معماری
خانه / پلی استیشن 5 / سونی از برنامه های خود برای بازی های انحصاری کنسول PS5 خبر داد

سونی از برنامه های خود برای بازی های انحصاری کنسول PS5 خبر داد

اریک لمپل (Eric Lampel) مدیر بخش بازاریابی پلی استیشن به‌همراه جیم رایان (Jim Ryan) مدیر بخش سرگرمی سونی به‌تازگی صحبت‌هایی را در مورد برنامه‌های این کمپانی برای بازی های انحصاری کنسول PS5 بیان کرده‌ و اعلام داشتند که این کمپانی قصد دارد تا با انتشار عناوین متنوع، تجربه مناسبی را برای تمامی کاربران فراهم کند.

بازی های انحصاری کنسول PS5

در مصاحبه با بلاگ رسمی پلی استیشن، لمپل گفت که همانند کنسول پلی استیشن ۴، طراحی کنسول PS5 نیز پس از مشورت با توسعه دهندگان مختلف بازی‌های ویدیویی صورت گرفته است؛ در نتیجه سونی اکنون می‌تواند تنوع گسترده‌ای از بازی‌ها را که هر یک می‌توانند به‌نوعی از قابلیت‌های این کنسول استفاده کنند، به بازیکن‌ها ارائه دهد.

«در جریان رویدادی که چندی پیش برگزار شد، ما از حدود ۱۳ عنوان که به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۵ عرضه می‌شوند، رونمایی کردیم. در میان عناوین معرفی شده، شما بازی‌های بزرگی نظیر بازی Godfall محصول استودیو Gearbox، بازی Deathloop محصول استودیو Bethesda، بازی Project Athia محصول استودیو Square Enix و… را مشاهده می‌کنید. چیزی که من در مورد آن واقعا خوش‌حال هستم، این است که این‌دفعه تعداد زیادی از توسعه دهندگان مستقل در زمان عرضه کنسول همراه ما هستند. بنابراین شما شاهد معرفی و عرضه عناوینی همچون بازی The Pathless محصول استودیو Anapurna، بازی Bugsnax محصول استودیو Young Horses و عنوان جدید فرنچایز Oddworld که این مجموعه در اصل متعلق به اولین کنسول پلی استیشن است، خواهید بود.»

گفتنی است که در این بین نیز جیم رایان در مصاحبه تازه خود اعلام کرد که توجه سونی صرفا روی عناوین برجسته و بزرگ نیست و بازی‌های مستقل نیز برای این کمپانی حائز اهمیت هستند.

«درحالی‌که سونی بازی‌های برجسته متعددی که قدرت این کنسول را به‌نمایش می‌گذارند، منتشر خواهد کرد، بازی‌های مستقل و کوچک نیز می‌توانند تجربه مفرح و خلاقانه‌ای را از کنسول پلی استیشن ۵ خلق کنند. این عناوین نیز بخش مهمی از بازی‌های این کنسول هستند چراکه تجربه‌های متنوع و گسترده‌ای را به بازیکن‌ها ارائه می‌دهند.»

اخیرا نیز رایان اعلام کرد که سونی تازه، کار خود را آغاز کرده است و بازی‌های بیشتری هم‌اکنون برای کنسول نسل بعدی این کمپانی در دست ساخت است.

بازی های انحصاری کنسول PS5
Telegram
بازی های انحصاری کنسول PS5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.