معماری
خانه / اخبار بازی / سری Resident Evil پرفروش‌ترین مجموعه‌ در بازی‌های سبک وحشت لقب گرفت

سری Resident Evil پرفروش‌ترین مجموعه‌ در بازی‌های سبک وحشت لقب گرفت

یکی از نقاط تشابهی که میان دو صنعت فیلم‌سازی و بازی‌سازی وجود دارد، این است که همه ساله شاهد انتشار فیلم‌ها و بازی‌های بسیاری در سبک ترسناک هستیم اما تنها تعداد کمی از آن‌ها موفق به دریافت جوایز و یا فروش خوبی هستند که برخی از آن‌ها نیز توسط استودیوهایی کوچک و مستقل ساخته می‌شوند. اخیرا گروه آماری NPD لیستی را از ۱۰ بازی سبک وحشت از نظر فروش در بازی‌ی زمانی سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۹ منتشر کرده است که تعداد بسیاری از آن‌ها متعلق به سری دوست‌داشتنی Resident Evil هستند.

Resident Evil
Resident Evil

به تازگی یکی از اعضای گروه آماری NPD، آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella) لیستی را از ۱۰ بازی برتر سبک وحشت منتشر کرده است و نکته‌ی قابل توجهی که در رابطه با آن وجود دارد، این است که تعداد زیادی از عناوین سری Resident Evil در آن حضور دارند. تعداد هفت نسخه از این سری در این لیست ۱۰‌تایی حضور دارند. این نکته زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Resident Evil 2 که چند ماه پیش عرضه شد نیز در این لیست حضور داشته و با کسب مقام هفتم آن، می‌تواند در آینده حتی به رتبه‌ی بهتری نیز دست یابد. می‌توان گفت که تمامی نسخه‌های مهم سری Resident Evil به جز بازی Resident Evil 3 در این لیست حاضر هستند.

سه بازی دیگر نیز در طول سال‌ها موفق شده‌اند به این لیست راه یابند. یکی از آن‌های نسخه‌ی اول سری Dying Light است که نسخه‌ی دوم آن قرار است در آینده‌ای نزدیک منتشر شود و انتظار می‌رود تا این بازی نیز به فروش خوبی دست پیدا کند. دو عنوان دیگر این لیست نیز The Evil Within و Dead Space 2 هستند. در ادامه نیز می‌توانید تصویر کاملی را از این لیست مشاهده کنید.

Resident Evil
Resident Evil
Resident Evil
telegram
Resident Evil
Instgram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.