معماری
خانه / فناوری اطلاعات و تکنولوژی / شایعه: سونی درحال ساخت یک هدست واقعیت افزوده است

شایعه: سونی درحال ساخت یک هدست واقعیت افزوده است

بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبگاه LetsGoDigital بخش سرگرمی کمپانی سونی به سختی درحال کار کردن روی هدست‌های واقعیت افزوده هستند. قطعا این روند توسعه بسیار جالب خواهد بود چرا که هدست واقعیت افزوده از زمان پلی‌استیشن ۳ مورد استفاده قرار نگرفته است. پس سونی احتمالا در نظر دارد که این فناوری را برای پلی‌استیشن ۴ و شاید کنسول نسل بعد خود احیا کند.

هدست واقعیت افزوده

اطلاعات مربوط به هدست‌های واقعیت افزوده پلی استیشن از طریق پتنت ثبت شده آن، فاش شده است.

این پتنت نشان میدهد که این دیوایس از سه دوربین برای ایجاد تصاویر سه‌بعدی استفاده می‌کند که در اسنادش از آن به عنوان »ابزار پردازش تصویر« یاد شده است. متن دقیق گزارش به شرح زیر است:

نمایشگر قرار گرفته روی سر (به اختصار HMD) دو دوربین سه تایی دارد که در جلو و طرفین قرار گرفته‌اند. این دوربین‌های سه‌بعدی وظیفه ضبط تصویر از محیطی که کاربر در آنجا قرار دارد را بر عهده دارند. با این تصاویر سه‌بعدی، فاصله بین اشیائی که در آن اتاق قرار گرفته‌اند محاسبه می‌شود. سپس از این عکس‌ها برای تصویر سازی فضا به صورت آنی استفاده خواهد شد.

اگر ضروری باشد به کاربر تصویری به عنوان »تصویر راهنما« نشان داده می‌شود تا در فضایی بازیگونه به بازیباز بیاموزد که در چه وضعیتی قرار بگیرد تا دوربین‌ها به درستی بتوانند از اشیاء تصویربرداری کنند. این تصاویر نقش‌های با عمق کامل ایجاد می‌کنند تا از آنها به نحو مقتضی استفاده شود.

و به لطف LetsGoDigital می‌توانید در ادامه تصویری از این هدست را مشاهده کنید:
هدست واقعیت افزوده

همینطور دیگر اطلاعات افشا شده نشان از توانایی این سخت افزار برای اتصال به PlayStation و رایانه‌های شخصی به صورت بیسیم، و از طریق بلوتوث دارد. به علاوه، این هدست میتواند به همراه گوشی‌های هوشمند و یا تبلت مورد استفاده قرار گیرد و این احتمالا به این معناست که می‌توان از بازی‌های واقعیت افزوده موبایلی روی این وسیله لذت برد. همینطور این اسناد به امکان اتصال این وسیله از طریق USB و HDMI اشاره می‌کند.

توسعه این هدست بسیار جذاب خواهد بود مخصوصا درحالی که شایعه شده بود سونی در حال کار کردن روی نسخه دوم از هدست واقعیت مجازی خود موسوم به PSVR2 است. هدستی که ادعا می‌شد پیشرفت‌های مهمی نسبت به نسخه قبلی خود دارد. آیا منظور از آن شایعات همین هدست واقعیت افزوده سونی نیست؟

سونی هفته قبل، پس از ماه‌ها گمانه زنی، تأیید کرد که کنسول نسل بعدی‌اش، پلی‌استیشن ۵، را در تعطیلات ۲۰۲۰ به صورت رسمی رونمایی خواهد کرد.

هدست واقعیت افزوده
Telegram
هدست واقعیت افزوده
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.