معماری
خانه / اخبار بازی / خالق بازی Resident Evil تصمیم دارد عنوانی با محوریت ویروس کرونا بسازد

خالق بازی Resident Evil تصمیم دارد عنوانی با محوریت ویروس کرونا بسازد

شیوع و بحران همه‌گیر ویروس کرونا تاثیرات بسیار گسترده و عمیقی را روی صنعت بازی‌های ویدویی داشته است، به‌دنبال ترس و وحشت بوجود آمده توسط این ویروس همایش‌ها و رویدادهای زیادی نظیر E3 2020 لغو شده‌اند و برخی هم به‌تعویق افتاده‌اند. درکنار این موضوع چندین عنوان موردانتظار نیز به‌دلیل تعطیلی اجباری استودیوهای بازیسازی با تاخیر مواجه شدند.

ویروس کرونا

در همین میان کارگردان سرشناس دنیای بازی‌های ویدیویی و خالق سری بازی‌های Resident Evil شینجی میکامی (Shinji Mikami) طبق یک اظهار نظر جالب اعلام کرده است که اتفاقات و رویدادهای رخ داده به‌واسطه شیوع کرونا تاثیرات زیادی را روی او گذاشته است و درحال حاضر میکامی چندین ایده منحصربه‌فرد را در ذهن دارد که امیدوار است در بازی‌های آینده‌اش از آن‌ها استفاده کند.

در مصاحبه صورت گرفته توسط سایت IGN میکامی صحبت‌هایی را دررابطه با رویدادهای پیش آمده بعد از معرفی آخرین عنوان خود یعنی بازی Ghostwire: Tokyo به مخاطبان ارائه کرد و هم‌چنین برای نخستین بار اظهاراتی را درمورد با نحوه جدا شدن یکی از کارگردانان اصلی بازی یعنی ایکامی ناکامورا (Ikumi Nakamura) بیان داشت، اما میکامی از ارائه هرگونه جزییات در این رابطه خودداری کرد. و در بخش‌هایی از این مصاحبه میکامی تاکید کرد که بازی Ghostwire: Tokyo نگاه و سبک جدیدی از بازی‌های ویدیویی است و او امیدوار است مخاطبان از این تجربه تازه استقبال کنند و لذت ببرند.

زمانی که از میکامی در رابطه با شیوع ویروس کرونا و نظرات او دررابطه با اتفاقات بوجود آمده بر اثر شیوع این ویروس سوالاتی مطرح شد، او با پاسخی و عجیب و تعجب‌برانگیز توانست مخاطبان را غافل‌گیر کند. به‌صورتی که طبق اظهارات میکامی او سعی دارد تا با الهام گرفتن از اتفاقات و پیامدهای این ویروس عناصر جدیدی را در عناوین بعدی خود به‌کار گیرد و در ادامه این تشبیه زیبا را در این رابطه بیان کرد: « به‌خاطر دارم که در زمان توسعه بازی Resident Evil من تصمیم گرفتم تا ویروسی را مسئول تمامی مصیبت‌ها و نابودی نسل بشر و تبدیل آن‌ها به زامبی معرفی کنم، یادم می‌آید که چه‌قدر بابت این ایده هیجان‌زده بودم که یک ویروس نامرئی چگونه می‌تواند به دشمن شماره یک انسان‌ها تبدیل شود و ترس را در ذهن آن‌ها پدید بیاورد. حال به‌نظرم خیلی به‌دور از واقعیت است که شخصی مانند من الهاماتی را از وقایع اخیر دریافت نکند و هم‌چنین عنوانی براین اساس نسازد.»

درحالی که میکامی هنوز نگرانی‌های خود را دررابطه با پیامدهای ویروس کرونا بر پروژه‌های آینده خود بروز نمی‌دهد، اما او بالاخره تصمیم گرفت تا دیدگاه خود را دررابطه با پروژه‌های اخیر شرکت کپکام مثل بازی Remake Resident Evil 2 و نسخه احتمالی و بازسازی شده بازی Resident Evil 4 بیان کند. طبق گفته‌های میکامی او تا به این لحظه موفق نشده است تا بازی Remak Resident Evil 2 را تجربه کند اما براساس ویدیوهایی که دیده این بازی به‌نظر او بسیار جذاب و خارق‌العاده رسیده است. هم‌چنین میکامی در اولین واکنش خود نسبت به شایعات مربوط به توسعه نسخه بازسازی شده بازی Resident Evil 4 اظهار کرد که تا زمانی که کپکام بتواند بازی خوب و قابل قبولی را توسعه دهد او مشکلی با عرضه این بازی ندارد.

ویروس کرونا
Telegram
ویروس کرونا
instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *