معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / سیستم امتیازدهی به بازی‌های گوگل‌ پلی تغییر می‌کند

سیستم امتیازدهی به بازی‌های گوگل‌ پلی تغییر می‌کند

معمولا اکثر ما به هنگام مراجعه به گوگل‌پلی به نمرات و امتیازات درج شده‌ی کاربران نمی‌توانیم اعتماد کنیم. عدم اعتماد کاربران دلایل زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تبلیغات و نمره‌های بدون هدف کاربران بوده است. نمره‌های قرار داده شده در گوگل‌پلی از شماره‌ی ۰ تا ۵ متغیر است. ممکن است برخی از بازی‌ها دارای گیم‌پلی مناسب اما برخی دارای داستانی خوب باشند و به همین علت نمی‌توان جنبه‌های مختلف یک بازی را بررسی کرد و به آن‌ها نمره داد.(گوگل‌ پلی)

به همین منظور، گوگل تصمیم گرفته تا سیستم امتیاز دهی را به بازی‌های Google Play تغییر دهد. این بدان معنا است که سیستم امتیاز دهی به بازی‌ها از این پس بر اساس المان‌های مختلف آن بازی صورت می‌گیرد و کاربران می‌توانند به جنبه‌های مختلف یک بازی نمره‌ی مثبت و یا منفی بدهند. کنترل، گیم‌پلی و گرافیک بازی بخش‌های مهمی از بازی‌های موبایلی هستند که گوگل قصد دارد نمره‌های بازی‌ها را در گوگل پلی به سه بخش اشاره شده تقسیم کند.

این سیستم فعلا بر روی برخی از سیستم‌های کاربران دیده شده و ممکن است به زودی با به‌روز رسانی‌های جدید به طور کامل به کار گرفته شود. البته گوگل به تازگی تغییرات زیادی را در گوگل پلی ایجاد کرده و بعید نیست که این تغییر نیز به زودی صورت بگیرد.

گوگل‌ پلی

گوگل پلی
نحوه امتیاز دهی گوگل پلی

 

تلگرام
تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *