معماری
خانه / کنسول بازی / سرعت پردازنده کنسول پلی استیشن ۵ مشخص شد

سرعت پردازنده کنسول پلی استیشن ۵ مشخص شد

در حال حاضر اطلاعاتی زیادی وجود دارد که ما در مورد کنسول پلی‌استیشن ۵ نمی‌دانیم، اما به‌نظر می‌رسد نرخ سرعت پردازنده کنسول پلی استیشن ۵ از این قضیه مستثنی شده است و از طریق مطالعات میدانی، تحلیل‌گران توانسته‌اند به ماهیت این پردازنده اشراف پیدا کنند و قدرت آن را واکاوی کنند.

سرعت پردازنده کنسول پلی استیشن 5

در اجلاس سالانه EGX 2019 در هفته گذشته، دیجیتال‌فاندری (Digital Foundry) به طور رسمی تایید کرد که چیپ SoC کنسول PS5 که قرار است وظیفه امنیت دستگاه و سیستم‌عامل آن‌‌را در بر داشته باشد، کدهایی با این نام‌های ارائه شده خواهد بود: Gonzalo، Oberon و Prospero گزینه‌های نهایی برای این بخش از سیستم دستگاه خواهند بود.

از طریق تست‌ها و آزمایشات مستمر صورت گرفته شده در چند ماه اخیر، ما می‌توانیم این استنباط را داشته باشیم که سرعت فرکانس پردازنده این کنسول در محدوده  ۳٫۲ GHz خواهد بود. همراه با این اطلاعات ما می‌دانیم که این پردازنده از هشت هسته و ۱۶ ترد بهره خواهد برد، این به این معنا خواهد بود که پردازنده کنسول پلی‌استیشن ۵ از قدرت بالایی برخوردار است، علل خصوص در مقایسه با کنسول‌های نسل حاضر، و این موضوع باعث می‌شود که این کنسول هیچ مشکلی را در زمینه پشتیبانی از بازی‌های نسل‌های گذشته نداشته باشد.

پردازنده APU چیپ Gonzalo به تازگی توسط یک منبع معتبر فاش شده، و در بیانیه آن آمده است که با بنچمارک‌های صورت گرفته مشخص شده است که قدرت این پردازنده چهار برابر بیشتر از کنسول پایه پلی‌استیشن ۴ است، و سطح عملکردی آن به مراتب از کارت گرافیک پرقدرتی نظیر NVIDIA’s GTX 1080 بهتر خواهد بود.

طراحی نهایی کنسول پلی‌استیشن ۵ هنوز به صورت رسمی معرفی نشده، ولی ما از ظاهر نسخه آزمایشی آن که در دست توسعه دهندگان قرار گرفته است مطلع هستیم، و این طراحی نمایان‌گر یک سیستم غیرمعمول V شکل در بخش تهویه دستگاه است که به‌نظر برای هرچه بهتر خنک کردن این پردازنده پر قدرت تعبیه شده است.

سرعت پردازنده کنسول پلی استیشن 5
Telegram
سرعت پردازنده کنسول پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.