معماری
خانه / کنسول بازی / شایعه: اطلاعاتی از PSVR2 منتشر شد

شایعه: اطلاعاتی از PSVR2 منتشر شد

بعد از سیل اخبار منتشر شده در ارتباط با کنسول PS5 که شامل تاریخ انتشار، دسته DualShock نسخه ۵، پخش کننده بلوری با کیفیت ۴k و کلی چیز‌های دیگر در ارتباط با کنسول نسل بعدی کمپانی سونی بود، شایعه جدیدی ادعا می‌کند که دستگاه PSVR2 نسخه ارتقا یافته هدست VR قرار است هر دو دوربین جلو و عقب را داشته باشد و به این وسیله از واقعیت مجازی در سطح اتاق، قابلیتی که تعدادی از هدست‌های VR دیگر از آن بهره‌ می‌برند، استفاده کند.

PSVR2
PSVR2

احتمال وجود توانایی‌های واقعیت مجازی در سطح اتاق برای هدست وایرلس PSVR2 به نظر ممکن می‌رسد

سایت Let’sGoDigital به تازگی از ثبت اختراعی که کمپانی سونی اوایل امسال انجام داده، پرده‌برداری کرده است. این ثبت اختراع شامل یک هدست واقعیت مجازی است که دارای دو دوربین، یکی در جلو و یکی در عقب، است. هر دو دسته که نسخه پیشرفته‌تر دسته‌های PlayStation Move هستند، نیز دوربین دارند. علاوه بر دوربین‌ها، هدست توسط LED‌های کوچک پوشیده شده‌اند که ردیابی و دنبال کردن حرکات سر و کارهای متفاوت با دقت بالاتر را روی این هدست ممکن می‌سازند.

هر دو این دوربین‌ها می‌توانند با دوربینی که کنسول PlayStation از قبل دارد ترکیب شوند تا حرکات را حتی با دقت بیشتری دنبال کنند. کمپانی سونی همچنین به صورت خلاصه اعلام کرده است که احتمال دارد هدست را تبدیل به نسخه وایرلس کند که بسیاری از ما به آن امید داریم. این به معنای آن است که هدست باید منبع برق مستقل و منبعی برای سیگنال صدا/ویدیو داشته باشد.

رسمی: تاریخ عرضه پلی استیشن ۵ مشخص شد

طراحی اختراع ثبت شده هدست تقریبا به طور کامل شبیه هدست PSVR کنونی است و منطقی هم هست که کمپانی سونی تصمیم داشته باشد برای تولید هدست PSVR2 از تکنولوژی کنونی خود استفاده کند. مهم‌ترین اطلاعات منتشر شده در میان تمام این موضوعات آن است که با نصب دوربین درون هدست‌ها و کنترلر‌ها، کمپانی سونی و توسعه‌دهندگان موفق شده‌اند واقعیت مجازی در سطح اتاق را برای بازی‌هایشان امکان پذیر سازند و سطح هدست PSVR2 را تا سطح استانداردی که بقیه هدست‌های واقعیت مجازی مثل هدست HTC Vive دارند بالا بیاورد. با تشکر از Let’sGoDigital می‌توانید در عکس زیر نگاهی به اختراع ثبت شده بیاندازید.

PSVR2

سایت Let’sGoDigital  در اوایل امسال یک نسخه از کیت توسعه کنسول PS5 و نسخه رندر شده سه بعدی و باکیفیت آن را منتشر کرد که اکنون به عنوان کیت توسعه رسمی تایید شده است. بنابراین احتمال آن که هدست PSVR2 به ثبت‌اختراع بالا شباهت زیادی داشته باشد بسیار بالاست. یا حداقل می‌دانیم که قسمتی از ویژگی‌های توصیف شده در این ثبت اختراع در هدست نهایی حضور خواهند داشت.

قرار است کنسول PS5 در سال ۲۰۲۰ منتشر شود و توقع داریم هدست PSVR2 از این تاریخ انتشار پیروی کند و در کنار نسخه آپگرید شده کنترلر‌های دستگاه PlayStation Move به بازار عرضه شود.

PSVR2
Telegram
PSVR2
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.