معماری
خانه / جدول فروش هفتگی / جدول فروش هفتگی بریتانیا

جدول فروش هفتگی بریتانیا

با بازگشت کلود (Cloud) و دوستانش در قالب بازسازی یکی از بهترین نسخه‌های مجموعه، همان‌طور که انتظار می‌رفت Final Fantasy 7 Remake توانست جدول فروش هفتگی بریتانیا را به تسخیر خود درآورد.

جدول فروش هفتگی بریتانیا

این بازی نقش‌آفرینی پرطرفدار و بسیار مورد انتظار، با وجود چالش‌ها و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن بسیاری از فروشگاه‌های بازی‌های ویدئویی در منطقه‌ی بریتانیا، در هفته‌ی اول عرضه‌ی خود موفق شد تنها به‌اندازه‌ی نصف پُرفروش ترین بازی مجموعه‌، یعنی Fainal Fantasy 15 بفروشد. البته اگر تصمیم به مقایسه داشته باشیم باید در نظر بگیریم که شماره‌ی پانزدهم در دسامبر ۲۰۱۶ و تعطیلات کریسمس روانه‌ی بازار شد که این مورد به‌تنهایی مزیت بزرگی برای یک بازی به‌شمار می‌آید. اما از موفقیت Final Fantasy 7 Remake می‌توان به‌فروش دوبرابری آن در مقابل دیگر عنوان بازسازی و تازه منتشر شده‌ در ماه آوریل، یعنی Resident Evil 3 Remake در هفته‌ی اول عرضه اشاره کرد.

مقدار فروش بازی‌های فیزیکی در بریتانیا تا اینجای سال حدود ۳ درصد نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه سال گذشته رشد داسته است که این اتفاق، تغییری بزرگ و امیدوارکننده نسبت به افت ۲۰ درصدی بازار در چد هفته‌ی اخیر محسوب می‌شود. اما تنها بازی‌های تازه منتشر شده نیستند که باعث این افزایش فروش شده‌اند بلکه عناوین قدیمی‌تری مانند Call of Duty: Modern Warfare, FIFA 20 و Mario Kart 8: Deluxe در کنار باندل‌های کنسولی چون Forza Horizon 4, The Last of Us Remastered و Horizon Zero Dawn نیز کمک به‌سزایی به خلق این نتیجه کرده‌اند.

بنابراین به رتبه‌ی دوم می‌رسیم، جایی که Call of Duty: Modern Warfare با یک پله سقوط نسبت به هفته‌ی گذشته در آن جا خوش کرده است. در رتبه‌های سوم تا ششم نیز به‌ترتیب عناوین Animal Crossing: New Horizons, FIFA 20 و Mario Kart 8: Deluxe قرار گرفته‌اند.

جایگاه هفتم اما در کمال تعجب به Resident Evil 3 Remake اختصاص دارد؛ عنوانی که با ۷۸ درصد افت فروش، سقوطی ۵ پله‌ای را تجربه کرده است. به‌نظر می‌رسد انتقادات مربوط به ساعات کوتاه کمپین داستانی، عدم وفاداری به نسخه‌ی اصلی و بخش چندنفره‌ی نه‌چندان جذاب، بالاخره تاثیرات خود را برروی عملکرد تجاری این بازی گذاشته‌ باشند.

اگرچه فروشگاه‌های بزرگ بریتانیا تعطیل و در حالت تعلیق قرار دارند اما تعداد فروش بازی‌های فیزیکی این هفته نسبت به هفته‌ی گذشته بیش از ۳ درصد رشد داشته است. از زمان شیوع ویروس کرونا در بریتانیا، بیش از یک میلیون نسخه از بازی‌های فیزیکی به‌فروش رفته‌اند که اگر آمار هفته‌ی قبل از آن – که شامل انتشار عنوان Animal Crossing: New Horizons برروی کنسول نینتندو سوییچ می‌شود – را نیز به احتساب درآوریم این رقم به یک و نیم میلیون نیز می‌رسد. این آمار و ارقام مشابه میزان فروشی است که معمولاً در تعطیلات کریسمس مشاهده می‌کنیم.

بازی‌های انحصاری:

جدا از موفقیت طولانی مدت Forza Horizon 4 در جدول بریتانیا و صرف‌نظر از سعود هفت پله‌ای بازی The Last of Us Remastered، شرکت نینتندو با دو نماینده‌ی قدرتمند خود لحظات خوشی را سپری می‌کند. Animal Crossing: New Horizons با افزایش فروش ۱۴ درصدی، نسبت به هفته‌ی گذشته یک پله سعود داشته و در کنار آن نیز عنوان Mario Kart 8: Deluxe با رشد چشم‌گیر ۳۱۷ درصدی، جهشی بزرگ از رتبه‌ی ۲۵ به جایگاه پنجم پرفروش‌ترین عناوین این هفته‌ی بریتانیا را تجربه کرده است.

هفته‌ی آینده منتظر چه بازی‌هایی باشیم:

بازار بریتانیا در هفته‌ی آینده، روزهای بسیار خلوتی را تجربه خواهد کرد و به‌غیر از عنوان Save Your Nuts که قرار است برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ منتشر شود، پذیرای بازی جدیدی نخواهد بود.

جدول فروش هفتگی بریتانیا

عنوان بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Final Fantasy 7: Remake ۱ ورودی جدید
Call of Duty: Modern Warfare ۲ ۱
Animal Crossing: New Horizons ۳ ۴
FIFA 20 ۴ ۳
Mario Kart 8: Deluxe ۵ ۲۵
Forza Horizon 4 ۶ ۵
Resident Evil 3 Remake ۷ ۲
Star Wars Jedi: Fallen Order ۸ ۹
Grand Theft Auto 5 ۹ ۸
The Last of Us: Remastered ۱۰ ۱۷

برای خرید گیفت کارت پلی استیشن کلیک کنید

 

جدول فروش هفتگی بریتانیا
Telegram
جدول فروش هفتگی بریتانیا
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *