معماری
خانه / اخبار بازی / راهنمای بازی The Last Of Us 2 | راهنماها و ترفندهایی برای تازه کارها

راهنمای بازی The Last Of Us 2 | راهنماها و ترفندهایی برای تازه کارها

گزینه‌های متعدد مربوط به سختی و ویژگی‌های بازی The Last of Us 2 به این معنی است که شما هر میزان توانایی و قابلیت هم که داشته باشید، می‌توانید بازی را به راحتی تمام کنید. با این حال، چند ترفند و راهنمای بازی The Last Of Us 2 برای بازی وجود دارد که ما آن را به همه بازیکنان توصیه می‌کنیم. موارد زیر را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که برای این سفر، آماده هستید.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

۱.  همیشه خشاب اسلحه‌ها را پر کنید و آیتم‌های جدید بسازید.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

زمانی که دشمنی در اطرافتان ندارید، می‌توانید بدون نگرانی آیتم‌های جدیدی بسازید و خشاب اسلحه‌های خود را پر کنید. در این صورت، همیشه خیالتان از آماده بودن برای برخورد بعدی راحت است. لحظه‌هایی در بازی The Last of Us 2 وجود دارد که شما ناگهان مورد حمله کلیکرها و یا دشمنان انسانی قرار می‌گیرید و اگر برای آن‌ها آماده نباشید، ممکن است زمان زیادی را طرف ساخت آیتم‌های موردنیازتان کنید. تا جایی که می‌توانید، سلاح‌ها و کوله‌پشتیتان را پر از مهمات و تجهیزات ضروری نگه دارید. اگر در زمان آرامش و با دقت این کار را انجام ندهید، ممکن است بعدا پشیمان شوید.

 

۲.  هیچ‌وقت مستقیم به سمت خطر نروید.

تحت هیچ شرایطی نباید مستقیما به سمت منبع خطر بروید چون در این صورت، سریعا از بین خواهید رفت. هدف‌گیری دشمنان انسانی وقتی که مستقیم در حال حرکت به سمت آن‌ها هستید، بهتر می‌شود و قدرت آن‌ها و سلاح‌هایشان نیز به قدری است که بتواند جلوی پیشرفت معنادار شما را بگیرد. از درگیری‌های رودررو فرار کنید و با استفاده از مفخی‌کاری، دشمنان خود را از بین ببرید تا هم منابع باارزشتان را بتوانید حفظ کنید و هم از عنصر سورپرایز به نفع خود استفاده کنید. هنگام مواجهه‌های خطرناک، باید همیشه در حال حرکت باشید، اما در عین حال سعی کنید که دشمنان خود را یا از پشت و یا از کنار غافلگیر کنید. همین قاعده درباره کلیکرها هم صدق می‌کند. هنگام درگیری با دشمنان مبتلاشده، احتیاط باید اولویت اول شما باشد. به همین خاطر، تا جایی که می‌توانید، از سلاح های گرم استفاده نکنید و آن را برای مواقع ضروری و یا وقتی که تعداد دشمنان را به حداقل رسانده‌اید بگذارید.

۳.  نشسته حرکت کنید تا صدای قدم‌هایتان کم‌تر شنیده شود.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

اگر می‌خواهید سر و صدای زیادی تولید نکنید، باید تا جایی که می‌توانید به شکل نیم‌خیز و نشسته حرکت کنید. اگر حرکت خود را به این شکل ادامه دهید، می‌توانید مطمئن باشید که صدای قدم‌هایتان کم‌تر شنیده می‌شود و کم‌تر در دید دشمنان هستید. البته برای مخفی شدن زیر خودروها یا چمن‌های بلند، باید به شکل خوابیده به حرکت خود ادامه دهید. فراموش نکنید که مخفی شدن در بین درخت‌ها باعث نمی‌شود که همانند بسیاری از بازی‌های دیگر، ضدضربه یا شکست‌ناپذیر شوید، اما حداقل وقت بیشتری برای استفاده از جعبه کمک‌های اولیه خواهید داشت و پیدا کردنتان توسط دشمنان، سخت‌تر خواهد شد.

۴.  از پرت شدن حواس دشمنان به نفع خود استفاده کنید.

می‌توانید از بطری‌ها و آجرها علاوه بر شکستن شیشه‌ها و گیج‌ کردن دشمنان، برای پرت کردن حواس آن‌ها نیز استفاده کنید. با این آیتم‌ها، هم می‌توانید دشمنان را به نقاط خلوت‌تر بکشانید و هم کاری کنید که زامبی‌ها به سمت آن‌ها حمله‌ور شوند. اگر بتوانید از کلیکرها علیه دشمنان تا دندان مسلح استفاده کنید، تعداد افرادی که در ادامه مجبور به کشتنشان هستید، بسیار کم خواهد شد و در نتیجه، به منابع و تجهیزات کم‌تری هم برای از بین بردن آن‌ها نیاز دارید.

۵.  مجبور نیستید که همیشه وارد مبارزه شوید.

مبارزات در بازی The Last of Us 2 اگرچه کمی دلهره‌آور، ولی در عین حال مفرح هم محسوب می‌شوند. با این حال، مجبور نیستید که همیشه به سمت دشمنان حمله‌ور شوید. اگر منابع و جان کمی دارید، می‌توانید با استفاده از مخفی‌کاری، از بین دشمنان رد شوید. البته که در بعضی از مراحل، چنین انتخابی وجود ندارد و چاره‌ای جز درگیری ندارید، اما می‌توانید بسیاری از برخوردهای دیگر را بدون کشتن حتی یک دشمن پشت سر بگذارید. اگر هم در بخش مخفی‌کاری چندان ماهر نیستید، می‌توانید با استفاده از کلت مجهز به صداخفه‌کن، حداقل چند دشمن را بکشید.

۶.  می‌توانید قابلیت دنبال‌کننده جمع‌کردنی‌ها را فعال کنید.

راهنمای بازی The Last Of Us 2

آیتم‌های جمع‌کردنی زیادی مثل یادداشت‌ها، کارت‌های بازی و سکه‌ها در بازی The Last of Us 2 وجود دارد. اگر در حال تجربه بازی در حالت New Game+ هستید و به دنبال این موارد می‌گردید، می‌توانید در منوی تنظیمات بازی، قابلیت Collectibles Tracker را روشن کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که حساب آیتم‌هایی که در دورهای قبلی بازی جمع کردید را داشته باشید و بدانید که در بازی جدید، باید کدام آیتم‌ها را جمع کنید.

امیدواریم که این راهنماها و ترفندهای اولیه، به شما در تجربه بازی The Last of Us 2 کمک کند.

راهنمای بازی The Last Of Us 2
Telegram
راهنمای بازی The Last Of Us 2
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.