معماری
خانه / ایکس باکس سری اس / رئیس پلی‌ استیشن | ایکس‌ باکس سری اس نتایج خوبی به دنبال نداشته‌

رئیس پلی‌ استیشن | ایکس‌ باکس سری اس نتایج خوبی به دنبال نداشته‌

جیم رایان، مدیر پلی‌استیشن، می‌‌گوید که شرکت سونی توسعه‌ی یک پلی‌استیشن ۵ با سخت‌افزاری ضعیف‌تر را در نظر گرفت اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این موضوع “دردسرساز” خواهد شد.در ادامه به صحبت های جیم رایان درباره پلی استیشن ۵ و همچنین ایکس‌ باکس سری اس میپردازیم.

ایکس‌ باکس سری اس
جیم رایان

آقای رایان در مصاحبه‌ای با وبسایت ژاپنی AV Watch گفت:

تحقیقات و پژوهش‌های سونی پیرامون ارائه‌ی کنسولی با سخت‌افزار متفاوت و ضعیف‌تر نتایج خوبی را به همراه نداشت. اولین چیزی که باید به شما بگویم این است که من به تمامی رقبا، تصمیمات و فلسفه‌ی پشت این تصمیم‌ها احترام می‌گذارم. مشخصاََ قیمت یک عامل بسیار مهم به حساب می‌آید. ما به تمامی شرکت‌های دیگر و استراتژی‌های رقابتی آن‌ها احترام می‌گذاریم اما ما به استراتژی که انتخاب کردیم ایمان داریم و فکر می‌کنم که اثر بسیار خوبی خواهد داشت. چیزی که باید گفته شود این است که اگر شما به کسب و کار بازی‌های ویدیویی و این صنعت نگاهی ویژه داشته باشید، ساختن یک کنسول با قیمت پایین و سخت‌افزاری پایین رده‌تر چیزی است که نتایج خوبی در گذشته ارائه نداده است. ما این گزینه را در نظر گرفتیم و آن را موشکافی کردیم و در نهایت متوجه شدیم که باعث می‌شود مشکلات بسیاری به وجود آید.

وی در ادامه توضیح داد:

بر اساس تحقیقت و پژوهش‌های ما، کسانی که یک کنسول بازی خریداری می‌کنند قصد دارند برای چهار، پنج، شش و یا حتی هفت سال از آن استفاده کنند. آن‌ها می‌خواهند باور داشته باشند که آینده‌ی محصول خریداری شدع تامین است و تنها در دو یا سه سال از رده خارج نمی‌شود. آن‌ها باید مطمئن باشند که اگر تصمیم گرفتند تلویزیون خود را به ۴K آپگرید کنند، کنسول جدید به خوبی از مزایای آن بهره ببرد.

شرکت سونی برنامه‌ دارد پلی‌ استیشن ۵ را در دو مدل دیجیتالی و دیسک‌دار عرضه کند که از نظر قدرت و ویژگی‌های منحصر به فرد هیچ تفاوتی با یکدیگر نخواهند داشت اما مایکروسافت با ارائه‌ی کنسولی ارزان قیمت‌تر اما با سخت‌افزاری ضعیف قیمت را رقابتی‌تر کرده است. پردازنده‌ی مرکزی (CPU) کنسول ایکس‌ باکس سری اس تقریباََ مشابه پردازنده‌ی مرکزی ایکس‌ باکس سری ایکس خواهد بود اما شاهد پردازنده‌ی گرافیکی ضعیف‌تر، مقدار رم کمتر و عدم وجود دیسک‌درایو هستیم.

در توییتر بسیاری از توسعه‌دهندگان نظرات مختلفی را به اشتراک گذاشته‌اند که البته مثبت‌ترین آن‌ها رابرت بولینگ (Robert Bowling)، کارگردان سابق اینفینیتی وارد، بوده است که باور دارد ایکس‌ باکس سری اس نقش باتلنک را ندارد و به عبارتی باعث عقب ماندگی کنسول‌های نسل بعدی نمی‌شود و وجود سخت‌افزارهای ضعیف‌تر در یک نسل موضوع تازه‌ای نیست اما از طرف دیگر برخی از اعضای تیم رمدی (Remedy) و اید سافتور (id Software) مقدار رم در دسترس سری اس را موضوعی نگران‌کننده توصیف کردند. در هر صورت تا عرضه‌ی این کنسول و بررسی آن توسط متخصص‌های سخت‌افزار نمی‌توان با یقین کامل آن مورد بررسی قرار داد.

کنسول پلی‌ استیشن ۵ پریمیوم با قیمت ۴۹۹ و پلی‌ استیشن ۵ دیجیتال با قیمت ۳۹۹ دلار در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) عرضه خواهند شد.

Telegram
Telegram>giftcardbaz
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.