصل به شرکت سونی به رسانه‌ها منتشر شده است، درج شده که کنسول پلی استیشن ۵ به مراتب در بخش‌های مختلف سخت افزاری از کنسول ایکس باکس سری ایکس قدرتمندتر خواهد بود.
پلی استیشن 5
یک منبع شناخته شده به‌نام Tidux در شبکه اجتماعی توییتر با انتشار پستی اعلام کرده است که در مجموع کنسول پلی‌استیشن ۵ می‌تواند عملکرد به مراتب بهتری را نسبت به Xbox Series X داشته باشد و همچنین در این توییت او سعی کرده است تا بخش‌های مختلفی از سخت‌افزار این دو کنسول را با یکدیگر مقایسه کند.

در مقایسه انجام شده، مشخص شد که پردازشگر گرافیکی پلی‌اسیتشن ۵ به میزان یک ترافلاپ از پردازش‌گر کنسول Xbox Series X ضعیف‌تر خواهد بود، اما این تنها نقطه برتری کنسول مایکروسافت نسبت به سونی است، زیرا میزان رم کنسول سونی قرار است از کنسول مایکروسافت بیشتر باشد. و در آخر نیز اعلام شده که حافظه SSD پلی‌استیشن ۵ نیز چه از نظر سرعت و چه ظرفیت از کنسول Xbox Series X برتر خواهد بود. و CPU این دو کنسول نیز مشابه خواهد بود.

همچنین در شایعاتی که در روزهای گذشته منتشر شده، اعلام شده بود که حافظه SSD موجود در کنسول ایکس باکس سری ایکس حتی نصف میزان سرعت کنسول PS5 را نیز نخواهد داشت، که به‌نظر تاییدی بر این اطلاعات تازه منتشر شده به‌حساب می‌آید.

به‌نظر می‌آید تنها ویژگی که مایکروسافت سعی کرده است در آن سرمایه‌گزاری خوبی انجام دهد، بخش پردازشگر گرافیکی این کنسول بوده است که قرار است میزان اندکی به اندازه یک ترافلاپ از پردازشگر گرافیکی کنسول پلی‌استیشن ۵ قوی‌تر باشد.

در نتیجه می‌توان گفت که به‌نظر در نسل آینده مایکروسافت دیگر پرچم‌دار قوی‌ترین کنسول را از دست خواهد داد و این لقب را به سونی واگذار خواهد کرد. اگرچه که تفاوت‌ها میان این دو کنسول بسیار کمتر از تفاوت دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس در نسل هشتم ارزیابی شده است، اما کاملا مشخص است که سونی در سال آینده کنسولی قدرت‌مندتری را نسبت به مایکروسافت به بازار عرضه خواهد کرد.

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *