معماری
خانه / کنسول بازی / سازنده بازی Cyberpunk 2077 پلی استیشن ۵ را حیرت انگیز خواند

سازنده بازی Cyberpunk 2077 پلی استیشن ۵ را حیرت انگیز خواند

به گفته توسعه‌دهندگان، بازی Cyberpunk 2077 احتمالاً برای کنسول‌های نسل بعد، یعنی کنسول پلی استیشن ۵ و Xbox Scarlett هم عرضه خواهد شد.

پلی استیشن 5

جان مامِیز (John Mamais) از کمپانی CD Project RED می‌گوید:

    عرضه کنسول‌های نسل آینده حیرت‌انگیز خواهد بود و من نمی‌توانم برای کار کردن روی بازی‌های آ‌ن‌ها بیشتر از این صبر کنم. به‌زودی خواهیم دید که سازندگان کنسول‌ها چه قابلیت‌هایی مهیا کرده‌اند. خیلی جذاب است که روند توسعه بازی‌هایی را ببینیم که روزبه رو به سمت واقعی‌تر شدن پیش می‌روند. بازی‌های واقع‌گرا همان چیزی است که من علاقه‌مندم روی آنها کار کنم. هرچه فناوری به کار رفته در کنسول‌ها قوی‌تر باشد برای من به عنوان یک توسعه‌دهنده، خبر خوشحال کننده‌تری خواهد بود.

طبق اعلام قبلی بازی Cyberpunk 2077 در شانزدهم آوریل ۲۰۲۰ (۲۸ فروردین ۱۳۹۹) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. این عنوان یک بخش چندنفره آنلاین خواهد داشت که پس از عرضه بازی در دسترس قرار خواهد گرفت. به علاوه CD Project RED اعلام کرده که از نظر بسته‌های الحاقی Cyberpunk 2077 مسیرعنوان قبلی این کمپانی یعنی The Witcher 3 : Wild Hunt را در پیش خواهد گرفت. به احتمال زیاد این بازی برای پلی‌استیشن ۵ هم عرضه خواهد شد و درواقع جزء اولین بازی‌های این کنسول خواهد بود.

پلی‌استیشن ۵ قابلیت‌های فراوانی خواهد داشت از جمله قابلیت اجرای اکثر بازی‌های پلی‌استیشن ۴، یک حافظه SSD برای کاهش زمان بارگذاری بازی‌ها، رزولوشن ۸k و پشتیبانی از فناوری رهگیری پرتو (Ray Tracing). همین‌طور شایعاتی جدی مبنی برتوسعه هدست‌های واقعیت مجازی پلی‌استیشن، توسط سونی مطرح است.

مدیر اسبق بخش بازی‌های رایانه‌ای سونی در آمریکا، آقای جک ترتون (Jack Tretton) نیز معتقد است که جنگ کنسول‌ها در این نسل به‌شدت رقابتی‌تر خواهد بود ولی با این وجود شنیده‌هایش از کنسول جدید سونی بسیار قابل تحسین و تأثیرگذاراست.

پلی استیشن 5
Telegram
پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *